[ad_1]

فشار خون بالا شایع ترین بیماری در بیماری های قلبی عروقی است. در بیمارستان ها ، هوای سرد باعث افزایش تعداد بیماران مبتلا به فشار خون می شود. طبق سازمان بهداشت جهانی ، استاندارد ترین فشار خون 120/80 میلی متر جیوه است ، در حالی که فشار خون بالا هنگامی است که فشار خون سیستولیک 140 میلی متر جیوه یا فشار خون دیاستولیک 90 میلی متر جیوه یا بیشتر باشد.

پروفسور دکتر هاوانگ کیوم ، پزشک سابق بیمارستان 103 ، می گوید که بسیاری از مردم فکر می کنند که اغلب گرم است ، بیماری های جدید فشار خون را بالا می برند. با این حال ، در فصل سرما ، درجه حرارت پایین برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مضر است. مویرگها با کم شدن دما منقبض می شوند ، فشار خون به طور ناگهانی افزایش می یابد و بدن قادر به سازگاری نیست و منجر به عوارض ، به ویژه سکته می شود.

بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون بالا اغلب ذهنی هستند ، زیرا این بیماری علائم بسیار کمی دارد ، شاید عصبی بودن ، سردرد ، درد قفسه سینه … بسیاری از افراد بدون تظاهرات غیرمعمول بیمار می شوند ، بنابراین فشار خون بالا هنوز مورد توجه قرار می گیرد. “قاتل خاموش” است.

لازم به ذکر است ، افراد مبتلا به فشار خون بالا در صورت عدم فشار خون صحیح بیشتر در معرض خطر هستند ، مانند مصرف ناهموار داروها ، استفاده از داروها برای کاهش فشار خون بیش از حد … اخیراً ، استان Vinh Phuc GH 2 مورد دریافت کرده است مسمومیت آملودیپین – دارویی برای کاهش فشار خون. یک مورد علی رغم اورژانس فعال درگذشت.

فشار خون بالا در روز سرد با افت فشار خون نامناسب خطرناک تر است - عکس 2.

کاهش فشار خون با فشار خون بالا به روش صحیحی برای سالم ماندن نیاز دارد. عکس TL

به گفته دانشیار پروفسور دکتر هاوانگ کیوم ، استفاده زیاد از داروهای ضد فشار خون در بسیاری از افراد شایع است زیرا آنها می خواهند فشار خون را به سرعت کاهش دهند. داروهای ضد فشار خون برای کسانی که اقدامات غیر دارویی مانند تنظیم رژیم غذایی ، ورزش … انجام داده اند اما هنوز فشار خون منظمی بالای 140/90 میلی متر جیوه دارند ، نشان داده شده است.

تعیین دارو براساس شرایط پزشک و سطح فشار خون خواهد بود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ، داروهای بتا سمپاتومیمتیک ، مسدود کننده های کانال کلسیم را انتخاب کنید. اختلال چربی خون وجود دارد بتا مسدود کننده سمپاتومیمتیک. دیابت نوع 1 و 2 با پروتئینوریا مهار کننده های ACE ، مسدود کننده های کانال کلسیم ، دوزهای پایین دیورتیک ها را انتخاب می کنند …

نکته مهم ، مهم نیست که چه دارویی انتخاب می شود ، استفاده از یک اصل اولیه با دوز پایین برای جلوگیری از افت فشار خون بیش از حد سریع و بیش از حد ، و استفاده از فرم های طولانی مدت برای داشتن یک اثر تک دوز 24 ساعته مهم است. دوز. در طول روز. استفاده از دوزهای بالا از داروها یا افزایش ارادی دوز بیماران مستعد مسمومیت دارویی. وقتی فشار خون پایین بیمار ناگهان منجر به تشنج یا افت فشار خون برگشت ناپذیر و عوارض بسیار خطرناکی شود … بنابراین ، حتی اگر فشار خون طبیعی باشد ، احساس سلامت کند ، فعالیت های عادی داشته باشد ، بیمار همچنان نیاز به حفظ داروی منظم دارد.

به گفته دانشیار بیماران مبتلا به فشار خون بالا بهترین حالت خسته کننده را می خورند. غذا باید با غذاهای غنی از مواد مغذی گوشت ، ماهی ، شیر و حبوبات غنی شود. سبزیجات سبز ، میوه های تازه ، غلات کامل ، مقدار زیادی پرتقال ، نارنگی و گریپ فروت بخورید … همه نیاز دارند غذاهای شور مانند ترشی ، غذاهای فرآوری شده غنی از چربی کلسترول از اندامهایی مانند کبد ، مغز ، قلب را محدود کنید.

علاوه بر این، افراد مبتلا به فشار خون بالا هنوز هم نیاز به ورزش و ورزش دارند. بخاطر داشته باشید که هنگام تمرین ، بیمار نباید تمرینات سخت انجام دهد و بهتر است با سبک پیاده روی و با قدرت کافی تمرین کند. علاوه بر این ، از بین بردن عوامل خطر فشار خون مانند نوشیدن الکل ، قهوه ، استرس …

در هوای سرد ، افرادی که فشار خون دارند باید گرم شوند. همه باید گرما ، دستکش و جوراب بپوشند تا گرما را از دست ندهند تا به گردش خون به طور عادی کمک کند. صبح زود وقتی هوا سرد است ورزش را محدود کنید و از دوش گرفتن در هوا خودداری کنید. حتی یک دوش آب گرم نباید به طور ناگهانی آب بریزد ، بلکه باید آب گرم را روی بازوها ، پاها و سپس بدن به آرامی جذب کند تا از تغییرات ناگهانی جلوگیری کند.

فونگ توان[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *