[ad_1]

به گفته نویسندگان این مطالعه ، تخریب این سلول های سازنده انسولین ، به نام سلول های بتا ، می تواند علائم دیابت ، به ویژه دیابت نوع 1 را که در آن لوزالمعده انسولین کمی تولید می کند یا به هیچ وجه تولید نمی کند ، بدتر کند.

پیتر جکسون ، استاد دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، گفت: “اگر تصور کنید برخی از بیماران قبلاً مبتلا به دیابت هستند ، اگر ویروس وارد شده و سلولهای بتای دیگر شما را از بین ببرد ، این خوب نیست.” گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد ، ایالات متحده آمریکا.

علاوه بر این ، برخی مطالعات نشان می دهد که COVID-19 شدید ممکن است باعث دیابت در افراد بدون سابقه بیماری شود ، که این امر احتمال ویروس را برای آلوده شدن سلولهای بتا افزایش می دهد.

جكسون گفت ، این روند هنوز در حال بررسی است ، اما وی معتقد است كه با ویروس می تواند گاهی اوقات ویروس با آسیب رساندن به سلولهای بتا باعث دیابت شود. این امر به احتمال زیاد هنگامی اتفاق می افتد که افراد به دیابت دیابت یا سایر شرایط سلامتی مبتلا باشند که خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. در این حالت ، فرد مستعد ابتلا به COVID-19 شدید است.

افراد مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 ، وضعیتی که بدن انسولین کمی تولید می کند اما بافت ها به دلیل مقاومت به انسولین نمی توانند آن را جذب کنند ، در معرض خطر COVID-19 شدیدتر از افرادی هستند که این کار را نمی کنند.

به طور کلی ، افراد دیابتی بیشتر از دیگران در معرض عوارض ناشی از هرگونه عفونت ویروسی هستند ، زیرا این شرایط می تواند عملکرد ایمنی بدن را مختل کند.

جکسون گفت ، این نشان می دهد که هیچ کس نمی داند آیا SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، می تواند مستقیماً به لوزالمعده حمله کند.

چرا افراد دیابتی بیشتر مستعد COVID-19 هستند؟  - تصویر 1

برای درک این موضوع ، جکسون و همکارانش آزمایشاتی را بر روی بافت لوزالمعده از اهدا کنندگان عضو انجام دادند ، که نه نفر از آنها به دلیل عفونت شدید COVID-19 و 18 نفر دیگر به دلیل بیماری های دیگر جان خود را از دست دادند. دلیل دیگر و آزمایش ویروس.

در گروه اول ، آنها دریافتند که SARS-CoV-2 به طور مستقیم سلولهای بتا برخی افراد را آلوده می کند و در چندین آزمایش صفحه آزمایشگاهی ، متوجه شدند که ویروس می تواند سلولهای بتا گرفته شده از اهدا کنندگان دیگر را آلوده ، آسیب برساند و از بین ببرد. از COVID -19

با این حال ، حتی با وجود این شواهد جدید ، این س ofال اصلی که آیا SARS-CoV-2 مستقیماً سلولهای بتا را در داخل بدن آلوده می کند ، بی پاسخ مانده است یا خیر. یک مطالعه جدید نشان می دهد که سلول های لوزالمعده می توانند در یک ظرف آزمایشگاهی آلوده شوند ، اما این مورد به وضوح در انسان نشان داده نشده است ، برای رسیدن به یک نتیجه گیری مشخص ، دانشمندان باید تعداد بیشتری از لوزالمعده را نسبت به بیمارانی که در اثر COVID-19 فوت کرده اند ، بررسی کنند.

“در مورد گزارش های COVID-19 که باعث دیابت می شود ، ما می دانیم که افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت محدود هنگام بیماری [nghiêm trọng] با هر چیزی ، با ذات الریه ، حمله قلبی ، سکته مغزی … گاهی اوقات دیابت ، “پاورز گفت.

بنابراین ممکن است شیوع دیابت افزایش یابد ، نه به دلیل سمیت مستقیم ویروس SARS-CoV-2 ، بلکه به این دلیل که بعضی اوقات بیماران جدی به دیابت مبتلا می شوند. به طور کلی ، گزارش های مربوط به دیابت مرتبط با COVID-19 بحث برانگیز هستند و هنوز هم نیاز به تحقیقات بیشتر دارند.

چگونه ویروس ها می توانند وارد سلولهای بتا شوند؟

برای تعیین اینکه آیا SARS-CoV-2 سلولهای بتا را آلوده می کند یا خیر ، محققان نحوه ورود ویروس به آن سلول ها را بررسی کردند.

این ویروس در درجه اول از پروتئین گیرنده ای به نام ACE2 برای ورود به سلول استفاده می کند ، اما به نظر می رسد چندین پروتئین دیگر در سطح سلول به اتصال ویروس به ACE2 کمک می کند. برای مطالعه اخیر ، پاورز و همکارانش ACE2 و یکی از این پروتئین ها ، به نام transmembrane serine protease 2 (TMPRSS2) را در سلولهای بتا شکار کردند ، اما بسیار کم یافتند.

در یک مطالعه مستقل دیگر که در همان ژورنال منتشر شد ، محققان به همان نتیجه رسیدند ، که نشان می دهد SARS-CoV-2 درهای کمتری برای ورود به سلولهای بتا دارد.

همکار نویسنده رائول آندینو ، استاد گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو. آندینو گفت ، سوال این است که ویروس برای ورود به سلول به چه مقدار ACE2 نیاز دارد و هنوز پروتئین های دیگری وجود دارد که می توانند به افزایش توانایی اتصال آن به گیرنده ACE2 کمک کنند.

جکسون گفت: “ما جزایر را جدا کردیم.” [các nhóm tế bào tuyến tụy] از اجساد انسان هنگام ورود ، به خاطر داشته باشید که باید برای جمع آوری سریع و سریع استفاده از بافت ها برای استفاده در آزمایشات.

همانطور که در مطالعات قبلی ، آنها سطح کمی از ACE2 و TMPRSS2 را در سلولهای بتا اهدا کننده یافتند ، اما جالب است که آنها بسیاری از NRP1 و TRFC ها را پیدا کردند. سلولهای بتا در مقایسه با سلولهای آلفا ، نوع دیگری از سلولهای لوزالمعده ، NRP1 و TRFC بیشتری بیان می کنند ، که نشان می دهد ویروس در صورت آلوده شدن به لوزالمعده ممکن است برای سلولهای بتا انتخاب شود.

این تیم سپس جزایر بسیار کوچکتری را از اهدا کنندگان منفی COVID جدا کرد و در معرض آزمایش SARS-CoV-2 قرار گرفت. پس از چند روز ، آنها سلول ها را در معرض آنتی بادی هایی قرار دادند که به بخشی از ویروس کرونا متصل می شوند تا ببینند کدام سلول ها آلوده شده اند و شواهدی از SARS-CoV-2 را به طور عمده در سلول های بتا یافتند.

آنها دریافتند که می توانند با مسدود کردن گیرنده NRP1 با یک مولکول کوچک به نام EG00229 ، این عفونت را تا حدی متوقف کنند. جکسون گفت ، این واقعیت نشان می دهد که NRP1 ممکن است کلید ورود ویروس کرونا به سلولهای بتا باشد.

مطابق با تین فونگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *