[ad_1]

یک گریپ فروت غول پیکر در High Back هر روز در نزدیکی Tet می سوزد - تصویر 1.

در روزهای آخر سال ، بسیاری از صاحبان باغ های “غول پیکر” پوملو در شهرداری لام دونگ (منطقه توی نگوین ، شهر های فونگ) آماده برداشت هستند.

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 2.

خانم نگوین تی وون (69) به عنوان یکی از معدود افراد محلی که هنوز از باغ پوملو در روستای لام محافظت می کند ، هنوز هر روز از باغ بازدید می کند تا آماده شود تا باغ را برای قطع آن پرستش سال نو 202 قمری. تان سو. خانم وون گفت که قبل از لام دونگ ، یک تخصص پوملو “غول پیکر” در اینجا شناخته شده بود ، اما اکنون به دلیل تغییر شکل ساختار محصولات زراعی و حیوانات و منطقه باریک زمین کشاورزی ، در حال کمرنگ شدن است. بنابراین ، فقط چند خانوار هنوز حمایت مالی می کنند.

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 3.

گریپ فروت لام دونگ با سایر ارقام متفاوت است ، به ویژه اندازه بسیار بزرگ آن 4-6 کیلوگرم در میوه ، حتی میوه ای با وزن 7 کیلوگرم ، 3-4 برابر بزرگتر از ارقام معمول. با ویژگی های پوسته طلایی یا قرمز روشن ، رایحه معطر ، طعم شیرین و مقدار بسیار کمی ، فقط برای Tet سرو می شود.

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 4.

“خانواده من چند ده ریشه گریپ فروت دارند که 40-50 سال از زندگی پدر من می گذرد ، هر ریشه را می توان از چند ده تا صدها میوه برداشت. کل روستا فقط چند خانوار دارد که این نوع گریپ فروت را پرورش می دهند. نه تنها مردم های فونگ ، بلکه مردم نیز. استان های همسایه نیز برای خرید هدیه ، هدیه و پرستش تعطیلات Tet ، زودهنگام سفارش می دهند. قیمت متوسط ​​600000-800 000 VND / میوه ، برای قرمز بزرگ و روشن قیمت میوه 1-1.2 میلیون VND / میوه است. امروزه بسیاری از افراد درخواست سفارش می کنند ، اما خانواده قبلاً سفارش داده اند. “

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 5.

به گفته خانم وون ، خانواده وی دارای دو نوع گریپ فروت قرمز و زرد از همان اندازه و طعم هستند. با این حال ، نوع گریپ فروت قرمز قیمت بالاتری دارد زیرا بسیار نادر است. از آنجا که امسال مقدار آن کمتر از باغ قبلی است ، باغی با چند صد میوه ماه ها پیش توسط مشتریان سفارش داده شد.

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 6.

با توجه به خاک منطقه ای ، رقم پاملو Lam Dong دارای اندازه استثنایی و رایحه معطر است ، که بسیار متفاوت از انواع دیگر است. به دلیل ارزش زیاد ، هر میوه با دقت با پلاستیک خانم گاردن پوشانده می شود تا از حشرات جلوگیری کند و رنگ زرد روشن خود را حفظ کند.

یک گریپ فروت غول پیکر در های فونگ هر روز در نزدیکی تت می سوزد - تصویر 7.

“لام پوملو با پوست قرمز ، گوشت قرمز ، اندازه 5-7 کیلوگرم توسط بسیاری از مشتریان سفارش داده شده است ، اما خانواده من فقط چند نوع گیاه چند ساله مانند این نوع دارند. برخی دیگر از خانوارهای همان روستا نیز تعداد محدودی دارند. در Tet هتل مهمانان می آیند باغ برای برش و آوردن هدیه و تت ، “خانم وون گفت.

یک گریپ فروت غول پیکر در هایون فون هر روز در حوالی تت می سوزد - تصویر 8.

طبق کمیته مردمی شهرداری لام دونگ ، در حال حاضر تنها حدود 10 خانوار وجود دارد که باغ پوملو را برای چندین دهه در منطقه نگهداری می کنند. به طور خاص ، خانواده خانم نگوین تی وون از خانواده هایی است که هنوز مساحت هزاران متر مربع را حفظ کرده است.

مطابق با تین فونگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *