[ad_1]

طبق گزارش Ancient Origins ، سکه های تا وزن 6 کیلوگرم پس از دفن در قرن 17 توسط زنگ در کنار هم نگه داشته شدند.

جوتام دهان ، که این گنج را کشف کرد ، کشف خود را در فیس بوک به اشتراک گذاشت و باستان شناس کرم سعید از خدمات آثار باستانی اسرائیل (IAA) با او تماس گرفت. یوتام کارم را به جایی که سکه ها پیدا شده بود ، هدایت کرد. این ساحل هابونیم در شمال اسرائیل است ، جایی که گنج به طور تصادفی در قسمتی از طبیعت در مکانی 70 متر از لبه آب “کشف” شد. جوتام همچنین این گنج را به IAA اهدا کرد و به خاطر کار خوبش گواهی قدردانی دریافت کرد.

هنگام پیک نیک ، او به طور تصادفی گنجی به وزن 6 کیلوگرم پیدا کرد - عکس 2.

ساحلی که سکه های قدیمی در آن پیدا شده است. عکس: IAA

به گفته یعقوب شارویت ، مدیر واحد باستان شناسی دریایی IAA ، کشف طاق باستانی نزدیک به بسیاری از مکان های باستان شناسی دیگر است که به دوره نوسنگی مربوط می شود ، حدود 9000 سال پیش. این نشان می دهد که این منطقه دارای سابقه طولانی فعالیت و سکونت انسان است.

پس از نزدیک به 2000 سال غوطه وری در آب نمک ، سکه ها اکسید شده و در یک بلوک که توسط پارچه هایی احاطه شده است ، محکم شده و نشان می دهد که آنها در یک کیسه قرار دارند.

باستان شناسان معتقدند این کیف متعلق به “کشتی ارواح” بود که قرن ها پیش سقوط کرد و محموله آن به ساحل پرتاب شد. نتایج کارشناسی نشان می دهد که قدمت این سکه ها مربوط به قرن چهارم است.

“انبوه سکه و پارچه های باقیمانده نشان می دهد که سکه ها زمانی در کیسه بوده و به هم فشرده شده اند و به دلیل اکسیداسیون فلزات در محیط دریا به تدریج به شکل کیسه در آمده اند. به نظر می رسد که سکه ها متعلق به شارویت توضیح می دهد.

برای باستان شناسان ، این یافته نه تنها به دلیل پول یافت شده ، بلکه شواهدی از دوره ای از تجارت پررونق در این منطقه بسیار ارزشمند است. محل کشف سکه های باستانی مربوط به یک دوره افزایش فعالیت دریایی و تجارت 4000 سال پیش است. بالا و پایین شدن جزر و مد ، یک بندر طبیعی برای لنگر انداختن و پناه دادن کشتی ها ایجاد کرد. با این حال ، هر سفر “یک سفر آرام” نیست ، زیرا طبق داده های باستان شناسی ، این مکان دارای بقایای زیادی و کالاهای گمشده است که در بستر دریا پراکنده شده اند.

دنبال می کنم خبرنگار[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *