[ad_1]

در 10 ژانویه ، بیمارستان کودکان Thanh Hoa به تازگی تحت درمان پسری تازه متولد شده 9 روزه با تشخیص کزاز ناف قرار گرفته بود.

کودک TVA ، 9 روزه ، در Nhi Son ، Muong Lat ، یک محله سخت مرزی در Thanh Hoa زندگی می کند. این کودک سومین فرزند خانواده است ، در خانه طبیعی متولد شد و بند ناف را با قیچی برید.

پس از تولد ، کودک در روز اول قادر به مکیدن و افزایش یافت. با این حال نه روز بعد ، کودک تغذیه نامناسب نشان داد ، غذا خوردن را متوقف کرد و به نظر می رسد تشنج غیرمعمولی دارد ، بنابراین اعضای خانواده به سرعت کودک را در موارد اضطراری بردند.

کودک حساس 9 روزه به علت کزاز - تصویر 1.

نوزادان تازه متولد شده به دلیل عفونت کزاز نیاز به تهویه دارند. عکس: BVCC.

هنگام پذیرش در بیمارستان ، کودک علائمی از عقب ماندگی ، بازوها را جمع کرده ، آرنج را خم کرده و نزدیک به بدن فشار می دهد. پاها صاف است. کودک در وضعیت خمیده قرار دارد ، تشنج ها ممکن است چند دقیقه طول بکشد ، لب ها بنفش ، فک سفت ، شکم کشیده شده ، دکمه شکم خونریزی می کند.

کودک در حال حاضر در بخش مراقبت ویژه برای نوزادانی که مبتلا به نارسایی تنفسی کزاز ناف / درجه III هستند ، تحت درمان است. کودک کاملاً تهویه و تغذیه می شود.

کزاز در نوزادان دارای مرگ و میر بسیار بالایی است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، هر ساله حدود 500000 نوزاد بر اثر کزاز نوزاد در کشورهای در حال توسعه می میرند. در ویتنام ، کزاز در تمام استان های کشور یافت می شود. به خصوص در مناطق دور افتاده ، منزوی و بسیار دشوار ، بروز این بیماری بسیار زیاد است.

در ویتنام ، برنامه از بین بردن کزاز در نوزادان از سال 1992 وجود دارد. بین سالهای 1996 و 2000 ، میانگین سالانه میزان کزاز در نوزادان 0.13 در هر 1000 تولد زنده بود.

از سال 2005 ، ویتنام کزاز را در نوزادان در مقیاس منطقه ای با تعداد کمتر از 1/1000 تولد زنده از بین برد. با این حال ، اگر نوزادان واکسینه نشوند ، کزاز هنوز هم یک بیماری بسیار خطرناک است.

مطابق با اخبار زینگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *