[ad_1]

از هفته 32 بارداری ، خانم Le Thi Thu T. (SN 1984 ، هانوی) با ادم همراه با سردرد ، سرگیجه ، سرگیجه ، پروتئینوریای زیاد ظاهر می شود ، بر عملکرد کبد ، عملکرد ریه تأثیر می گذارد. زنان باردار سابقه 2 سزارین دارند که همراه با آنها برای دیابت بارداری تحت درمان قرار می گیرند.

خانم T. برای درمان در واحد تولد داوطلبانه D3 ، بیمارستان زنان و زایمان هانوی ، توسط تیمی از پزشکان و کادر پزشکی تحت مراقبت و نظارت قرار می گیرد. با اظهار اینکه پره اکلامپسی شدید است ، پزشکان تصمیم گرفتند برای اطمینان از ایمنی ، در 35 هفته تحت عمل جراحی فعال قرار گیرند تا از خطر تأثیرگذاری بر سلامت زنان باردار و نوزادان جلوگیری کنند.

این عمل توسط Assoc. TS لیسانس. Nguyen Duy Anh – مدیر بیمارستان ، M.Bs CKII Nguyen Hung Son – رئیس بخش پوست داوطلبانه D3 و تیم. در نتیجه ، در ساعت 15:16 دقیقه 19 ژانویه 2021 ، یک پسر و یک دختر با وزن 2300 گرم برای گریه متولد شدند. پس از عمل ، سلامت مادر و نوزاد پایدار است و در حال حاضر در بخش D3 تحت مراقبت قرار دارد.

پره اکلامپسی یک سندرم بارداری سیستمیک است و معمولاً در 3 ماه آخر بارداری اتفاق می افتد. مینی ….

خانم Nguyen Ti H. (SN 1972 ، هانوی) از داشتن اولین فرزند خود پس از 28 سال ناباروری بسیار راضی بود.

با این حال ، از ماه سوم بارداری ، او مبتلا به دیابت حاملگی تشخیص داده شد ، بنابراین رژیم غذایی خود را به درستی تنظیم کرد. در سنین پیری باردار است ، تورم پاها ایجاد می شود – یک نشانه معمولی از پره اکلامپسی.

هنگام بازدید از یک مرکز درمانی در نزدیکی خانه خود ، به او توصیه شد که برای اطمینان از ایمنی مادر باردار و نوزاد متولد نشده خود ، از یک بیمارستان سطح بالاتر بازدید کند. وی در 13 نوامبر سال 2020 ، در هفته سی و چهارم بارداری خود ، برای نظارت بر پدیده پره اکلامپسی از بخش زنان و زایمان A4 – بیمارستان زنان و زایمان هانوی بازدید و در بیمارستان بستری شد. سونوگرافی فیبروم رحمی را در ابعاد 71 47 47 74 74 میلی متر نشان داد. شناخته شده است که وی سابقه عمل فیبروم رحم در سال 2012 را دارد.

در طی روند نقاهت در بخش A4 ، وی توسط پزشکان تحت نظارت دقیق قرار گرفت و تورم پایش بهبود یافت. وی قرار است تا هفته سی و پنجم برای اطمینان از ایمنی مادر و نوزاد تحت عمل جراحی فعال قرار گیرد.

پره اکلامپسی نوعی اختلال بارداری است که در اثر فشار خون ، تورم و پروتئینوری ایجاد می شود. این از 20 هفته بارداری شروع می شود و در صورت عدم درمان می تواند منجر به تشنج شود (همچنین به عنوان اکلامپسی شناخته می شود).

یکی از عوارض زنان و زایمان برای مادر و جنین بسیار خطرناک است - عکس 1.

دکتر دین توئین لین.

با توجه به TS. لیسانس. دین توی لین – معاون مرکز غربالگری ، تشخیص قبل از زایمان و نوزادان ، هدف از پره اکلامپسی بسیار گسترده است. سالانه بیش از 10 میلیون زن باردار در سراسر جهان دچار پره اکلامپسی می شوند. بیش از 2.5 میلیون تولد زودرس هر ساله به دلیل پره اکلامپسی است.

این یک اختلال بارداری است که در اثر فشار خون بالا ، تورم و پروتئینوری ایجاد می شود. از 20 هفته بارداری شروع می شود و می تواند تا 6 هفته پس از تولد ادامه یابد. در صورت عدم درمان ، می تواند منجر به تشنج شود (همچنین به عنوان اکلامپسی شناخته می شود).

نه تنها مادر را تحت تأثیر قرار می دهد ، پره اکلامپسی کودک را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. دکتر لین گفت که در مراحل اولیه بیماری ، زنان باردار اغلب علائم واضحی ندارند. با این حال ، پره اکلامپسی می تواند خیلی سریع پیشرفت کند. اکثر زنان باردار مبتلا به پره اکلامپسی برای معالجه در بیمارستان بستری می شوند جنین در معرض خطر تولد زودرس است.

موارد فاحش پره اکلامپسی در صورت عدم درمان سریع ، می تواند کشنده باشد.

پره اکلامپسی که در اوایل بارداری رخ می دهد ، احتمالاً منجر به زایمان زودرس می شود. برخی از موارد شدید پره اکلامپسی منجر به لایه برداری زودرس سبزیجات می شود و میوه می تواند به شدت تحت تأثیر قرار گیرد. در موارد شدید ، حتی ممکن است جنین در رحم از بین برود.

پیشگیری از موارد پرخطر ، پره اکلامپسی را در کل حدود 70٪ و در نوزادان نارس 32 هفته قبل تقریباً 90٪ کاهش می دهد.

از هفته 11 تا 14 بارداری ، زنان باردار می توانند از نظر پره اکلامپسی غربالگری شوند تا به موقع بیماری تشخیص داده شود. 3 مرحله غربالگری پره اکلامپسی شامل: اندازه گیری فشار خون ، سونوگرافی داپلر از شریان رحم و نمونه گیری خون است.

مطابق با اینفونت[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *