[ad_1]

دکتر Hoang Doan Tu ، بخش سرطان شناسی ، بیمارستان دانشگاه ملی چنگ کونگ ، پرونده بیمار ، خانم چی (52) ، که در تایوان زندگی می کند را به اشتراک گذاشت. خانم چی به دلیل درد طولانی مدت در پای راست خود برای معاینه آمد.

پای راست او مدتها درد داشت و زنی که برای معاینه به بیمارستان مراجعه کرد متوجه شد سرطان به ریه های او سرایت کرده است - عکس 1.

تصویر

پس از مراجعه به بیمارستان محلی ، خانم چی با وجود تومور در پای راست و ریه تشخیص داده شد. اندکی بعد ، بیمار به بیمارستان دانشگاه ملی چنگ کونگ منتقل شد و دکتر هوانگ مسئولیت درمان وی را بر عهده داشت.

دکتر هوانگ گفت بیمار مبتلا به سارکوم بافت نرم است. تصویربرداری و نمونه برداری تایید می کند که این یک مورد نادر از سرطان است: بافت نرم پای راست و سلول های سرطانی به ریه ها گسترش یافته است.

برای این بیمار ، گروهی از متخصصان عمومی سارکومای بافت نرم ملاقات و تحت درمان قرار گرفتند. پس از دریافت چهار روش شیمی درمانی توسط خانم چی ، پزشک دریافت که تومور در پای راست و ریه وی کوچک شده است. اندکی پس از آن ، جراحان استخوان و توراکس اقدام به برداشتن تومور در پای راست وی کردند و تومور به ریه های وی گسترش یافت.

بیمار در حال بهبودی از عمل جراحی است و انتظار می رود پیگیری برای انجام پرتودرمانی و شیمی درمانی انجام شود. پزشکان امیدوارند بیماران مبتلا به سارکوم بافت نرم در مرحله 4 بتوانند تومورها را به طور کامل از بدن خارج کنند.

دکتر هوانگ خاطرنشان کرد که سارکوم بافت نرم یک سرطان نسبتاً نادر است و تنها 1٪ از کل بدخیمی ها را تشکیل می دهد. روند درمان از جمله برداشتن جراحی ، داروهای ضد سرطان و پرتودرمانی پیچیده است. متخصصان باید برای تشخیص دقیق و مرحله بندی بیماری ، با نظر متخصص و منابع پزشکی بحث و گفتگو کنند. در عین حال ، آنها باید برنامه های درمانی خاصی را برای هر بیمار تدوین کنند تا عوارض و عوارض مربوط به درمان را کاهش دهند.

پای راست او مدتها درد داشت و زنی که برای معاینه به بیمارستان آمد متوجه شد سرطان به ریه های او سرایت کرده است - عکس 2.

دکتر هوانگ دوان تو ، گروه سرطان ، بیمارستان دانشگاه ملی چنگ کونگ

دکتر هوانگ توضیح داد که سارکوم سرطانی است که در بافت هایی مانند استخوان ها یا عضلات شروع می شود. استئوساركوم و ساركوم بافت نرم دو نوع اصلی ساركوم هستند.

استئوساركوم در كودكان و نوجوانان شایع است و عمدتا در استخوان ها ، به ویژه استخوان های بلند یا لگنی اندام های فوقانی و تحتانی ایجاد می شود.

سارکوم بافت نیمه نرم در بزرگسالان دیده می شود و می تواند در هر قسمت از بدن از جمله اندام ، تنه ، سر ، گردن و شکم رخ دهد.

پاتوژنز سارکوم بافت نرم هنوز به خوبی شناخته نشده است و چندین مورد به عواملی مانند ژنتیک و محیط (مانند تابش) مربوط می شوند. مکانهای معمول سلولهای سرطانی متاستاتیک شامل کبد و ریه ها است. پزشک به شما یادآوری می کند که در صورت مشاهده رشد تومور ناشناخته بر روی بدن ، باید برای تشخیص و درمان به موقع به پزشک مراجعه کنید.

علائم و نشانه های سرطان سارکوم بافت نرم

شایعترین علامت سارکوم بافت نرم تورم یا تورم بدون درد است. با این حال ، با رشد و تکامل این تومورها ، عصب ها یا عضلات را فشرده می کنند و باعث درد بیمار می شوند.

سارکوم در ریه ها یا سینه می تواند باعث درد قفسه سینه و دشواری در تنفس شود.

در صورت داشتن علائم و نشانه های زیر به پزشک مراجعه کنید:

شما متوجه یک تومور در حال رشد در قسمت خاصی از بدن خود می شوید

درد شکم بیشتر می شد.

در هنگام اجابت مزاج ، مدفوع سیاه و مخلوط با خون است.

استفراغ خون

انسداد در معده یا روده یا خونریزی دستگاه گوارش در صورت وجود تومور در دستگاه گوارش یا شکم.

توده های قابل مشاهده وجود دارد ، اما هیچ سارکوم وجود ندارد. آنها معمولاً گروهی از سلولهای چربی بی خطر به نام لیپوماس هستند. با این حال ، اگر توموری بزرگتر از 2 اینچ دارید و در حال رشد یا درد هستید ، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

تو وین

مطابق با امروز[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *