[ad_1]

بعد از ظهر 19 ژانویه ، بیمارستان هوشی مین جیا آن 115 گفت که این فقط زندگی یک مرد با شریان لگن غول پیکر را نجات داده است که تقریباً ترکیده است.

بیمار ، آقای PC (82 ساله ، ساکن لانگ آن) ، با خستگی ، درد شکم ، سردرد ، درد ستون فقرات کمر ، سرگیجه در بخش اورژانس بستری شد … 5 روز زودتر او شروع به از درد شکم ، حالت تهوع بعد از غذا خوردن ، اشتهای کم و سوges هاضمه در سابقه بیماری مزمن در مرحله 3 ، فشار خون بالا ، تصلب شرایین محیطی رنج می برد.

نتایج توموگرافی میکروواسکولار نشان داد که بیمار دارای آنوریسم بزرگ (نزدیک به 7 سانتی متر) در شریان لگن مشترک راست و دارای مایع آزاد در حفره شکم مشکوک به پارگی آنوریسم است.

    چگونه می توان مردی را که رگ خونی غول پیکر آن تقریباً پاره شده نجات داد؟  تصویر 1

کیسه غول پیکر درمان شده با آنوریسم

در درمان اضطراری ، پزشکان برای برداشتن آنوریسم شکسته یک روش استنت گذاری لومن را انجام می دهند. با توجه به افراد مسن ، وضعیت جسمی نامناسب ، بیماری زمینه ای با فشار خون بالا و بیماری مزمن کلیه ، قرار دادن استنت مرحله به مرحله بسیار محتاطانه انجام می شود. پس از حدود 1 ساعت عملکرد ، یک استنت 93×16 mm با موفقیت در شریان لگن راست قرار گرفت ، کیسه آنوریسم را برداشته ، بیمار را از خطر نجات داد.

به گفته دکتر Duong Dui Trang ، رئیس بخش قلب و قلب و مداخله در بیمارستان Gia An 115 ، پارگی آنوریسم آئورت شکمی به راحتی فراموش می شود ، زیرا اشتباه گرفتن آن با بیماری های گوارشی آسان است ، بیمار اغلب بزرگتر است . بسیاری از بیماری ها با هم ترکیب می شوند ، بنابراین خطر مرگ بسیار زیاد است و بیش از 90٪ است. می توان گفت که این یک عارضه فوق العاده خطرناک است.

“آنوریسم آئورت شکمی ممکن است در هر کسی رخ دهد ، اما این خطر در مردان ، افراد مسن ، افراد مبتلا به فشار خون بالا ، تصلب شرایین ، افرادی که به طور منظم سیگار می کشند بیشتر است. معاینه بیماری های قلبی عروقی به ویژه برای جلوگیری از عوارض خطرناکی مانند پارگی آنوریسم ، گرفتگی عروق ضروری است … “، دکتر ترانگ توصیه کرد.

مطابق با کارگران[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *