[ad_1]

نوع لامبدا به بیش از 40 کشور مقاوم در برابر COVID-19 گسترش یافته است-عکس 1.

این بیماری همه گیر به عمق جامعه در جنوب نفوذ کرده است

وزیر بهداشت ، نگوین تان لانگ ، وزیر بهداشت با ملاقات آنلاین با شهرک ها در بعدازظهر 11 آگوست گفت که همه گیری COVID-19 با نوع دلتا به طور پیچیده ای در حال توسعه است ، به سرعت گسترش یافته و به سرعت گسترش یافته و مرگ و میر را در بسیاری از کشورهای جهان افزایش می دهد. ، به ویژه در جنوب شرقی آسیا.

سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که جهان در معرض از دست دادن دستاوردهای ضد اپیدمی خود به دلیل گسترش گزینه دلتا است.

علاوه بر این ، گزینه Lambda اخیراً ظاهر شد ، در بیش از 40 کشور گسترش یافت. مرگ و میر را افزایش می دهد و به ویژه در برابر واکسن COVID-19 مقاوم است.

نوع لامبدا به بیش از 40 کشور مقاوم در برابر واکسن COVID-19 گسترش یافته است-عکس 2.

وزیر بهداشت. عکس: VNA

در ویتنام ، چهارمین شیوع بیماری با سرعت بسیار بالایی از انتقال ، به بسیاری از بزرگترین شهرک های تا کنون گسترش یافته و به طور غیرقابل پیش بینی به توسعه خود ادامه می دهد.

به ویژه ، این بیماری در بسیاری از مناطق شهر هوشی مین و برخی از استانهای جنوبی با تعداد بسیار بالایی از موارد به عمق جامعه نفوذ کرده و باعث خسارات زیادی به زندگی و سلامتی شده است. بر زندگی مردم و توسعه اقتصادی-اجتماعی آنها تأثیر جدی می گذارد.

به گفته رئیس بخش بهداشت ، تأثیر و شیوع این بیماری می تواند بسیار بیشتر باشد اگر اقدامات فوری و شدید برای پیشگیری و کنترل اپیدمی فوراً مانند گذشته انجام نشود.

وضعیت اپیدمی در هوشی مین در ابتدا علائم مثبتی را نشان داد

وزیر در ارزیابی و اظهارنظر درباره وضعیت همه گیری ، گفت که موج چهارم همه گیری ، این اپیدمی عمدتا در شهرهای بزرگ ، شهرک هایی با مناطق صنعتی زیاد با تراکم جمعیت بالا ، تجارت ، مسافرت و غیره رخ داده است. دوباره بزرگ راههای انتشار این بیماری متنوع است ، در حال حاضر عمدتا در خانوارها ، مناطق مسکونی و پارکهای صنعتی و شرکتهای تولیدی و تجاری.

این اپیدمی هنوز پیچیده است و ممکن است برای مدت طولانی ادامه یابد ، به ویژه در شهر هوشی مین. CM و مناطق جنوبی ؛ برخی از استانها در معرض خطر همه گیری مکرر هستند که سلامت و زندگی انسانها را تهدید می کند و تأثیر عمده ای بر توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد. در شهرک های دیگر ، خطر شیوع بسیار زیاد است ، زیرا تعداد زیادی از موارد از مناطق اپیدمی برگشته اند که ممکن است تحت نظارت و مدیریت دقیق قرار نگرفته باشند.

وضعیت اپیدمی در هوشی مین در ابتدا علائم مثبتی را نشان داد. تعداد موارد پس از یک دوره اعمال شدید اقدامات تحت دستورالعمل 16 / CT-TTg و اعمال اقدامات سختگیرانه در سراسر منطقه “برابر” می شود.

به گفته وزیر ، در صورت تداوم اقدامات شدید کنونی ، شیوع بیماری در چند هفته آینده کاهش می یابد.

شهرک های همسایه الگوهای بیماری مشابهی با هوشی مین در مراحل اولیه دارند ، به ویژه در بن دوونگ ، دونگ نای و لانگ آن ، که خطر شیوع بسیار بالایی دارند. اگر اقدامات شدید و کاملاً ضد اپیدمی به شدت انجام نشود ، وضعیت اپیدمی واقعاً پیچیده تر می شود ، از طرف دیگر ، این تأثیر منفی بر هوشی مین خواهد گذاشت و نتایج اولیه ضد اپیدمی را تحت تأثیر قرار می دهد.

نوع لامبدا به بیش از 40 کشور مقاوم در برابر COVID-19 گسترش یافته است-عکس 3.

در هانوی ، اقدامات سختگیرانه ای برای فاصله گیری شدید ، سریع ، سریع و کامل انجام شد و به پایتخت کمک کرد تا عمدتا اوضاع را کنترل کند. با این حال ، خطر همچنان بالا است ، زیرا موارد زیادی در جامعه یافت شده است ، منبع عفونت ناشناخته است ، در بسیاری از نقاط منطقه پراکنده شده و مواردی در بازارها ، سوپر مارکت ها و مراکز بهداشتی گزارش شده است. به

وضعیت همه گیری COVID-19 هنوز پیچیده است ، پیش بینی آن دشوار است ، زندگی و سلامتی انسان را به طور جدی تهدید می کند و تأثیر زیادی بر بسیاری از جنبه های زندگی اجتماعی ، به ویژه در زمینه عرضه و تقاضا دارد. پاسخ به واکسن ها محدود است و درمان خاصی در آینده نزدیک وجود ندارد.

به گفته نگوین تان لانگ ، وزیر بهداشت ، بخش بهداشت همچنان بر کنترل همه گیری COVID-19 ، واکسیناسیون جمعی جامعه ، در آینده تمرکز می کند. همه مردم و همه منابع اجتماعی به طور فعال در پیشگیری و کنترل اپیدمی ها برای سلامت خود و سلامت جامعه مشارکت دارند. زندگی و سلامت مردم را در اولویت قرار دهید ؛ قربانی کردن منافع اقتصادی فوری برای تمرکز بر پیشگیری و کنترل بیماری.

تی نگوین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *