[ad_1]

همانطور که توسط روزنامه “خانواده و جامعه” گزارش شده است ، صبح روز 14 ژانویه ، آکادمی پزشکی نظامی 2 دارو از واکسن 25 میلی گرم Nano Covax را برای پیشگیری از COVID-19 برای 3 داوطلب اول شرکت کننده در آزمایش تزریق کرد.

دانشیار دکتر هو آن سون ، معاون انستیتوی تحقیقات پزشکی نظامی آکادمی پزشکی نظامی ، گفت که نتایج اولیه ارزیابی شده توسط نانو کوواکس بسیار ایمن بوده و پاسخ ایمنی خوبی ایجاد می کند. بعد از تزریق دوم ، مقدار آنتی بادی تا 4-5 برابر ، حتی 20 برابر افزایش می یابد.

تزریق واکسن Nano Covax: بعد از تزریق 2 ، مقدار آنتی بادی ها 20-20 برابر افزایش می یابد - عکس 2.

امروز ، علاوه بر 3 داوطلب که به تزریق 2 دوز 25 میکروگرم ادامه می دهند ، آکادمی پزشکی نظامی به 10 داوطلب 75 میلی گرم (اولین شلیک) تزریق کرد و تعداد افرادی که 75 میلی گرم تزریق می کردند به 13 نفر افزایش یافت. عکس: H. Thuy

تیم تحقیق برای بررسی اینکه پادتن ها پایدار هستند یا خیر و مدت دوام آنها ادامه دارد ، سلامت داوطلبان را برای 6 ماه و 1 سال دیگر کنترل می کنند.

تا به امروز ، تیم تحقیق فاز 1 را بر روی 53 داوطلب در هر 3 گروه با دوز 25 میکروگرم ، 50 میکروگرم و 75 میکروگرم آزمایش کرده است که از این تعداد 20 نفر با دوز 25 میکروگرم ، 20 نفر با دوز 50 میکروگرم و 13 نفر با دوز 75 میکروگرم. از طریق مشاهده تاکنون ، سلامت داوطلبان پایدار است ، روحیه آنها کاملاً طبیعی است.

پس از تزریق ، داوطلبان برای ارزیابی ایمنی و خنثی سازی ویروس در روزهای شنبه ، 14 و 21 برای تیم تحقیق نمونه خون دریافت کردند.

دکتر سون گفت که فرایند تحقیق بیش از 50٪ از مرحله 1 را پشت سر گذاشته است. تیم با ارسال سوابق اخلاقی به وزارت بهداشت داده ها را پردازش می کند تا دوز مناسب برای فاز 2 را تعیین کند. TS Son همچنین امکان فاز 2 (تزریق آزمایشی) را اعلام کرد. از حدود 600 نفر) برای شروع بلافاصله پس از سال جدید قمری و حفظ 2 دوز.

تی نگوین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *