[ad_1]

به تازگی ، یک سری از سایت های خبری معروف در چین مانند Sohu ، Aboluowang اطلاعاتی در مورد یک دختر 17 ساله Xiao Yang ، تنها 17 ساله ، مبتلا به بیماری کلیه منتشر کرده است.

یک هفته پیش دکتر Tieu Viem به دلیل نارسایی کلیه تشخیص داده شد و در صورت عدم وجود کلیه برای جایگزینی ، وی باید مادام العمر تحت دیالیز قرار گیرد. هرکسی که داستان Tieu Viem را می دانست بسیار دلسوز بود و این س askedال را مطرح می کرد: چرا این دختر کوچک آنقدر جوان است که به بیماری کلیوی مبتلا است؟

معلوم شد که Tieu Viem همیشه سالها عادت بدی داشته است ، یعنی ادرار را برای مدت طولانی نگه داشته است. وقتی کودک بود ، به دلیل ترس از راه دور ، به ندرت به دستشویی در مدرسه می رفت. وقتی وی در خانه است ، Tieu Viem اغلب از ترس اینکه بیدار شود به تنهایی از ادرار در نیمه شب خودداری می کند. بنابراین هر روز صبح که از خواب بیدار می شوم ، Tieu Viem می تواند با عجله به توالت برسد. درست است ، از چه زمانی او این عادت بد را شکل داده است.

دختر 17 ساله بستری در بیمارستان با نارسایی کلیه ، دیالیز مادام العمر: پزشک به 3 عادت نارسایی کلیه که جوانان اغلب دارند هشدار می دهد - عکس 1.

دختری تیه وین ، تنها 17 سال دارد و به بیماری کلیوی مبتلا است.

اخیراً ، Tieu Viem علائم بسیار عجیبی مانند بی اشتهایی ، حالت تهوع ، فشار خون بالا ، تورم بدن … به علاوه غش ناگهانی در توالت دارد. خانواده تصمیم گرفتند Tieu Viem را به بیمارستان بفرستند.

دکتر به علائم وی گوش داده و به سرعت آزمایشات زیادی را برای وی انجام داد. نتایج نشان داد که تیو وین دچار نارسایی کلیه در اواخر زمان شده و برای ادامه زندگی خود به دیالیز احتیاج داشت. دکتر با گوش دادن به کارهای روزمره Tieu Viem ، آهی کشید و توضیح داد که هرچه ادرار را متوقف کند ، کلیه های او آسیب می بیند و قطعاً برای مدت طولانی باعث بیماری می شود.

3 عادت آسیب رساننده به کلیه ها که جوانان اغلب دارند

1. ادرار را برای مدت طولانی نگه دارید

حجم طبیعی ادرار در مثانه 250 تا 300 میلی لیتر است اگر ادرار برای مدت طولانی در مثانه ذخیره شود ، مواد سمی و باکتری از طریق حالب وارد کلیه ها می شوند و باعث عفونت دستگاه ادراری ، نفریت ، نارسایی کلیه و سایر بیماری های خطرناک می شوند.

علاوه بر این ، ادرار بیش از حد طولانی ، دفع ادرار باعث تحریک اعصاب ، کاهش سریع فشار خون ، قلب و مغز ایسکمیک ، کمبود اکسیژن می شود که منجر به غش ، حتی مرگ ناگهانی می شود.

به خصوص برای کودکان ، بدن کاملاً رشد نکرده است ، ایمنی بدن ضعیف است ، ادرار مضرتر است.

دختر 17 ساله بستری در بیمارستان با نارسایی کلیه ، دیالیز مادام العمر: پزشک به 3 عادت نارسایی کلیه که جوانان اغلب دارند هشدار می دهد - عکس 2

اگر ادرار به مدت طولانی در مثانه ذخیره شود ، مواد سمی و باکتری از طریق حالب وارد کلیه ها می شوند و باعث عفونت های دستگاه ادراری ، نفریت ، نارسایی کلیه …

2. مقدار زیادی آب گازدار بنوشید

جوانان اغلب نوشیدنی های گازدار را برای رفع تشنگی ترجیح می دهند. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که نوشیدن 1 لیوان نوشابه گازدار شیرین در روز ، خطر نارسایی کلیه را 29٪ افزایش می دهد.

آب گازدار همیشه حاوی رنگ ، قند ، مواد افزودنی ، مواد نگهدارنده است … کلیه ها اندام های دفع کننده بدن هستند و کلیه ها به فیلتر شدن مواد مضر در بدن کمک می کنند. این مواد وارد بدن می شوند ، باعث آسیب کلیه و خطر سنگ کلیه یا عفونت ادراری می شوند.

علاوه بر این ، نوشیدن مقدار زیادی نوشیدنی به مدت طولانی همچنین منجر به افزایش اسید اوریک در بدن می شود و از دفع اسید اوریک جلوگیری می کند ، اگر اسید اوریک برای مدت طولانی از حد استاندارد بالاتر رود ، به کلیه ها آسیب می رساند ، حتی منجر به نارسایی کلیه می شود. ، سمیت مجاری ادرار.

دختر 17 ساله بستری در بیمارستان با نارسایی کلیه ، دیالیز مادام العمر: پزشک در مورد سه عادت نارسایی کلیه که جوانان اغلب دارند هشدار می دهد - عکس 3.

نوشیدن 1 لیوان نوشابه گازدار شیرین در روز ، خطر نارسایی کلیه را 29٪ افزایش می دهد.

3. رابطه جنسی زیاد

بعد از رابطه جنسی ، شما آب و انرژی معادل 30 دقیقه آهسته دویدن را مصرف می کنید ، بنابراین اگر سو sex استفاده کنید ، بدن به سرعت آب خود را از دست می دهد ، انرژی زیادی را برای سوزاندن عضلات استفاده می کند و باعث ایجاد مشکل می شود. اختلال الکترولیت … شدیدتر منجر به نارسایی کلیه می شود.

مطابق با ریتم زندگی ویتنامی

(منبع: سوهو ، ابولووانگ)[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *