[ad_1]

با افزایش سن ، ظاهر ما چیزی است که می توانیم ببینیم ، در حالی که هورمون ها و سطح استرس می توانند به طور جدی بر عملکرد بدن تأثیر بگذارند. در زنان ، این عوارض در شروع یائسگی حتی بدتر است و باعث حساسیت بیشتر آنها می شود. بیماری های قلبی ، سرطان پستان و پوکی استخوان از جمله مشکلات رایجی است که اکثر زنان پس از 40 سالگی تجربه می کنند.

معاینات منظم می تواند خطر ابتلا به بیماری جدی را کاهش داده و زود به آن مبتلا شود. این می تواند از تبدیل شدن بیماری به بیماری جدی و تهدید کننده زندگی جلوگیری کند. در اینجا 5 معاینه بهداشتی معمول وجود دارد که هر زن 40 ساله باید انجام دهد.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 1.

فشار خون خود را بررسی کنید

فشار خون بالا با افزایش سن بیشتر دیده می شود. زنان میانسال اغلب فشار خون بالا دارند که در صورت عدم درمان می تواند خطر حمله قلبی و سکته را افزایش دهد. با کمی تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی می توان فشار خون را به راحتی کاهش داد. ورزش منظم همچنین می تواند به کنترل تعداد کمک کند. این دارو فقط در موارد شدید توصیه می شود.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 2.

سرطان پستان

زنان باید در هر سنی معاینات منظم پستان را انجام دهند. سرطان پستان و سرطان دهانه رحم دو سرطان شایع هستند که زنان را در هر سنی درگیر می کنند و با افزایش سن خطر افزایش می یابد. خودآزمایی برای سینه های خانگی دو بار در هفته می تواند به شناسایی تومورها در مراحل اولیه کمک کرده و از بروز عوارض جدی پیشگیری کند. برای محافظت از خود در برابر دو سرطان شایع ، سالی یکبار اسمیر و ماموگرافی بگیرید.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 3.

پوکی استخوان

تراکم و سلامت استخوان با افزایش سن کاهش می یابد ، که می تواند منجر به پوکی استخوان شود. استخوان ها ضعیف و شکننده می شوند و این باعث افزایش آسیب یا شکستگی می شود. پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است. اسکن DEXA می تواند به شما در تعیین تراکم استخوان کمک کند.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 4.

سطح قند خون

افرادی که در 20 و 30 سالگی عادات غذایی سالم ندارند ، در 40 سالگی بیشتر به دیابت مبتلا می شوند. غذای ناسالم و افزایش وزن می تواند به لوزالمعده فشار وارد کند. به راحتی می تواند قند خون را افزایش دهد. کنترل ناخوشایند قند خون می تواند به کنترل زود هنگام دیابت کمک کند. همچنین پزشک براساس عوامل خطر شما تشخیص زودهنگام می دهد.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 5.

کلسترول

انجام این آزمایش خون می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی شدید و سکته را کاهش دهد. سطح کلسترول بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

  5 بررسی بهداشتی که هر زن 40 ساله باید انجام دهد - عکس 6.

اگر کلسترول بالا دارید ، تغییر رژیم غذایی و مصرف برخی داروها می تواند به کاهش کلسترول کمک کند. بعد از 30 سالگی ، همه باید مرتباً سطح کلسترول خود را بررسی کنند. سطح ایده آل کلسترول تام کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر است (میلی گرم در دسی لیتر).

مطابق با جنگ جهانی دوم[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *