[ad_1]

در قلبی که امیدوار نیست فرزندشان به یکی از قدرتمندترین افراد جهان تبدیل شود. بنابراین این سوال باقی می ماند: چگونه فرزندان خود را برای موفقیت تربیت می کنید؟

در اینجا چند نکته برای والدین برای تربیت کودکی با کنترل مالی خوب آورده شده است.

1. درمورد پول با کودک خود صحبت کنید

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندانشان تا میلیاردر شوند - عکس 1.

این موضوع تابو نیست. کودک از کودکی باید بداند که این پول از کجا ناشی می شود ، برای چه چیزی استفاده می شود و چگونه می توان آن را ساخت.

در یک فروشگاه سعی کنید توجه آنها را به قیمت متمرکز کنید. کودک از حضور فعال در روند خرید لذت خواهد برد. آنها می توانند از لیست خرید شما چیزی را انتخاب کرده و به شما اطلاع دهند که هزینه آن چقدر است. سپس آنها می فهمند که چرا یک خمیر دندان 5 دلاری هنوز در قفسه است ، در حالی که 1.2 دلار مشابه در سبد خرید شما وجود دارد.

درباره کار و شریک زندگی فرزندتان توضیح دهید که چرا باید هر روز به دفتر بیایید و حقوق شما چقدر است.

در هنگام شام ، از نظر مالی با فرزند خود در مورد یک روز خرید یا تعطیلات آینده صحبت کنید.

2. به فرزندتان اجازه دهید بعضی کارها را انجام دهد

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندانشان تا میلیاردر شوند - عکس 2.

لازم نیست آنها را به تنهایی بازی کنید. می توانید در همان نزدیکی بمانید و تماشا کنید. وظیفه آنها انتخاب محصولات از لیست و سعی در وسوسه شدن است. آنها همچنین باید بدانند که چه مقدار پول برای پرداخت در گیشه نیاز دارند.

البته بهتر است با چیز کوچکی شروع کنید. اما در تمام طول هفته مواد غذایی کودک خود را ارسال نکنید مگر اینکه بخواهید خانواده شما تا 7 روز آینده شام ​​صرف شکلات بخورند.

مدارس مونته سوری در سراسر دنیا از این روش آموزش مالی استفاده می کنند. دانش آموزان به فروشگاه می روند و برای همکلاسی های خود خریدهایی می کنند مانند میوه برای ناهار یا مواد لازم برای پخت آن روز.

3. بازی های اقتصادی انجام دهید

Monopoly و Cash Flow بازی های خوبی هستند زیرا شرکت کنندگان می توانند به سرعت در مورد سرمایه گذاری ها ، دارایی ها ، بدهی ها و مالیات اطلاعات کسب کنند.

اگر فرزند خردسال دارید ، سعی کنید “بانک” ، “فروشگاه” یا بازی دیگری را بازی کنید که نشان می دهد جهان مالی چگونه کار می کند.

کودک کوچک شما می تواند به عنوان صندوقدار ، مدیر بانک یا وام دهنده “کار” کند و پولی بدست آورد که می تواند خرج کند.

4. نظریه 3 خوکچه

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندانشان تا میلیاردر شوند - عکس 3.

رابرت کیوساکی ، نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بیچاره و مارک آلن ، نویسنده کتاب “میلیونر” ، این مفهوم را در کتاب های خود تبلیغ می کنند. کودک شما به 3-4 قلک بچه خوک احتیاج دارد که هر کدام برای هدفی متفاوت پس انداز می کنند.

نجات خوک ها: به تدریج ، مردم می توانند مبالغ زیادی را پس انداز کنند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. علاوه بر این ، عادت پس انداز پول عادت خوبی برای وام گرفتن در آینده محسوب می شود.

قیمت خوک ها: همه بزرگسالان نمی دانند که چگونه صبور باشند و برای برخی از کودکان این حتی دشوارتر است. این قلک به کودک این امکان را می دهد تا درک کند که پرداختن به پول به دست آمده در طول زمان چقدر مفید است.

خوک سرمایه گذاری: کودکان فرصت زیادی برای ایجاد ثروت ندارند ، اما شما همیشه می توانید از بانک محلی خود حسابی بخواهید که به آنها امکان بهره از پس انداز خود را بدهد.

خوک خیریه: این جعبه پول برای یادگیری به کودکان لازم است که پول درآوردن همه چیز نیست ، اما دادن آن نیز ضروری است. به عنوان مثال ، آنها می توانند از پول خود برای تغذیه بچه گربه های رها شده یا کمک به یک برنامه داوطلبانه استفاده کنند.

برای انجام این کار ، کودک به هزینه یا پس انداز پول بستگی دارد.

اگر این روش برای شما مفید است ، می توانید با دادن چند ده هزار در هفته به کودک خود شروع کنید. به این ترتیب آنها به تدریج خزانه خود را پر می کنند.

5- در هر صورت ، نگویید: “ما توانایی پرداخت هزینه را نداریم.”

بعضی از والدین این عبارت را بهانه می کنند تا کودک خود را خراب نکنند. آنها گفتند که این آخرین چاره در وسط یک فروشگاه است و کودک خردسال آنها التماس می کند که یک دسته اسباب بازی غیر ضروری بخرد.

اما این باعث می شود کودک شما نسبت به پول احساس منفی کند. کودکان باید فعالیت بیشتری داشته باشند – یعنی تصمیم بگیرند که با پولی که پس انداز می کنند این یا آن را بخرند.

6. در بعضی موارد از خرید خودداری کنید

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندان برای میلیاردر شدن - عکس 4.

والدین ممکن است برخی از موارد زیر را رد کنند:

“ما اینجا نیستیم که این را بخریم.”

“شما به یاد خواهید آورد که این اسباب بازی را دوست دارید و هنگامی که برای یک کادوی تولد خرید می کنید آن را به یاد خواهید آورد.”

“بیایید توافق کنیم که فقط یک بار در هفته هدیه بخریم.” این کار پذیرش انتظار برای بچه ها را تا روز خرید راحت تر می کند. این سلب مسئولیت به کودک می آموزد که صبور باشد و اهدافی را تعیین کند ، از جمله اهداف مالی و برنامه ریزی برای دستیابی به آنها.

“این غذا قیمت بالاتری از آنچه والدین قصد پرداخت آن را دارند دارد.”

“اگر بتوانید آن را با قیمت بهتری پیدا کنید ، ما آن را دریافت خواهیم کرد.” اول ، این روش به کودکان کمک می کند درک کنند که کالای مشابه می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد. دوم ، به شما کمک می کند از خرید تکان دهنده جلوگیری کنید.

7. هفته ای یکبار با کودک خود کیک بپزید

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندان برای میلیاردر شدن - عکس 5.

هیچ چیز به اندازه تمرین آشپزی در کنار پدر و مادر به کودک مهارت نمی دهد. این می تواند به آنها در ایجاد ویژگی های زیر کمک کند:

– مستقل و با اعتماد به نفس

– اراده برای تکمیل پروژه ، دیدن نتایج پس از تلاش و لذت بردن از آن

– توانایی ریسک پذیری و مسئولیت پذیری در برابر چیزی

8- بر اساس ترجیحات شخصی ، بوها و صداهای مورد علاقه کودکان ، یک محیط یادگیری بی نظیر برای کودکان ایجاد کنید

نکاتی برای کمک به والدین در تربیت فرزندانشان تا میلیاردر شوند - عکس 6.

“پویایی محیطی” مفهومی است که در سال 1951 توسط کورت لوین روانشناس نامگذاری شد. وی مطالعه می کند که چگونه اشیا around اطراف افراد بر رشد و زندگی آینده آنها تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، روانشناس لیوبوف سگونیک به والدین آنچه فرزندشان دوست دارد را می آموزد و آنها را تشویق می کند تا هنگام یادگیری کودک را با آنها محاصره کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که کودکان مجبور به حل مسائل پیچیده ریاضی هستند ، می توانند میوه های مورد علاقه خود را به عنوان میان وعده مصرف کنند.

9. به خودتان اجازه دهید گاهی والدین تنبل باشید

وقتی صبحانه نمی خورید یا مشق شب کودک خود را تماشا نمی کنید ، وقت انجام کارهای خانه را خواهید داشت. اما آرام باش بگذارید فرزندانتان خودشان این کار را انجام دهند. این فرصت های جدیدی را برای استقلال و فعالیت پیش روی آنها ایجاد می کند.

کودکان بزرگتر باید کارهای پیچیده تری را انجام دهند. به عنوان مثال ، هر کودک بین 6 تا 7 سال قادر به تغذیه گربه ، پاک کردن کفش (حتی کفش والدین) ، شستن لباس و ریختن آب در ماشین ظرفشویی خواهد بود. این مسئله بزرگی نیست ، اما بسیاری از والدین واقعیت را نمی دانند یا معتقدند.

به طور خلاصه ، بگذارید برخی کارهای خانه را انجام دهند ، زیرا استقلال یکی از موارد مهم برای موفقیت است – به ویژه در امور مالی.

به گزارش VietnamNet[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *