[ad_1]

لیسانس. نگوین دنگ دوک ، یک مرکز کنترل سم در بیمارستان باخ مای ، در 11 ژانویه گفت که بیمار در اینجا تحت درمان است.

پیش از این ، بیمار در 30 دسامبر سال 2020 در بیمارستان شوخ باخ در شرایط شوک سپتیک ، مسمومیت با روغن دارچین و ذات الریه شدید بستری شده بود.

یک هفته قبل از بیمارستان بیمار برای بازی به شما مراجعه کرد ، به اشتباه 1 فنجان روغن ضروری دارچین نوشید. سپس بیمار درد شکمی ، استفراغ همراه با غذا ، همراه با مدفوع شل داشت. بیمار را اعضای خانواده برای شستشوی معده به بیمارستان استانی Thanh Hoa منتقل کردند. بعدا ، بعلاوه ، بیمار بی حال ، هیپوتونیک ، لوله گذاری ، تهویه می شود و یک وازوموتور را حفظ می کند.

این پیرمرد 70 ساله با تشخیص شوک سپتیک ، ذات الریه ، مسمومیت با روغن دارچین در مقابل بیمار با سابقه سیروز و دیابت به بیمارستان باخ می منتقل شد.

ناآگاهی ، شوک ناشی از عفونت به دلیل نوشیدن یک لیوان کامل روغن ضروری دارچین - عکس 1.

لیسانس. نگوین دنگ داک به بیماران مراجعه می کند. عکس: مای ثان

در مرکز کنترل سموم ، بیمار احیا active فعال ، دوزهای بالای آنتی بیوتیک و پشتیبانی وازوموتور دریافت می کند. پس از 2 روز درمان و درمان فشرده ، بیمار از لوله تراشه خارج شد و با اکسیژن اتاق تنفس کرد. در حال حاضر ، پس از 11 روز درمان ، بیمار بیدار است ، در معرض آهسته قرار گرفته ، تنفس اکسیژن در اتاق انجام می شود ، ریه ها از دو طرف تهویه می شوند ، فشار خون 120/60 است و هنوز هم بسیار کم می شود.

دکتر نگوین ترونگ نگوین ، رئیس مرکز کنترل سموم ، گفت که روغنهای اساسی عصاره هایی با طعم فرار هستند که به طور گسترده در بسیاری از روشهای درمانی مانند درمان عفونتها و عفونتهای خفیف استفاده می شوند. تسکین استرس. در حال حاضر ، از روغنهای اساسی به طور کلی و از روغن دارچین به طور خاص اغلب استفاده می شود.

مسمومیت با روغن ضروری اغلب به دلیل اشتباه بیمار اتفاق می افتد و باعث آسیب رساندن به مخاط روده ، اختلالات گوارشی و ذات الریه می شود.

هنگامی که متوجه شدند عزیز شما در حال نوشیدن روغن ضروری اشتباه است ، مردم باید آرام باشند و به سرعت و با دقت از کمک های اولیه استفاده کنند ، از ترس و وحشت که طولانی تر می شود و همچنین مهمترین دوره کمک های اولیه پرهیز می کنند. .

ابتدا لازم است که به سرعت به قربانی کمک کنیم تا با برداشتن گلو ، همه روغنهای اساسی را استفراغ کند تا بتواند استفراغ کند.

پس از آن لازم است که قربانی آب بسیار گرم بنوشد ، به تحریک گلو برای ایجاد استفراغ ادامه دهد ، تا قربانی سموم معده را استفراغ کند. برای درمان و درمان سریع قربانی را به نزدیکترین مرکز اورژانس برسانید.

برای جلوگیری از نوشیدن اشتباه روغنهای اساسی ، پزشکان توصیه می کنند که هر فرد از روغنهای اساسی مانند استفاده از کلاه محافظ ، قفل کودک مراقبت کرده و آنها را از سایر داروها جدا نگه دارد. مردم باید روغن های اساسی را در بطری های مخصوص با برچسب ، یادداشت و توجه روشن و دور از دسترس کودکان نگهداری کنند.

در پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *