[ad_1]

8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 1.
آقای فان دوی لین – علاقه مند به تسخیر کوه ها.

قبل از سفر برای صعود از 8 کوه به شمال در 18 روز ، آقای Phan Duy Linh (متولد 1981) یک ماراتن کوهستانی را با مسافت 85 کیلومتر کامل در Sapa ، لائو کای برگزار کرد. سفر او مورد تحسین جامعه علاقه مندان به کوهنوردی قرار می گیرد.

مرد شهر هوشی مین گفت که عاشق فعالیت های کشف بود زیرا در دانشگاه بود. اما در آن زمان او شرایط شرکت نداشت ، تا اینکه در سال 2012 اولین سفر خود را انجام داد.

“این سفر احساسات بزرگی برایم ایجاد کرد. بنابراین از آنجا شروع کردم به یادگیری کوه ها و برنامه ریزی برای صعود. ابتدا به مکانهای اطراف و سپس به مکانهای دورتر رفتم.

او از بسیاری از کوههای Truong Son مانند Phuxailaileng (2711 متر ، بالاترین سطح در استان Nghe An ، و همچنین بلندترین در محدوده Annamite) ، قله Ngoc Linh (2598 متر ، بالاترین سطح در استان Kontum) ، قله چو یان گناه (2442 متر) ، بالاترین در استان داک لک) ، قله بیدوپ (2287 متر ، بالاترین در لام دونگ) ، قله تا دونگ (1982 متر ، بالاترین در استان داک نونگ) …

قبل از شروع فتح کوه ها ، آقای لین همچنین به طور منظم در فعالیت های دویدن شرکت می کرد. در ابتدا ، او فقط حدود 4-5 کیلومتر در جاده دوید. به تدریج ، آهسته دویدن ورزش اصلی او شد.

8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 2.
یک لین قله Pu Xi Lung (3083 متر) در استان لای چائو را فتح کرد.

سفر وی برای صعود از 8 کوه به شمال برای برآوردن “خواسته های کوهستانی” او برنامه ریزی شده است. “زیرا برای 2 سال گذشته نمی توانم زمان را مدیریت کنم ، زیرا کار من خیلی شلوغ است.”

این اولین بار است که او قبل از اینکه فقط یک سفر باشد ، حداکثر فقط 4 روز ، چنین صعود طولانی داشته است.

هشت کوهی که او برای سفر ریکاوری در دسامبر امسال انتخاب کرد عبارتند از: نگو چی پسر (2،858 متر) ، Ta Lien Son (2،993 متر) ، فو تا لنگ (3،049 متر) ، چونگ نیا وو (2،918 متر) ، U Thai San (2،998 متر) ، Bach Moc Luong (2،967 متر) ، Pu Si Lung (3،083 متر) ، Nhì Co San (2،965 متر).

برای داشتن یک سفر موفق و باتجربه ، آقای لین باید مجبور می شد همه چیز از تناسب اندام ، اطلاعات ، تجهیزات و بودجه را با دقت آماده کند.

عامل پیش نیاز تناسب اندام است. وی گفت: “شما می توانید با راه رفتن ، آهسته دویدن ، بالا رفتن از پله ها ، افزودن حرکات حمایتی ساده مانند خم شدن زانو ، چمباتمه زدن … تمرین کنید”.

دومین عامل مهم اطلاعات مربوط به کوه است ، از جمله موقعیت مکانی ، فاصله از مسیر ، ارتفاع ، زمین ، تراک بلاگ افرادی که قبلاً عبور کرده اند یا ایجاد یک مسیر از قبل برای ناوبری …

8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 3.
در مسیر Fu Taeng به Trung Len Ho (لائو کای) آب چشمه بنوشید.

تجهیزات لازم شامل: کوله پشتی ، چادر ، کیسه خواب ، وسایل آشپزی ، سایر وسایل است. علاوه بر این ، کوهنوردان باید غذاهای اضافی تهیه کنند: ویتامین C جوشان ، نوار انرژی ، شکلات ، دانه های خشک … “قبل از رفتن ، باید خطرات و برنامه ها را ارزیابی کنید. پاسخ ، شما باید به نزدیکان ، شماره تلفن امدادگر اطلاع دهید.

آقای لین گفت: “به طور خاص ، روح و اراده نیز از عوامل مهم صعود هستند.”

در طول این سفر ، او سه بار عبور از Hoang Lien Son بین لای چائو و لائو کای را تجربه کرد و جاده جدیدی را به بالای Pu Xi Lung – دومین کوه مرتفع ویتنام – کشف کرد. وی بررسی کرد که این بهترین سفر برای این سفر است.

“هر کوه زیبایی و چیزهای جالب خاص خود را دارد. جنگل های Truong Son تحت سلطه جنگل های انبوه ، با رطوبت بالا و آفتاب گرم قرار دارد که نقاط دیدنی پانوراما چندان زیاد نیست.

بلندترین قله های ویتنام در محدوده Hoang Lien Son است ، زمین پیچیده و بسیار تقسیم شده است ، صخره های بسیار مرتفع و دره های عمیق ، شیب دار و طولانی ایجاد می کند ، هوا نیز دائما در حال تغییر است. گاهی زیر سایه درختان بزرگ می روید ، سپس خورشید پوست شما را در تپه های برهنه می سوزاند ، گاهی باید در ابرهای عجیب و غریب راه بروید. هنگامی که از ابر در ارتفاع 2000 تا 2800 متری عبور می کنید ، به نظر می رسد قدم در مکانی کاملاً متفاوت قرار داده اید ، مکانی از ابرها و کوه ها. آنها با هم مخلوط می شوند و فضای عظیم و باشکوهی را ایجاد می کنند. “

8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 4.
“Porter” Khue Fong – که در سفر به فتح 8 کوه به شمال ، لین را بیشترین همراهی می کرد.

در طول این سفر ، آقای لینه بسیاری از “باربران” (راهنما) را همراهی کرد. شخصی که بیشترین تجربه را با او دارد خوه فونگ ، تائو اهل کمون بان لنگ ، منطقه فونگ توو ، استان لای چائو است.

“اولین ملاقات من با خیو کاملاً خاص بود ، این یک جلسه در بالای چونگ نیاو وو بود. در بالا با دربان دیگری رفتم ، سپس آن دربان برگشت. من و خو همچنان کوه دیگر را در 2 کیلومتری مسیر پرواز پرندگان که Bach Moc Luong بود ، صعود کردیم.

“من با خوئه فونگ از 4 قله کوه عبور کردم و یک بار از زنجیره Hoang Lien Son عبور کردم – این سفر در جاده سنگی باستانی Pavie از روستای سنگ Ma Pho (لای چائو) به روستای Nhìu Co San (لائو کای) بود. . در واقع ، برنامه من این است که با همان باربر به روستای سنگ ما فو بروم ، زیرا من یک عادت دارم ، هر کجا که بروم ، همانجا با باربر تماس خواهم گرفت.

“اما خوئه فونگ به من گفت كه می خواهد یك بار به نزد پاوی برود و به او گفت كه نتوانسته است برود. از آنجا که خو راه را نمی دانست ، من هم فکر کردم و فکر کردم. “

“پس از 30 دقیقه ارزیابی ریسک و تحقیقات پروژه ، به چاپخانه ای رفتم تا دفتر خاطرات خود را تنظیم کرده و در تلفن و ساعت GPS خود بارگیری کنم. بعد از چندین بار بررسی و تلاش برای اطمینان از اینکه خوب کار کرده است ، تصمیم گرفتم آرزوی Khue Phong را برآورده کنم – دو برادر راه خود را باز خواهند کرد. تجربه جنگل Khue Phong و ساعت GPS من به ما کمک کرد که سفر را کاملاً به پایان برسانیم.

8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 5.
آقای لین گفت: “روح و اراده عوامل مهمی در کوه نوردی هستند.”
8X سایگون در 18 روز 8 کوه را فتح کرد ، جامعه کوه نوردی را تحسین کرد - عکس 6.
“کوهنوردی در کوه ها به من جرات بیشتری می دهد تا از پس مشکلات زندگی روزمره برآیم.”

لین با به اشتراک گذاشتن نقشه فتح قله های بعدی ، قصد دارد کوهنوردی به قله هایی مانند کوه کن (سون لا) ، شی جو پائو (لائو کای) ، رائو کو (ها تینگ) ، دهکده کونگ (ین بای) را ادامه دهد. – کوه ها تقریباً هرگز زیر دست گردشگران نرفته اند.

این مرد در پاسخ به این س howال که احساس شما در مورد فتح کوه چیست ، گفت: “کوهنوردی پس از یک روز شلوغ کاری بسیار شگفت انگیز است – آرام و ملایم باشید. کوهنوردی همچنین به من کمک می کند تا شهامت بیشتری برای غلبه بر مشکلات زندگی روزمره داشته باشم. بعضی اوقات ، هنگام کوهنوردی ، راه حل های بیشتری برای کار بهتر دارم. “

مطابق با VietnamNet

روزنامه خانوادگی و اجتماعی با آخرین اخبار روز به روز می شود[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *