[ad_1]

آب منبع حیات است ، بیش از 98٪ سلولهای بدن آب هستند ، پس از کمبود آب ، آب و الکترولیت در بدن مختل می شود و به سیستم عصبی ، سیستم گردش خون و سیستم غدد درون ریز آسیب می رساند ، به ویژه برای افرادی که عملکرد کلیه آنها ضعیف است. تابع.

بنابراین ، چیزی مانند آب آشامیدنی به دانش صحیح نیز نیاز دارد تا به سلامتی آسیب نرساند.

مبتلایان به بیماری کلیه باید به چه مشکلاتی توجه کنند؟

1. آب کم بنوشید

برخی از افراد نگرانند که نوشیدن بیش از حد آب باعث تحمیل بار کلیه ها می شود ، بنابراین فکرهایی وجود دارد که اصل نوشیدن آب کمتر را در نظر می گیرند.

کلیه ها قادر به دفع سموم هستند ، اما تنها زمانی که بدن آب کافی داشته باشد ، می تواند مواد زائد و سموم موجود در ادرار را از بین ببرد ، اگر آب کم بنوشید ، ادرار متمرکز می شود و باکتری ها را افزایش می دهد. و مواد سمی در ادرار. از آنجا به عفونت ادراری و سنگ کلیه حساس است.

بیماران نباید مقدار آب خود را به طور كامل محدود كنند ، بلكه باید اصل نوشیدن را بیشتر یا كمتر رعایت كنند ، در صورت وجود تظاهر واضح آنوریا یا تورم بدن ، طبق دستورالعمل پزشك آب بنوشند.

ما همچنین هنگام تعریق یا تنفس آب خود را از دست می دهیم ، تا تشنگی برای نوشیدن آب صبر نکنید ، می توانید در هر ساعت 150 میلی لیتر آب بنوشید.

2. بعد از بیدار شدن از خواب صبح باید آب بنوشید

بعد از یک شب تنفس و تعریق از طریق پوست ، مقداری از آب بدن گرفته می شود. صبح که از خواب بیدار می شوید ، بدن شما آب از دست می دهد و خون شما غلیظ می شود. نوشیدن یک لیوان آب در این زمان نه تنها خون را رقیق می کند ، بلکه مکمل نیاز بدن است.

علاوه بر این ، ما نباید بیش از حد در مورد تأثیر آب کاربردی خاص تبلیغ شده اعتقاد داشته باشیم ، فقط مطمئن شوید که آب تمیز و بهداشتی است تا بتوان آن را نوشید.

    4 یادداشت هنگام نوشیدن آب تا کلیه ها را آزار ندهد - عکس 1.

3. نباید از آب گازدار به جای آب ساده استفاده شود

آب جوشانده معمولاً سالم ترین است و نمی توانید به جای آب از نوشابه مانند نوشابه یا آب میوه استفاده کنید ، در غیر این صورت خطر دیابت و نقرس را افزایش می دهد و آسیب خاصی به کلیه می زند.

علاوه بر این ، شما نباید از نوشیدن آب خودداری کنید ، مقدار 8 لیوان آب در روز مقدار توصیه شده است ، اگر تابستان کم آب باشد ، تب ، اسهال باید بیش از حد معمول آب باشد.

4. داروهای گیاهی را به طور تصادفی به آب اضافه نکنید

بسیاری از افراد برای جوشاندن یا تهیه آب به عنوان چای برای گرم کردن و سم زدایی در تابستان ، از برخی داروهای سنتی استفاده می كنند. اما مهم نیست که داروی چینی چیست ، همچنین باید توسط کلیه متابولیزه شود ، که خطر آسیب کلیه را افزایش می دهد.

اگر می خواهید داروهای سنتی ، داروهای سنتی را مکمل کنید ، باید با راهنمایی پزشک خود داروهایی را انتخاب کنید که برای کلیه ها بی ضرر نیستند.

بیماران کلیوی باید هنگام نوشیدن آب احتیاط کنند ، علاوه بر این ، نباید در مناطق زیبا از آب بنام “آب طبیعی” بنوشند ، زیرا فرآوری نشده و عمدتا با دست استریل نمی شود ، بنابراین نمی توان از آن تمیز و محافظت کرد. تولد ، ممکن است عفونت کلیه را افزایش دهد.

برای کنترل نمک در روز ، نمک مصرفی خود را بیش از 6 گرم اندازه گیری نکنید.

علاوه بر این ، ما باید مواد مغذی را به صورت متعادل به بدن اضافه کنیم ، یک برنامه منظم را حفظ کنیم ، عادت های بد مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را کنار بگذاریم و فشار خون و چربی های خون را به طور منظم کنترل کنیم. کاری که بیماران مبتلا به بیماری کلیوی یا مشکلات کلیوی باید انجام دهند.

* به گفته دکتر خانواده (چین)

به گزارش میهن[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *