[ad_1]

سکته مغزی ، که به آن سکته مغزی ایسکمیک نیز گفته می شود ، بیماری خطرناکی است که در صورت ناکافی بودن خونرسانی به مغز رخ می دهد که می تواند باعث مرگ شود. این بیماری ذاتاً در افراد مسن شایع است ، اما در سال های اخیر تعداد بیماران مبتلا به حوادث عروقی مغزی افزایش یافته و تمایل به جوان تر شدن دارد.

4 عادت بدی که باعث بروز حوادث عروقی مغزی در جوانان می شود - عکس 1.

متخصصان قلب و عروق مغزی توصیه می کنند که 4 عادت فوق العاده مضر داشته باشند که دلیل آن سکته مغزی است. اگر این عادت ها را هر روز حفظ کنید ، می تواند اثرات بسیار بدی بر رگ های خونی مغز و سلامت عمومی بگذارد.

دیر بیدار می مانم

دیر بیدار ماندن “قاتل شماره یک” سلامتی جوانان امروز را تهدید می کند. بسیاری از افراد ، به دلیل مشغله روزهای کاری ، تمایل به بیدار ماندن در شب دارند تا وقت بیشتری برای استراحت و آرامش داشته باشند.

4 عادت بدی که باعث می شود حوادث عروقی مغزی بیشتر در جوانان رخ دهد - عکس 2.

اما بیدار ماندن منظم تا دیروقت باعث می شود بدن و مغز به اندازه کافی استراحت نکنند. این نه تنها باعث احساس خستگی طولانی مدت می شود ، بلکه به راحتی منجر به بیماری های قلبی عروقی و عروقی مغزی می شود.

تأخیر منظم می تواند باعث اختلالات غدد درون ریز در بدن شود ، فشار خون را تحریک کرده و فشار زیادی به قلب و رگ های مغزی وارد کند. بعلاوه ، بیدار ماندن در شب باعث تحریک اعصاب دلسوز می شود و باعث آریتمی قلبی می شود. این امر احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد.

تنبل برای ورزش

بی عملی یک مشکل مشترک برای بسیاری از کارمندان ادارات است. نشستن مداوم مقابل کامپیوتر برای مدت طولانی نه تنها فشار زیادی به گردن و ستون فقرات وارد می کند ، بلکه منجر به کاهش متابولیسم و ​​گردش خون ضعیف می شود.

4 عادت بدی که باعث می شود تصادفات عروقی مغزی بیشتر در جوانان رخ دهد - عکس 3.

علاوه بر این ، افرادی که بی تحرک هستند ، به کار اعتیاد دارند ، معمولاً تمایل دارند آب کافی به بدن اضافه نکنند ، که باعث ضخیم شدن خون می شود و منجر به لخته شدن خون می شود. با بزرگتر و بزرگتر شدن لخته های خون ، مسدود شدن رگ خونی در مغز آسان است.

تنبل آب خوردن

آب کمک کننده خوبی برای حفظ گردش طبیعی بدن است و به سرعت متابولیسم کمک می کند. نوشیدن 8 لیوان آب در روز نه تنها می تواند به ما در متابولیسم سریع مواد مغذی کمک کند ، بلکه به نازک شدن خون ، کاهش بیماری های قلبی عروقی و عروق مغزی نیز کمک می کند.

4 عادت بدی که باعث می شود حوادث عروقی مغزی بیشتر در جوانان رخ دهد - عکس 4.

با این حال ، نوشیدن آب به روش علمی نیز ضروری است ، منتظر تشنگی نباشید تا مقدار زیادی آب را یک باره بنوشد ، این نه تنها برای سلامتی مفید نیست بلکه می تواند باعث “عفونت” شود. سم آب “.

بلافاصله بعد از خوردن غذا دوش بگیرید

پس از یک روز شلوغ ، بسیاری از افراد فقط می خواهند خوب بخورند و برای استراحت حمام کنند. با این حال ، این عادت به ظاهر بی خطر در واقع یک رفتار “خودکشی مزمن” است که باعث بسیاری از نقص های بدن می شود.

4 عادت بدی که باعث می شود تصادفات عروقی مغزی بیشتر در جوانان رخ دهد - عکس 5.

معمولاً بعد از غذا ، خون برای تحریک هضم به معده می رود. استحمام در این زمان باعث گشاد شدن رگ های خونی و تسریع در گردش خون می شود. خون ، به جای عجله به معده ، مجبور به گردش در سراسر بدن است و منجر به افزایش سریع فشار خون می شود. این امر به دلیل خون رسانی کافی به مغز می تواند به راحتی منجر به حمله قلبی شود. بنابراین بهتر است حداقل بعد از غذا حداقل یک ساعت استحمام شود تا از فشار وارد بر قلب و عروق خونی مغز جلوگیری شود.

اگر عادت های بد فوق را دارید ، باید آنها را در اسرع وقت اصلاح کنید و همزمان به معاینات منظم بهداشتی نیز توجه داشته باشید تا مطمئن شوید که بدن همیشه در بهترین شرایط است.

مطابق با روزنامه GT[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *