[ad_1]

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 1.

Alley 616 Cach Mang Thang 8 (منطقه 3 ، HCMC) دارای یک رستوران بیسکویت گوشت گاو است که بیش از 40 سال از فعالیت آن می گذرد و همچنان “رازی” را که هر روز بازدید کنندگان را به رستوران جذب می کند ، حفظ می کند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 2.

بدون تابلوی تبلیغاتی بزرگ ، فروشگاه هات پات خانم ساو به سادگی تابلویی را با چند کلمه آویزان کرد تا مشتریان بتوانند خود را معرفی کنند.

ترک شهر خود برای رفتن به سایگون برای استقرار

در Alley 616 Cach Mang Thang 8 (منطقه 3 ، HCMC) یک رستوران ویژه برای آشپزی با گوشت گاو وجود دارد. اگرچه 40 سال از فعالیت آن می گذرد ، برخلاف رستوران های اطراف پخت گوشت گاو ، این رستوران همیشه هر شب مملو از مشتری است. صاحب فروشگاه خانم Tran Thi Duyen (70 ساله) است که با نام خانم Sau نیز شناخته می شود.

خانم ساو گفت که ساخت و ساز ملک امروز نتیجه یک روند دشوار است. گاهی اوقات فکر می کرد که باید شغل خود را عوض کند ، اما به دلیل تقدیر و دانش و دانش برای ساخت یک قابلمه داغ ، موفق شد زنده بماند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 3.

هر روز ، حدود ساعت 5:30 بعد از ظهر ، خانم ساو کالاها را تا ساعت 9 شب می فروشد.

“او و شوهرش هر دو از افراد رنگ هستند. برای مدتی ، تمام خانواده در منطقه جدید اقتصادی در تای نین تجارت جدیدی را شروع كردند. در سال 1972 ، تمام خانواده برای راه اندازی مشاغل به سایگون رفتند. وی در ابتدا سوپ رشته فرنگی گاو را فروخت. ، اما درآمد کسب می کند. هر دو کیف ، در عین حال با سایر رستوران ها قابل رقابت نیست. تا سال 1980 ، او تصمیم گرفت به فروش گلدان گوشت گاو با گوشت گاو بپردازد. “

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 4.

رستوران هات پات مورد حمایت بسیاری از مشتریان قرار گرفت.

نکته ویژه در رستوران خانم ساو این است که کتلت گوشت گاو مانند سایر رستوران ها به جای ظرف آلومینیومی در گلدان سفالی تهیه می شود. خانم ساو دوست دارد مرحله افرادی را که در آشپزخانه دنج جمع می شوند ، می خندند و صحبت می کنند تماشا کند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 5.

به دلیل تأثیر اپیدمی کوید -19 ، خانم ساو هنگام برقراری ارتباط با مهمانان از ماسک نیز استفاده می کرد.

“هنگامی که وی برای اولین بار رستوران را باز کرد ، تجارت او هنوز دشوار بود ، زیرا افراد زیادی آن را نمی دانستند. طعم اجاق گاز در آن زمان به اندازه الان نیست. من همچنین از برخی از مشتریان خواستم که بیایند و بخورند و نظر دهند. خانم ساو گفت: “یک گلدان داغ با طعمی مانند اکنون به تدریج در حال شکل گیری است. با تشکر از این ، مشتریان نیز تعداد بیشتری می آیند.”

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 6.

غذای موجود در رستوران عمدتا یک قابلمه گوشت گاو با گوشت گاو است که در یک گلدان سفالی پخته می شود و برای یک غذای کوچک 140،000 VND قیمت دارد ، در حالی که غذای بزرگ 170،000 VND است.

خانم ساو همچنین اضافه کرد که در حال حاضر ، برای مشتریانی از 1 تا 3 نفر ، وی یک هات پات کوچک با قیمت 140،000 VND / گلدان می فروشد و تعداد مشتری های 4-5 نفر بیشتر او را برای 170،000 VND.

هر روز ، حدود ساعت 5:30 بعد از ظهر ، خانم ساو کالاها را تا ساعت 9 شب می فروشد ، اما معمولاً حدود ساعت 7:30 بعد از ظهر. از ساعت 20:00 ، 45 کیلوگرم گوشت گاو ، معادل 100 قابلمه داغ ، در فروشگاه به فروش رسیده است.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 7.

در حال حاضر ، این رستوران با قابلمه داغ منبع اصلی درآمد خانواده وی است و مسئولیت او و دو فرزندش را بر عهده دارد.

“در ساعت 7:00 صبح ، کل خانواده مجبور شدند از خواب بیدار شوند و آماده سازی مواد اولیه را شروع کنند. هر یک از آنها برای خرید سبزیجات ، مواد اولیه از قبل فرآوری شده و آبگوشت خورشتی در طول روز به بازار می روند ، درست در زمان مناسب بعد از ظهر بفروش ” خانم ساو به اشتراک گذاشت.

اگرچه فروشگاه کاملا شلوغ است ، اما علاقه خانم ساو فقط به او و فرزندانش کمک می کند تا از پس هزینه های زندگی خود برآیند و نه پول زیادی. دلیل آن این است که قابلمه داغ او در یک گلدان سفالی پخته می شود ، بنابراین اغلب او می شکند و او مجبور است یک گلدان جدید بخرد. در عین حال ، هزینه خرید زغال سنگ نیز بسیار گران است ، بنابراین سود زیاد نیست.

مادر 70 ساله و داستان دیگ داغ ، حمل 3 نسل - عکس 8.

خانم Sow گفت که وقتی تصویر مهمانان را دید که در انتظار داشتن دیگ داغ هستند ، آنقدر ناراحت شد که فضای نزدیک آن را اجاره کرد تا به میهمانان کمک کند که بنشینند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 9.

خانم ساو 70 ساله است و این کتلت گوشت گاو 40 سال با او بوده است. این غذای گرم به مادربزرگش کمک کرد فرزندانش را تربیت کند و اکنون به او کمک می کند تا پول داشته باشد تا از فرزندانش برای تحصیل مراقبت کند.

قابلمه داغ ، حمل 3 نسل

در حال حاضر ، این رستوران با قابلمه گرم منبع اصلی درآمد خانواده خانم ساو و دو فرزندش است. وی گفت: “این رستوران با یک قابلمه داغ به من کمک کرد تا روزانه خانواده را تغذیه کنم. نه تنها این ، بلکه به من کمک می کند تا بتوانم از فرزندانم مراقبت کنم تا بتوانم با موفقیت درس بخوانم.”

خانم ساو گفت او و همسرش دو فرزند دارند. او 2 نوه دارد ، یکی در دانشگاه و دیگری در کلاس 7 است.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 10.

کارکنان رستوران در حال حاضر شامل 4 نفر از اعضای خانواده خانم ساو هستند.

در گذشته کودکان به لطف یک قابلمه داغ گوشت گاو پرورش می یافتند. مادر می فروشد ، پدر می دوید سر میز ، بچه ها تمیز می کنند ، ظرف می شویند ، از مهمان خوش آمد می گوید کودکان در رستوران خانوادگی با قابلمه داغ بزرگ می شوند ، بزرگ می شوند ، به کار می روند ، و هنوز هم وقت خود را صرف کمک به فروش می کنند. با گذشت سالها ، با شلوغ شدن بیش از حد فروشگاه ، تمام خانواده با مادرشان کار کردند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 11.

خانم ساو گفت زن و شوهری که از همان زمان عاشق شدن تا زمان ازدواج قابلمه داغ او را خوردند اکنون فرزندی دارند که هنوز به رستوران وابسته است.

او هنوز به یاد می آورد که وقتی شروع کرد ، پاهایش خیس بود ، سرمایه ای نداشت ، مجبور بود از اینجا و آنجا وام بگیرد. چقدر باید بفروشید تا چرخه پرداخت معکوس شود. بچه ها کوچک بودند ، بنابراین فقط زن و شوهر با هم صحبت می کردند ، “خانم ساو به یاد می آورد.

به تدریج مشتریانی که گلدان داغ او را دوست داشتند ، آشنایان بیشتری را معرفی کردند ، بنابراین جمعیت بیشتر و بیشتر شد. وی گفت: یک زن و شوهر از همان زمان که عاشق بودند تا زمان ازدواج قابلمه داغ او را خوردند ، اکنون آنها فرزندانی دارند که هنوز به رستوران وابسته هستند.

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 12.

از آنجا که خانم ساو دستبند بسته بود ، اکنون بیشتر در آشپزخانه زندگی می کند تا وعده های غذایی گرم را برای بچه ها تهیه کند تا به مشتریان بیاورد ، نه اینکه آنها را مانند قبل با دست صادر کند.

“در گذشته تعداد کمی مشتری وجود داشت ، بنابراین کار دشواری بود ، در حال حاضر تعداد مشتریان ثابت است ، هر بار زیاد ، بنابراین شما فقط باید نگران فروش باشید. حتی وقتی باران می بارد ، نگران فروش نیست. Binh Chanh، Hoc Mon، خانم سائو با هیجان گفت: “تا دونگ نای ، Binh Duong نیز برای خوردن قابلمه داغ بالا رفت و دوباره برگشت.”

مادر 70 ساله و تاریخ دادگاه داغ ، دارای 3 نسل - عکس 13.

در حال حاضر ، خانم ساو فقط یک آرزو برای خودش دارد که بتواند آنقدر سالم باشد که بتواند یک گلدان داغ برای کسانی که غذای او را برای بیشتر مدت دوست دارند طبخ کند.

در حال حاضر ، خانم ساو فقط یک آرزو دارد که خودش به اندازه کافی سالم باشد و بتواند برای کسانی که غذای او را برای بیشتر مدت دوست دارند یک قابلمه داغ بپزد. زیرا از این طریق او پول خواهد داشت تا از نوه های خود مراقبت کند ، تحصیل کند و افراد مفیدی برای جامعه شود.

مطابق با نام تایلندی – ژوان هین

دن سه

روزنامه خانوادگی و اجتماعی با آخرین اخبار روز به روز می شود[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *