[ad_1]

این مورد در مورد کودک TN (3 ساله ، از وینه لانگ) وجود دارد. تقریباً یک ماه پیش ، ن. در حال بازی با دوست پسر خود بود که ناگهان روی زمین افتاد ، دچار تشنج شد و از هوش رفت.

نوزاد به بیمارستان کودکان شهر (HCMC) منتقل شد. پزشکان بخش اورژانس سی تی اسکن جمجمه را بررسی و اسکن کردند و خاطرنشان کردند که کودک علائم خونریزی زیادی در زیر عنکبوت دارد.

کودک احیا شد و از یک رگ مغزی اسکن DSA کرد تا علت سکته را پیدا کند. نتایج نشان داد که علت خونریزی مغزی این بود که کودک کیسه ای با آنوریسم مغزی داشت. این یک بیماری شایع است و یکی از مهمترین دلایل مرگ در افراد مسن است.

در حال حاضر ، آنوریسم مغزی به تدریج در سنین پایین تر و حتی در کودکان ظاهر می شود.

بنابراین ، وقتی پزشک بیماری کودک را گزارش داد ، والدین N متعجب شدند.

پسر بچه 3 ساله ای که بازی می کند ناگهان روی زمین غلت زده ، پدر و مادرش وقتی شنیدند دکتر اعلام کرده است که او سکته مغزی خونریزی کرده است باور نمی کنند - عکس 1

کیسه آنوریسم مغزی کودک N.

پس از شناسایی بیماری ، توسط جراح مغز و اعصاب برای تعیین علت کودک تعیین می شود. هدف این است که کیسه متورم را به طور کامل مسدود کنید تا از خونریزی بیشتر مغزی جلوگیری کند.

پزشک الکترونیکی پزشک مشورت کرد و تصمیم گرفت که یک استنت را روی مبدل قرار دهد تا کیسه متورم کاملا مسدود شود.

پسر بچه 3 ساله ناگهان مشغول بازی بود و به زمین افتاد ، والدینش با شنیدن گزارش پزشک مبنی بر سکته مغزی خونریزی دهنده باور نکردند - عکس 2.

پزشک کیسه آنوریسم مغز را درمان می کند تا از خطر پارگی ، خونریزی و سکته مجدد جلوگیری کند.

این یک روش پیشرفته و غیر جراحی است که بیش از 2 سال در بیمارستان استفاده می شود.

دکتر بخش علوم مغز و اعصاب کورتر را به طرز ماهرانه ای از طریق سوراخ کوچکی در رگ خونی بیمار فرو برد تا سوزن را به داخل پوست سوراخ کند ، رگ های خونی را به محل آنوریسم ردیابی کند ، سپس استنت سوئیچینگ را آزاد کرده و باعث ایجاد آنوریسم می شود.

پس از مداخله ، کودک سلامتی خود را تثبیت کرده و آماده است تا برای شادی بهاری با خانواده اش بیمارستان را ترک کند.

پسر بچه 3 ساله ای که ناگهان بازی کرد و روی زمین افتاد ، والدینش با شنیدن گزارش پزشک مبنی بر سکته مغزی خونریزی دهنده ، باورشان نمی شد - عکس 3.

نوزاد N. پس از مداخله بهبود یافت.

طبق گفته دکتر Huynh Huu Danh ، گروه مغز و اعصاب ، علائم سکته مغزی در کودکان مانند بزرگسالان است ، دهانی کج است ، اندام ضعیف دارد و توانایی گفتار ندارد.

حتی مواردی از کما سریع ، تشنج ، هنگام خونریزی مغزی سریع وجود دارد. از آنجا که بیماری بسیار نادر است ، تشخیص بیماری دیگر به ویژه مننژیت آسان است.

بدون راهنمایی و درمان به موقع ، کودک در معرض خطر بسیار آسیب دیدگی ، حتی تهدید کننده زندگی است.

هوانگ لو[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *