[ad_1]

بسیاری از افراد به دنبال برچسب های گرمایی هستند که به گرم نگه داشتن بدن در روزهای سرد کمک می کنند. با این حال ، پزشکان هنگام استفاده از پد های حرارتی نسبت به سوختگی هشدار می دهند.

انگشتان قرمز متورم به دلیل سرما

خانم Le Thi Hoa – مین خی ، هانوی ، حدود یک هفته است که از انگشتان پا متورم ، قرمز ، خارش و زخم شکایت دارد. اگر جوراب بپوشید یا پاهای خود را زیر پتو بگذارید ، احساس راحتی بیشتری هم خواهید کرد.

خانم هوآ به دکتر مراجعه کرد و گفت که او اتهامات پوستی دارد زیرا هوا خیلی سرد است. خانم هوآ پس از مصرف داروهای موضعی و خیساندن پای خود در شب با آب نمک گرم و کمی زنجبیل ، احساس راحتی بیشتری کرد.

دکتر هوانگ ون تام – بیمارستان مرکزی پوست این روزها مشترک است ، وی همچنین با بسیاری از بیماران که از نوک انگشتان پا شکایت دارند ملاقات کرد ، دست ها خارش دارند ، سوزش دارند ، ناراحت کننده هستند. دکتر تام گفت این یک پدیده شارژ پوستی است. پس از قرار گرفتن در معرض سرما ، بارهای پوستی قرمز یا آبی کم رنگ است.

مشخصه بیماری – پاپول قرمز ، بنفش ، پلاک یا ماکول در محل قرار گرفتن در معرض سرما ، اغلب با خارش ، سوزش ، درد همراه است.

این بیماری در کودکان ، افراد مسن شایع است. تا چند سال آینده مالیات پوست کودکان می تواند هر زمستان تکرار شود. شارژهای پوستی در افراد مسن هر ساله سنگین تر است ، مگر اینکه از عوامل تشدید کننده اجتناب شود.

این بیماری معمولاً از زمستان شروع می شود و وقتی به فصل بهار می رسد بهبود می یابد. طبق مطالعه بیمارستان مرکزی پوست ، بیماری های پوستی از نوامبر سال قبل تا ماه مه سال بعد بیشتر دیده می شوند و در ژانویه به اوج می رسند تا تابستان و پاییز.

چرا در زمستان انگشتان و دست ها دچار خارش و تورم می شوند؟  تصویر 1
انگشتان پا متورم ، قرمز و گرم بود.

علت این بیماری ارتباط نزدیکی با آب و هوای سرد و مرطوب دارد. بیماری های پوستی چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض سرما ظاهر می شوند. دمای سرد ، رگها و رگهای کوچک پوست را منقبض می کند. با این حال ، هنوز مواردی از شارژ وجود دارد که پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب رخ می دهد ، زیرا گرما خون را در بافت آزاد می کند و باعث تورم می شود. به دلیل خشکی هوا ، رطوبت کم ، افرادی که در محیط زندگی می کنند و لباس هایی که به طور خاص برای تحمل سرما طراحی شده اند ، شارژ در کشورهای بسیار سرد کمتر اتفاق می افتد. این بار بیشتر در مناطقی از پوست با پرفیوژن کم ، به خصوص اندام ظاهر می شود.

دلیل دیگر این است که علائم اندام در بیمارانی که گردش خون ضعیفی دارند نیز شایع است. علائم اغلب دست و پا سرد است حتی در هوای گرم. گردش خون ضعیف به راحتی مناطقی را که از قلب دورتر هستند و مقدار خون کافی تأمین نمی شود ، ایجاد می کند و همین امر باعث حساسیت بیشتر آنها در برابر اثرات دما می شود.

تظاهرات بیماری

به گفته دکتر تام ، وقتی پاپول ها روی پوست ظاهر می شوند ، گره ها قرمز تا سبز بنفش هستند. در موارد شدید ممکن است تاول ایجاد شود. تعداد یک یا چند به طور همزمان رخ می دهد. موقعیت متقارن در انگشتان پا ، انگشتان پا ، کمتر در پاشنه ، بینی ، گوش. علائم همراه با خارش ، سوزش ، درد است. پیشرونده حاد یا مزمن.

حاد می تواند 12 تا 24 ساعت پس از مواجهه ظاهر شود و پس از 1-3 هفته به خودی خود برطرف شود.

عودهای مزمن که هفته ها ادامه دارد در افراد مسن مبتلا به نارسایی وریدی یا بیماری سیستمیک معمول است. در مورد بیماری مزمن طولانی مدت ، هنگامی که علائم بیماری ترکیبی مشکوک است ، به ویژه در افراد مسن ، آزمایشات را می توان انجام داد.

شدت بیماری مربوط به ماههای سرد سال است. این بیماری پس از کمبود سرماخوردگی بهبود می یابد.

به گفته دکتر تام ، مهمترین چیز برای درمان اتهامات پوستی گرم نگه داشتن دست و پا است.

پیشگیری از بارهای پوستی ، به ویژه بیمارانی که تمایل به بارهای پوستی مزمن دارند ، نباید دود شود ، زیرا نیکوتین حاوی نیکوتین انقباض کننده عروق است. در خانه یا محل کار از پیش نویس پرهیز کنید و وسایل گرمایشی داشته باشید. به طور مرتب دستکش ، جوراب بپوشید و ورزش کنید. استفاده از انقباض کننده های عروق – کافئین ، مواد ضد احتقان و کمکهای غذایی را محدود کنید. در زمستان از گشادکننده های عروقی مانند نیفدیپین استفاده کنید.

هان چی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *