[ad_1]

جسدی که چند ماه پیش در سواحل نروژ پیدا شد ، جسد یک نوزاد 15 ماهه به نام آرتین شناخته شده است. به گفته پلیس محلی ، وی هنگام تلاش برای عبور از کانال مانش (که جنوب انگلیس و شمال فرانسه را تقسیم می کند) برای شروع زندگی جدید در انگلیس در اکتبر سال 2020 ، همراه با بستگانش کشته شد.

جسد در نزدیکی کارمی در جنوب غربی نروژ در اولین روز سال 2021 – بیش از دو ماه پس از غرق شدن کشتی حامل یک خانواده کرد در ایران – رسول ایران نژاد ، شیوا محمد پناهی و سه فرزند پیدا شد.

امدادگران دریافتند که نژاد در حالی غرق شد که همسر و دو فرزندش اندکی پس از بیرون کشیدن از آب درگذشتند. جسد آرتین بلافاصله پیدا نشد ، بنابراین او در لیست مفقود شده ذکر شده است.

پسر مهاجر گم شده در کانال مانش ، جسد پیدا شده در نروژ - عکس 2.

خانواده آرتین قبل از اینکه بخواهند با قایق ماهیگیری از کانال مانش عبور کنند ، دو بار سعی کردند با قطار به انگلیس بروند. عکس: نگهبان.

کامیلا تله واج ، رئیس تحقیقات پلیس ، به بی بی سی نیوز گفت: “ما هیچ گزارشی در مورد نوزاد گمشده در نروژ ندیده ایم و هیچ خانواده ای با پلیس تماس نگرفته است.” نشانه های بسیاری وجود دارد که نشان می دهد این نوزاد اهل نروژ نیست.

پلیس نروژ به اپراتور تلویزیون گفت: “متخصصان قانونی پزشکی قانونی در بیمارستان دانشگاه اسلو در تلاشند مشخصات صحیح DNA را استخراج کنند.”

به خانواده این پسر بچه اطلاع داده شده و بقایای وی برای دفن به ایران بازگردانده می شود.

خانواده آرتین سعی کردند با یک قایق کوچک ماهیگیری خود را به انگلستان برسانند. آنها ممکن است حداقل 6000 دلار به قاچاقچی پرداخت کنند و پس از دو بار ورود با قطار به انگلیس ، با کشتی بیش از حد با 23 نفر دیگر از دریا عبور کنند ، اما موفق نشدند.

یک مقام فرانسوی گفت 19 نفر از جمله بستگان آرتین پس از واژگون شدن قایق در آب پیدا شدند. با این حال ، گروه حقوق بشر کرد در ایران گفت که 28 نفر در این هواپیما بودند ، احتمال می دهد تعداد بیشتری از افراد که هنوز پیدا نشده اند وجود داشته باشد.

نژاد خلیل ، برادر رسول ایران ، گفت که آخرین بار از برادرش درست قبل از تلاش برای عبور از مرز با وی تماس گرفته است. آنها در تابستان سال 2020 از ایران به ترکیه عبور کردند و سپس از اروپا به فرانسه ادامه ندادند.

خلیل ایران نژاد گفت که برادرش سعی کرد همه خانواده را به انگلیس بیاورد تا زندگی بهتری داشته باشند. رسول در حالی که همسرش بیکار بود شغل کم درآمدی کار می کرد. رسول شنید که می تواند حداقل 140 دلار در روز درآمد کسب کند و جایی برای زندگی در انگلیس پیدا کند.

از ابتدای سال 2021 ، مقامات فرانسه از تلاش 5000 نفر برای ورود غیرقانونی به انگلیس جلوگیری کرده اند. صدها نفر از جمله کودکان در حالی که با قایق های لاستیکی از آن طرف دریا به انگلیس می رفتند دستگیر شدند. افراد زیادی در جریان این مهاجرت خطرناک جان خود را از دست دادند.

مطابق با اخبار زینگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *