[ad_1]

افرادی که در نزدیکی بازار فام وان های ، بند 3 ، تان بین ، شهر هوشی مین زندگی می کنند ، احتمالاً با مغازه تعمیر کفش نگوین وان دات (40 ساله ، اهل تایلند بین) ، واقع در گوشه خیابان. بیش از 10 سال وجود داشته است.

کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 1.

آقای نگوین ون دات نزدیک به 10 سال است که به عنوان یک تعمیر کفش کار می کند.

دات 20 سال در شهر هوشی مین بوده است و به دلیل خطرات و رقابت ، تجارت شیرینی پزی خود را رها کرده و به تعمیر کفش روی آورده است.

تعمیرگاه کفش او فقط چند ابزار ساده برای تعمیر کفش مانند انبردست ، میخ ، چرخ دستی … اما همیشه پر از رهگذران است.

کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 2.
کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیف را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 3.
کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد تعمیر کردم - عکس 4.

فقط چند ابزار ساده برای تعمیر کفش ، اما همیشه مملو از عابران.

آقای دات گفت تعمیر کفش یک هنر است. این کار ساده به نظر می رسد ، اما به دقت و ظرافت نیاز دارد. خلق و خوی باید شاد باشد ، انجام آن باید راحت باشد ، در غیر این صورت ، وقتی تعمیر کار تمام شد ، کفش ها و صندل ها به نظر خودشان بسیار کثیف می شوند که نمی خواهند ببینند ، چیزی به مشتری می گویند. مشتریانی هستند که در اینجا کفش با قیمت عالی کفش می پوشند ، الزامات همه آنها بسیار سختگیرانه است.

کفش کف پیاده رو سایگون: من 2 کیف را که حدود 23000 دلار قیمت دارد تعمیر کردم - عکس 5.

از نظر آقای دوت ، تعمیر کفش به عنوان یک هنر ، دقت و دقت زیادی را می طلبد.

کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 6.
کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیف را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 7.

“رفع این مشکل به این صورت که وقتی دیگران به آنها نگاه می کنند ، متوجه نمی شوند که کفش های تعمیر شده به کارگران نیاز به مهارت و دقت بالایی دارند و در هنگام تعمیرات باید توجه زیادی داشته باشند ، در غیر این صورت به راحتی منجر به اشتباه می شود. بقیه ، “او گفت.

آقای Dat مشترک ، کفش ها یا کیف ها را تعمیر می کند ، قیمت خاصی وجود ندارد ، بسته به اندازه ، آسیب از 30،000 تا 40،000 VND متغیر است. واحدهای بسیار آسیب دیده زمان و تلاش زیادی صرف کردند ، هزینه های تعمیر تا چند صد هزار بود.

در یک روز ، آقای دات می تواند نزدیک به 20 جفت کفش تعمیر کند و تقریباً 800000 VND در روز درآمد کسب کند. این پول به او و خانواده کوچکش کمک می کند تا هزینه غذا و اجاره ماهانه خود را پرداخت کنند.

“من در اینجا مشکلی پیدا نمی کنم که اولین بار باشد ، ابتدا آن را برطرف می کنم ، اما من هرگز برای گرفتن اولویت اول مبلغ بیشتری دریافت نمی کنم ، زیرا می دانم که بازگشت مجدد به مشتری طولانی مدت بسیار ناراحت است. در عین حال ، هر وقت مشتری به اینجا می آید ، قبل از تصمیم گیری در مورد رفع یا عدم رفع آن ، مشورت می کنم و در نظر می گیرم ، زیرا بسیاری از زوج ها بسیار پیر هستند ، حتی اگر تعمیر شوند ، هنوز آسیب می بینند. .

کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را تعمیر کردم که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد - عکس 8.

به دلیل نفوذ COVID-19 ، زمانی بود که آقای دات مجبور شد یک ماه کامل مرخصی بگیرد ، سپس برگشت ، اما تعداد گردشگران بسیار کم بود.

“بعد از اینکه مشتری دیگر از من خواست 2 کیف مارک را تعمیر کنم ، من هنوز تعمیر را به طور عادی دریافت کردم ، زیرا بسیاری از مشتریان برای تعمیر کفش که چندین میلیون هزینه داشت از من خواستند. بعد از اینکه من درست کردن همه را تمام کردم ، عموی من. من فقط قیمت را با کاغذها نگه داشتم و آن را به من نشان دادم تا آتش را ببینم ، زیرا قیمت هر دو کیف 23000 دلار بود. او بسیار بلند است. این داتوت به یاد ماندنی ترین خاطره از زمان “تعمیر کفش” است ، آقای دات خاطره به یاد ماندنی خود را به یاد می آورد.

کفش کف پیاده رو سایگون: من 2 کیف را با قیمت 23000 دلار تعمیر کردم - تصویر 9.

برای آقای دات ، بزرگترین لذت در این حرفه اصلاح موفقیت آمیز اشتباهات جدی در کفش یا کیف است.

کفاشی در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد تعمیر کردم - عکس 10.

وی گفت که به دلیل تأثیر ترجمه Covid-19 ، زمانی وجود داشت که مجبور شد یک ماه تعطیل کند و سپس برگردد ، اما تعداد بازدید کنندگان بسیار کم بود ، تقریباً در سال جدید تعداد بازدیدکنندگان جدید به تدریج تثبیت شده است

“مردم به جایی نمی روند ، کفشهای آنها آسیب کمتری می بیند. وقتی Tet می آید ، مردم به شهر خود برمی گردند و بیرون می روند ، بنابراین باید طوری تنظیم شوند که تعداد کفش هایی که برای تعمیر آورده می شود نیز بیشتر باشد با یافتن کفشی که مناسب می دانید عالی است “، او اعتماد کرد.

وی همچنین گفت که 4 سال از بازگشت وی به تایلند بین به دلیل هزینه های بالای سفر برای جشن گرفتن Tet در کنار خانواده اش گذشته است ، خانواده وی 4 نفر دارند ، بنابراین او مجبور شد با Tet در سایگون دیدار کند.

کفاش در پیاده رو در سایگون: من 2 کیسه را که حدود 23 هزار دلار هزینه دارد تعمیر کردم - عکس 11.

این چهارمین سال است که آقای دات به دلیل هزینه های بالای سفر به Tai Bin برنمی گردد تا Tet را در کنار خانواده اش جشن بگیرد.

برای آقای دات ، بزرگترین لذت در این حرفه این است که هر بار با موفقیت یک کفش یا کیف کاملاً معیوب تعمیر کند. برای او ، لذت مشتریان در هنگام دریافت اقلام شخصی خود که قبلاً آسیب دیده اند ، لذت کفش کشی هایی مانند او است.

نگوک کوین

روزنامه خانوادگی و اجتماعی با آخرین اخبار روز به روز می شود[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *