[ad_1]

اگر از خوشبو کننده های هوا ، انواع دیگر رایحه ها استفاده کنید ، لذت بردن از یک فضای زندگی معطر بسیار گران خواهد بود. با این حال ، استفاده از مواد شیمیایی می تواند به سلامتی ما آسیب برساند ، به ویژه آنها باعث کاهش عملکرد ریه می شوند.

شما می توانید کاملا تغییر دهید ، به خانه کمک کنید تا بوی خوب ، ملایمی داشته باشد و بر سلامتی تأثیر نگذارد. یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها انتخاب و کاشت گیاهانی است که بتوانند گرد و غبار را جذب کرده و عطر بدهند.

1. انواع هویا

6 نوع گیاه زینتی به هر اتاق خانه شما کمک می کند تا در تابستان خنک و دلپذیر شود - عکس 1.

گونه های Hoya رایحه بسیار مطبوعی و ملایمی دارند. در ویتنام نوعی میخک وجود دارد به نام HOYA CARNOSA WHITE ، نوعی تاک با برگهای ضخیم و ظریف به شکل قلب.

گلها سفید ، با نرمی پایین ، اغلب ستاره ای شکل ، با پنج گلبرگ ضخیم ، مومی ، مثلثی و پوشیده از یک ساختار ستاره ای دیگر است.

– در وسط یک پیاز صورتی تیره ، با کمی رایحه شیرین قرار دارد.

گلها و شاخه های جوان در زیر بغل برگها رشد می کنند ، اغلب به صورت گروهی کره یا نیمکره تشکیل می دهند.

– این گل نام های زیادی مانند ارکیده ستاره ، ارکیده آرکا ، ارکیده بدمینتون ، ارکیده گیلاس ، قلب عاشق دارد … گیاهی است که دمای بالا ، رطوبت و سرما ، تحمل خوب به خشکی را دوست دارد.

نحوه کاشت:

– می توان آن را از بسیاری جهات پرورش داد ، اما تکثیر با ساقه بسیار آسان و ساده است. این نیز متداول ترین روش تکثیر ، تأمین گیاهان سالم و رشد یافته است.

– نیاز به مواد در حال رشد را می توان از منابع مختلف دریافت کرد ، اما باید تخلخل ، هوادهی و البته مواد مغذی کافی را تأمین کند. یافتن برخی از مواد کاشت ، مانند خاکستر پوسته برنج ، مالچ نارگیل یا نارگیل ، چوب پوسیده ، مخلوط خاک آماده ، قلوه سنگ ، پوکه ، سنگ جوان ، پرلیت ، کود خشک گاو … برای محیط های متخلخل و هوادهی آسان است. نمونه ای از مخلوط آبیاری می تواند به شرح زیر باشد: 50٪ خاکستر پوسته برنج ، 30٪ فیبر نارگیل ، 10٪ قلوه سنگ ، 10٪ کود خشک گاو.

– هنگام کاشت و مراقبت از سیكادها لازم است كه توجه داشته باشید كه نور را به گونه ای تنظیم كنید كه در یك مكان سایه قرار گیرد.

به عنوان گیاهی که رطوبت بالا را دوست دارد ، خشک شدن را بسیار خوب تحمل می کند ، اما به آبیاری بیش از حد بسیار حساس است. در شرایط عادی ، گیاهان گلدانی با مقدار متوسط ​​نهال ، بسته به فصل ، باید هفته ای یک یا دو بار آبیاری شوند.

– در صورت کاشت در فضای باز ، در فصل بارندگی آبیاری نکنید ، زیرا این امر باعث طغیان و از بین رفتن گیاهان می شود. شما باید وقتی گلدان خشک است آبیاری کنید ، می توانید آب را از سوراخ زهکشی گلدان بریزید ، اما مطمئن شوید که آب کل گیاه را از بین نخواهد برد.

– گلدان ها باید زهکشی خوبی داشته باشند

2. گیاه شمعدانی

این گیاه زینتی نه تنها شکوفائی زیبایی دارد ، بلکه با لمس آنها رایحه های مختلفی ساطع می کند. و انواع طعم ها ، شمعدانی را واقعاً چشمگیر می کند. گل های شمعدانی غالباً بوی لیمو ، گل سرخ ، زنجبیل می دهند … این گیاه برای رشد در مکانی با نور خورشید مناسب است ، هنگامی که خاک رطوبت کافی داشته باشد رشد می کند.

6 نوع بونسای به هر اتاق خانه شما کمک می کند تا در تابستان خنک و دلپذیر شود - عکس 2.

3. یاس

این گیاه علاوه بر گلهای زیبای سفید مانند ستاره ، رایحه شیرین فوق العاده ای دارد که مخصوصاً در شب بسیار محسوس است. گل های یاس در معرض نور خورشید سریعتر رشد می کنند. بنابراین ، هر از گاهی باید گل ها را در تابستان در فضای باز حمل کنید و آنها را کنار پنجره ای رو به جنوب نگه دارید. علاوه بر این ، باید مراقب باشید که خاک مرطوب باشد اما خیلی مرطوب نباشد.

6 نوع گیاه زینتی هر اتاق خانه شما را در تابستان خنک و دلپذیر می کند - عکس 3.

4. نعناع

پونه کوهی کوبا یک گیاه معطر با رایحه مشخص نعناع است. این یک گیاه فوق العاده با برگهای صاف ابریشمی است. نه تنها می توانید از رایحه دلپذیر نعناع لذت ببرید ، بلکه می توانید از آنها به صورت تازه یا خشک برای پخت و پز نیز استفاده کنید. گیاهان پونه کوهی در صورتی که هفته ای یکبار به آنها آب دهید ، بهترین رشد را در کنار پنجره های آفتابی دارند.

6 نوع گیاه زینتی به هر اتاق خانه شما کمک می کند تا در تابستان خنک و دلپذیر شود - عکس 4.

5. گاردنیا

گاردنیا با نام علمی Gadenia شناخته می شود. این یکی از گیاهان با رایحه خاص با رایحه گل مشخص است. درختان همیشه در قلب باغبان ها جایگاه شایسته ای دارند. گلهای سفید زیبا با برگهای سبز براق. با این حال ، مراقبت از گیاه آسان نیست ، توجه به رطوبت متوسط ​​، درجه حرارت سرد و نور فراوان لازم است.

6 نوع بونسای هر اتاق خانه شما را در تابستان خنک و دلپذیر می کند - عکس 5.

6. اسطوخودوس

اگرچه این گیاه محبوب نیست ، اسطوخودوس که در خانه ساخته شده می تواند فواید زیادی برای شما به همراه داشته باشد. گلهای بنفش اسطوخودوس بسیار ظریف به نظر می رسند ، عطر و بوی گیاه احساس آرامش بخش و دلپذیری به خانه شما می بخشد. این گیاه همچنین اغلب در رایحه درمانی استفاده می شود و می تواند به کاهش استرس کمک کند. اگرچه مراقبت می تواند برای شما مقداری استرس ایجاد کند (گیاه به نور زیاد و مقدار متوسطی از آب احتیاج دارد) ، اما با دانش کاشت و مراقبت ، گوشه گوشه ای کمی از رایحه خواهید داشت.

6 نوع گیاه زینتی برای ایجاد هر اتاق در خانه شما در تابستان خنک و دلپذیر - عکس 6.

مطابق با سبک زندگی ویتنامی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *