[ad_1]

14 ژانویه 2021 | 16:11

امروز ، چین اولین مرگ خود را از Covid-19 از ماه مه سال 2020 ثبت کرد و تعداد آلودگی های جدید به بالاترین میزان در بیش از 10 ماه گذشته رسیده است.

چین پس از هشت ماه اولین کشته شدن توسط Covid-19 را تجربه کرده است - عکس 2.

مردم در استان هبی ، چین نمونه هایی را برای کوید -19 گرفتند. تصویر: AP.

صبح روز 14 ژانویه ، کمیسیون ملی بهداشت چین آخرین مرگ ناشی از Covid-19 را که در استان هبی رخ داده اعلام کرد ، اما جزئیات خاصی در این باره اعلام نکرد. علاوه بر این ، کمیسیون همچنین تایید کرد که عفونتهای جدید در 24 ساعت گذشته 138 مورد بوده است ، 23 مورد بیشتر از روز قبل. این بیشترین افزایش در چین در 10 ماه گذشته است.

موارد جدید Covid-19 در استان هیلونگ جیانگ تنها در 14 ژانویه تقریباً 3 برابر در مقایسه با 13 ژانویه افزایش یافته است ، که نشان می دهد خطر شیوع بیماری در چین درست قبل از سال جدید قمری در حال افزایش است. تلفات شهر Tui Hoa در شمال هیلونگ جیانگ – محل زندگی 5.2 میلیون نفر – در 11 ژانویه پس از عدم علامت 45 مورد جدید مسدود شد.

اکنون هیلونگ جیانگ باید وضعیت اضطراری اعلام کند و از مردم بخواهد تا استان را ترک نکنند ، مگر اینکه کاملا ضروری باشد. این استان همچنین جلسات گسترده را لغو کرده است.

چین پس از هشت ماه اولین کشته شدن توسط Covid-19 را تجربه کرده است - عکس 3.

مردم در استان هبی در صف منتظر آزمایش Covid-19 هستند. تصویر: رویترز.

در همین حال ، هبی یک مرکز اپیدمی جدید در چین است. در 12 ژانویه میلیون ها نفر در استان 75 میلیونی برای آزمایش ویروس مجبور شدند زیر صفر درجه به صف شوند.

مقامات در شهر شیجیاژوانگ در استان هبی همچنین از مردم می خواهند که تمام اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنند زیرا مقامات سعی می کنند منابع شیوع بیماری را خاموش کنند.

چین پس از هشت ماه اولین کشته شدن توسط Covid-19 را تجربه کرده است - عکس 4.

یک نقطه کنترل بیماری در نزدیکی پکن ایجاد شده است. تصویر: رویترز.

چین اولین کشور در جهان است که یک مورد Covid-19 را تا پایان سال 2019 گزارش می کند. در حال حاضر ، تعداد کل موارد تایید شده Covid-19 در سرزمین اصلی چین 87844 نفر است که تعداد مرگ های ناشی از این بیماری 4635 نفر است.

مطابق با ستاره

  • 0[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *