[ad_1]

به طور معجزه آسایی پس از 11 ساعت نشستن در جرثقیل های هواپیما برای عبور از مرز زنده ماند - عکس 1.
کابکا (راست) به طور معجزه آسایی 11 ساعت روی بال نشست و زنده ماند. عکس: دیلی میل

این مرد به یاد آورد که چگونه ماهها بعد در کما از خواب بیدار شد و می دانست که بهترین دوستش در اثر سقوط هواپیما از ارتفاع بیش از 1500 متری فوت کرده است.

به گزارش دیلی میل ، تمبا کابکا که در اصل شناسایی شده بود پس از پیدا شدن در کف فرودگاه هیترو انگلیس به مدت شش ماه در بیمارستان بیهوش بود. هنگامی که هواپیمای British Airway از 18 ژوئن 2015 از ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی به انگلستان پرواز کرد ، این فرد با مقاومت -60 درجه سانتیگراد ، از اکسیژن محروم شد.

دقایقی قبل از فرود هواپیما ، دوست تمبا ، کارلیتو وال ، که با او از اردوگاهی در آفریقای جنوبی فرار کرده بود و به قوس چرخ بوئینگ 747-400 سقوط کرد ، خزید. علامت BA پرواز 54. جسد این مرد در منطقه تهویه مطبوع یک مجتمع اداری در ریچموند ، حدود 9 کیلومتری فرودگاه هیترو پیدا شد.

کابکا ، 30 ساله ، به یاد می آورد ، “هنگام بلند شدن ، همه چیز را روی زمین ، ماشین ها ، افراد کوچک دیدم. سپس از کمبود اکسیژن بیهوش شدم. همانطور که به یاد می آورم ، درست بعد از پرواز هواپیما ، کارلیتو به من گفت:” ما این کار را کردیم. “

کابکا گفت که پس از فرار از کما ، یک افسر پلیس گذرنامه کارلیتو را به او نشان داد و از او پرسید که آیا آن مرد را می شناسد یا نه. کابکا گفت: “البته من او را می شناسم. این دوست من ، کارلیتو است.” در آن زمان ، افسر گفت: “او به مقصد نرسید. او روی سقف یک ساختمان افتاد.”

کشورهای جهان 109 قطعه را برای عبور از مرز با قاچاق بلیط هواپیما ثبت کرده اند و لندن یکی از مقصدهای محبوب است. از این تعداد فقط 24 نفر خوش شانس بودند که توانستند از این فرار جان سالم بدر ببرند و هواپیما را در آغوش بگیرند. اولین پرونده خوش شانس ، باس وی ، 12 ساله بود که در سال 1946 از اندونزی به استرالیا پرواز کرد.

در همین حال ، تنها 2 فرد خوش شانس زنده مانده و با سرقت بلیط به انگلستان رسیدند. این یک مهندس خودرو در ایالت پنجاب هند بود. گای پردیپ سائینی در سال 1996 و با کابکا به عنوان مرد دوم 10 ساعت پرواز از دهلی نو به لندن داشت.

اکنون نیز ، 25 سال پس از پرواز ، سائینی ، که قبلاً با دو فرزند ازدواج کرده و در فرودگاه هیترو رانندگی می کرد ، اغلب از این سفر پر فراز و نشیب آزار می یابد. در آن لحظه ، برادرش یخ زد و مرد.

او پس از ساعت 11 نشسته در هواپیما برای عبور از مرز به طرز معجزه آسایی زنده ماند.
عکس: دیلی میل

اطلاعات در مورد Kabeka کمی بود تا اینکه تهیه کننده کانال 4 ، ریچ بنتلی ، مرد را به آپارتمانی در لیورپول دنبال کرد و مستند The Man Falling from the Sky را ضبط کرد. این فیلم عصر 3 ژانویه به نمایش درآمد. کابکا اکنون در انگلستان اقامت گزیده و نام انگلیسی آن را جاستین گرفته است.

کارشناسان هواپیمایی می گویند به ندرت پیش می آید که شخصی بدون مسافر در قسمتی از گرم نشده هواپیما که تحت فشار نیست زنده بماند. کابکا گفت که با سیم برق خود را به هواپیما بست اما به دلیل کمبود اکسیژن خیلی زود بیهوش شد.

کابکا تاکنون هنوز باور نکرده بود که وقتی دما به 60- درجه سانتیگراد کاهش یافت چگونه زنده مانده است.اولین چیزی که کابکا به خاطر آورد این بود که روی باند با پای خراشیده خوابیده بود. “وقتی روی آسفالت افتادم از خواب بیدار شدم. تعجب كردم كه چگونه از هواپیما بیرون آمدم. سپس نگهبانان را دیدم ، آنها به طرف من آمدند و دوباره بیهوش شدم. پس از 6 ماه در كما در بیمارستان از خواب بیدار شدم.”

پزشکان معتقدند که کابکا می تواند زنده بماند زیرا دمای انجماد وی را در حالت “شکست بیولوژیکی” نگه می دارد. با کاهش دمای بدن ، قلب ، مغز و سایر اندام های حیاتی نیز در حالت آماده باش قرار می گیرند. در همین حال ، اعضای بدن به اکسیژن زیادی احتیاج ندارند و در نتیجه آسیب های وارد شده به سلول ها و اندام های بدن را محدود می کنند.

کابکا گفت: “من خوش شانس بودم که از ناحیه سر آسیب ندیدم. از ناحیه بازو دچار دو سوختگی شدم ، اما اکنون حالم خوب است زیرا جراحی کردم. از ناحیه پای من مشکلی وجود دارد.”

اگرچه او زخمی شد و شریک زندگی اش درگذشت ، کابکا گفت تصمیم او برای شرط بندی در زندگی و شروع زندگی جدید در انگلیس ارزشش را دارد. “من برای زنده ماندن باید آفریقا را ترک کنم. اما من می خواهم به دیگران توصیه کنم: سفر امن نیست. این زندگی است یا مرگ.”

مطابق با VietNamNet[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *