[ad_1]

شاید شما هم در مورد مطالعه Grant دانشگاه هاروارد شنیده باشید که بیش از 70 سال 268 دانشجوی هاروارد را دنبال می کرد تا کلید سلامتی و خوشبختی را پیدا کند. اما یک تحقیق بسیار بزرگتر توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده است.

پس از جنگ جهانی دوم ، دانشمندان انگلیسی تحقیقات عظیم الجثه ای را آغاز کردند. با نگرانی از شرایط مادران در یک کشور جنگ زده ، محققان تصمیم گرفتند هر زایمان را برای مدت یک هفته در سال 1946 بررسی کنند. نتیجه حدود 14000 حکم بود. در آن زمان برای هر جنبه ای از تولد در انگلیس پرس و جوهای مفصلی انجام شد.

سپس هر نسلی بارها و بارها این کار را انجام می دهد و حدود 70،000 کودک را در یک دوره 70 ساله بررسی می کند تا سلامت ، تحصیلات و پیشرفت کلی آنها را ببیند. آنها داده های زیادی ثبت شده است.

در سخنرانی TED ، نویسنده هلن پیرسون آنچه را از این مطالعه آموخته توضیح داد.

یک مطالعه 70 ساله راز موفقیت در والدین را نشان می دهد - عکس 1.
کودکان نیاز به صحبت و گوش دادن دارند

چگونه پدر و مادر خوبی باشیم

اولین درسی که او آموخت کمترین “تکان دهنده” اما غم انگیزترین بود: در صورت امکان سعی کنید فقیر متولد نشوید. به بیان ساده ، کودکان متولد شده در خانواده های دشوار که اغلب بزرگ می شوند ، در معرض آسیب بیشتری خواهند بود.

مساله البته این است که ما نمی توانیم والدین خود را انتخاب کنیم. بعضی از ما چیزی را می گیریم که وارن بافت ، سرمایه گذار میلیاردر آن را “قرعه کشی تخمدان” می نامد ، اما برخی دیگر اینگونه نیستند. اما اگر این همه بود ، جهان کسل کننده خواهد بود. پیرسون گفت: سرنوشت کودک به عامل مهم دیگری ، “مسئله والدین” بستگی دارد.

این تیم کودکان متولد شده در چنین شرایط دشواری را با یکدیگر مقایسه می کند و آنها را ردیابی می کند تا ببینند کدام کودک از این فاجعه عبور کرده است. محققان همچنین بررسی کردند که کدام یک از رفتارهای والدین بیشترین تأثیر را در موفقیت و رشد کودکان دارد. خبر خوب این است که بیشتر این رفتارها کاملاً در دسترس هر پدر و مادری است.

پدر و مادر خوب بودن از آنچه فکر می کنید آسان تر است

پیرسون در ادامه تعدادی از رفتارهای والدین را فهرست می کند که طبق این مطالعه ، در رابطه با بهبود آینده کودک است. دانشمندان نمی توانند 100٪ مطمئن باشند که این رفتارها نتایج بهتری می دهند (اگرچه مطالعات بعدی نشان می دهد برخی از آنها مثبت هستند) ، این عوامل هستند. به احتمال زیاد:

• کودک خود را صحبت و گوش دهید

• بگذارید مشخص شود که شما انتظار زیادی از آینده آنها دارید

• احساسات بسیار گرمی به آنها بدهید

• حروف و اعداد را به آنها بیاموزید

• آنها را به یک سفر میدانی ببرید

• هر روز برای آنها بخوانید (و آنها را به خواندن برای سرگرمی تشویق کنید)

• یک ساعت خواب منظم داشته باشید

می توانید بگویید همه چیز به همین سادگی است! درست است که آنها فقط والدین اولیه هستند ، اما به احتمال زیاد توسط بسیاری از والدین در زندگی مدرن فراموش می شوند.

بیایید مفهوم همگام سازی کیفیت را به عنوان نمونه امتحان کنیم. امروزه بسیاری از والدین چنان وسواسی در گذراندن وقت با کیفیت با فرزندان خود دارند که بسیاری از فعالیت ها و تجربیات جذاب را در نظر دارند. در همین حال ، علم نشان می دهد که “زمان با کیفیت” فقط به معنای لحظات ساکت است که شما واقعاً به کودک خود گوش می دهید و به او پاسخ می دهید.

بنابراین ، گرچه این اقدامات اساسی هستند ، اما به راحتی می توانند فراموش شوند. خود پیرسون اعتراف می کند که او اغلب بیش از حد به کار مشغول است ، بنابراین به سختی وقت می کند تا با سه پسرش صحبت کند. از زمان نوشتن درباره این مطالعات ، پیرسون همیشه هر شب 15 دقیقه وقت صرف کرده و با فرزندانش در مورد روز مدرسه صحبت کرده است. و سپس آنها را خواباند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که این رفتار باعث ایجاد فاصله ای بین کودکانی می شود که به دلیل شرایط خانوادگی بهترین و بدترین حالت را دارند.

به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از والدین می شود ، موارد کوچک بسیار مهم هستند. اگر فکر می کنید “راز قرن” را در مورد چگونگی پدر و مادر خوب بودن داشتن ، پس تنها کاری که باید بکنید اکنون این است که آن را اعمال کنید.

مطابق با VietnamNet[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *