[ad_1]

    یک اثر 600 ساله در باغ است - عکس 1.

منطقه گشایش 3 گلدان مسی و 1 کوزه مسی.

پیش از این ، در تاریخ 30 ژوئن ، در زمین فوتبال در روستای چونگ (نزدیک معبد چونگ) در شهرداری چائو لی ، منطقه Qui Hop (Nge An) ، هنگام تسطیح باغ ، خانواده آقای وانگ فو اشیا strange عجیب و غریب پیدا کردند. از زمین ، شامل 3 گلدان مسی و یک ظرف مسی.

پس از دریافت اطلاعات ، کمیته مردمی منطقه Quy Hop به اداره فرهنگ و اطلاعات دستور داد تا با کمیته مردمی شهرداری Chau Ly هماهنگی کنند تا از خانواده آقای Pho برای تأیید و ثبت واقعه بازدید کنند.

    یک اثر 600 ساله در باغ است - عکس 2.

قوری با دسته های اژدها ، روی شانه آن یک گل نیلوفر آبی در اطراف دهان قوری حک شده است که مربوط به سلسله تران است ، حدود 600 سال قدمت.

طبق نتایج بازرسی ، آثار کشف شده شامل 3 گلدان مسی (شامل بزرگ ، متوسط ​​، کوچک) و یک کوزه مسی بود. گلدان مسی دسته ای ندارد و طرح مارمولک دارد. کوزه مسی دارای یک سر اژدها و یک دم اژدها بر روی فواره و دسته است.

این مصنوعات سپس به کمیته مردمی شهرداری چاو لی برای اداره موقت و حفاظت اختصاص داده شد تا ضمن ارزیابی توسط مقامات ارشد ، از آسیب و خسارت جلوگیری شود. سپس کمیته مردمی منطقه Quy Hop واقعه فوق را به وزارت فرهنگ و ورزش ، موزه Nghe An گزارش داد و یک متخصص در زمینه آثار و اشیاques عتیقه را برای ارزیابی اعزام کرد.

یک مقام از اداره مدیریت میراث Nge از اداره فرهنگ و ورزش گفت که طبق ارزیابی اولیه ، اینها عتیقه هایی با ارزش علمی و تاریخی مربوط به روند توسعه زمین Kui Hop هستند.

    یک اثر 600 ساله در باغ است - عکس 3.

گلدان های مسی مربوط به سلسله ل است.

قوری با دسته های اژدها ، شانه آن با گل نیلوفر در اطراف دهان قوری حک شده است که مربوط به سلسله تران (حدود 600 سال) است. در مورد گلدان های مسی ، بر اساس طرح ها و الگوها ، می توان آنها را مربوط به سلسله لو (بیش از 500 سال) دانست.

قبل از آن ، منطقه Qui Hop همچنین عتیقه های با ارزش مانند طبل های برنز ، مجسمه های برنز بودا را کشف کرد …

اداره فرهنگ و ورزش Nghe An موزه Nghe An را مامور بازرسی و مطالعه آثار برای شناسایی خاص کرد. به منظور نتیجه گیری در مورد سن ، ارزش آثار تازه کشف شده باید منتظر ارزیابی رسمی توسط کمیته ارزیابی حرفه ای باشد.

Nghe یک وزارت فرهنگ و ورزش در حال حاضر به کمیته مردمی شهرستان Qui Hop پیشنهاد می کند تا طرحی برای حفظ آثار بدست آورد و منتظر ارزیابی آژانس های تخصصی برای نتیجه گیری رسمی باشد.

مطابق با مردم

روزنامه های خانوادگی و اجتماعی اخبار روزانه را به طور مداوم و آخرین اخبار را بروز می کنند[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *