[ad_1]

بسیاری از مشتریان کم کم پشت کردند

در اوایل دسامبر ، Grab 5-6 of از هزینه خدمات تاکسی ، فن آوری برای تاکسی های موتور سیکلت در سراسر کشور را افزایش داد. این حرکت بلافاصله پس از لازم الاجرا شدن مصوبه 126 – تغییر روش اعلام مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) با خدمات استقبال از فن آوری انجام شد. تقریباً 1 ماه بعد ، بسیاری از مشتریان به وضوح تأثیر این تصمیم را در امور مالی خود احساس کردند.

فونگ آنه (دونگ دا ، هانوی) – مشتری دائمی شرکت Grab ، گفت که در گذشته Grab اغلب کوپن های زیادی را برای تخفیف و مشوق به مشتریان می داد ، اما اخیراً آنها به سختی آنها را دریافت کرده اند.

افزایش پس از نرخ: مشتری ها پشت خود را می کنند ، رانندگان Grab - عکس 2.

Grab به دلیل افزایش هزینه ها توسط بسیاری از مشتریان رد شد. عکس: Duc Manh

“از روزی که من اخبار مربوط به افزایش هزینه های Grab را خواندم ، من همچنین سعی کردم قبل از رزرو ماشین مقایسه کنم. در حال حاضر ، اگر Grab را رزرو کنم ، قیمت بسیار بالا است ، بسیار متفاوت از سایر شرکت ها.

من به عنوان یک دانشجو اولویت را برای انتخاب برنامه هایی که مناسب بودجه من باشد قرار خواهم داد. بنابراین Grab اکنون بهترین انتخاب من نیست ، “گفت Phuong Anh.

خانم Khanh Linh (Cau Giay ، هانوی) نیز همین عقیده را داشت: “من اغلب اجازه می دادم Grab هر روز از Cau Giay به My Dinh بدود. قبل از اینکه هزینه Grab Bike کمتر از 20،000 VND باشد ، اکنون به 30 رسیده است. 000 VND

در همین حال ، هیچ کد تخفیفی برای Grab Food وجود ندارد ، شما باید تمام هزینه های حمل و نقل را پرداخت کنید. من همچنین برنامه دیگری را با تبلیغات و قیمت های ارزان تر نصب کردم ، کار بهتری برای من انجام می دهم “.

برای تأمین درآمد ، “درخواست کنید ، دو برابر کنید”

آقای Quang در انتظار دریافت 100000 VND از صبح تا اوایل بعد از ظهر توسط مشتری ، فقط می تواند با تلفن بازی کند تا وقت را از بین ببرد. قبل از ترجمه COVID-19 ، او فقط به عنوان Grab کار می کرد تا پس انداز بیشتری کسب کند و شغل اصلی او دفتر بود. اما اکنون Grab شغل اصلی او است زیرا تحمل صندلی قدیمی دفتر خود را ندارد.

“قبل از اینکه من COVID-19 را ترجمه کنم و تصمیم بگیرم هزینه را افزایش دهم ، روزی 10-12 ساعت فرصت داشتم 800،000 VND بدست آورم. اکنون فقط 500،000 VND به طول می انجامد.”

افزایش پس از نرخ: مشتری ها پشت خود را می کنند ، رانندگان Grab - عکس 3.

آقای Thanh هر سه سیستم عامل Grab ، یعنی Bike ، Food و Express را مدیریت می کند ، بنابراین درآمد او کمی پایدارتر است. عکس: Duc Manh

درآمد او به شدت تحت تأثیر قرار گرفت و تمام هزینه های خانواده اش باید پس انداز شود. پیش از این ، Quang Grab را انتخاب کرده بود زیرا یک برنامه شناخته شده با تعداد زیادی مشتری بود. در حال حاضر ، نرخ تخفیف برای رانندگان بالا است ، به علاوه افزایش تعداد رانندگان و کاهش مشتری باعث می شود او به فکر تغییر برنامه دیگری باشد.

مانند آقای کوآنگ ، آقای Thanh نزدیک به 3 سال است که مدیریت Grab را بر عهده دارد و همچنین مشغول کار با مشتری است. وقتی دید که آشنایان این حرفه به تدریج به سمت سایر برنامه ها می روند ، او نیز عمیق فکر کرد.

“درآمد من در مقایسه با قبل 30٪ کاهش می یابد. ما همچنین امیدواریم که Grab گام جدیدی برای کاهش تعرفه ها و درمان راننده بردارد ، اما ادامه کار برای ما بسیار دشوار است. علاوه بر این ، هیچ بیمه ای وجود ندارد ، بنابراین هنگام وقوع یک حادثه کاری بسیار خطرناک است. “

بر خلاف آقای Quang و آقای Thanh ، آقای Hoang Luu (از Thanh Hoa) تصمیم گرفت “درخواست مضاعف” را برای راه اندازی هر سه سیستم عامل Grab ، Bike ، Food و Express برای تأمین درآمد “اعمال کند.”

به طور متوسط ​​، او فقط می تواند 10-12 Grab Food در روز دریافت کند ، مشتریانی که غذا سفارش می دهند نیز بسیار کمتر از قبل هستند. گرچه وقت آن است که آزادانه و راحت کار کنیم ، اما وضعیت فعلی نیز او را کم و بیش نگران می کند.

“من هر 3 سیستم عامل را مدیریت می کنم ، بنابراین من همیشه یک برنامه دیگر بدون این انتخاب دارم ، بنابراین درآمد خود را نیز تقویت می کنم. اما اکنون ، پس از کسر همه نشانه ها ، یک روز فقط 300،000 – 400،000 VND است. متوقف شوید.”

در حالی که بیش از یک ماه به سال نو میلادی 2021 باقی مانده است ، مشکلات اقتصادی این خانواده بر دوش موتورسواران حتی بیشتر است.

“ما می خواهیم توسعه دهندگان Grab با افزودن مزایای كارمندان تغییرات مثبتی ایجاد كنند. اگر نرخ تخفیف همچنان افزایش یابد ، بسیاری از رانندگان شغل خود را تغییر می دهند تا از زندگی خود مراقبت كنند.” درک آن آسان خواهد بود “، آقای هوانگ لو گفت.

مطابق با کار یدی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *