[ad_1]

مرد 57 ساله مبتلا به COVID-19 به طرز چشمگیری بهبود یافت - عکس 1.

بیمار آقای NVH ، 57 ساله ، در Lap Thach ، Vinh Phuc است. پس از آزمایش مثبت SARS-CoV-2 ، بیمار در 7 مه با وضعیت تماس به بخش اورژانس ، بیمارستان مرکزی بیماری های گرمسیری منتقل شد ، نیمی از افراد به دلیل عفونت گوش متغیر قدیمی ضعیف بودند (در حال حاضر داروهای تجویز شده مصرف می کنند) .

پس از 2 روز بستری ، وضعیت بیمار به شدت پیشرفت کرد ، با هذیان ، گفتار نامفهوم. تب مداوم 39-40 درجه سانتیگراد ، اختلال انعقادی شدید. بیماران اکسیژن ، آنتی بیوتیک ، داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی ، داروهای ضد انعقاد خون و تغذیه وریدی دریافت می کنند.

پس از 9 روز ، بیمار بدتر شد ، به اکسیژن HFNC با جریان زیاد ، عملکرد ریه و تهویه ضعیف پاسخ نداد.

مرد 57 ساله مبتلا به COVID-19 به طرز چشمگیری بهبود یافت - عکس 2.

بیمار H در روز ترخیص 16/6. عکس: مای ثان

بیمار در 16 مه تحت لوله گذاری تراشه و تهویه تهاجمی قرار گرفت و برای اطمینان از پرفیوژن اندامها از فشار خون و فشار خون استفاده کرد.

پس از لوله گذاری تراشه ، بیمار در تاریخ 16 مه به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد ، جایی که کاتتر شریانی برای نظارت همودینامیک مداوم ، نگهداری فشارهای عروقی ، آرام بخشی ، بی دردی …

با وجود مداخله فعال ، وضعیت بیمار به طور قابل توجهی بهبود نیافت. بر اساس ارزیابی حرفه ای ، پزشک دیالیز را برای جذب سموم سیتوکین از فیلتر Oxiris تجویز کرد.

پس از 8 روز از تهویه مکانیکی ، درمان احیا ، درمان فشرده همراه با 2 برابر دیالیز جذب سمی ، در تاریخ 26 مه ، بیمار تغییر بسیار مثبتی داشت ، عملکرد ریه 83 به طرز چشمگیری 274 افزایش یافت.

مرد 57 ساله با تنفس نسبی خود به خود به تهویه مکانیکی تبدیل شد. با توجه به شرایط اولیه پزشکی بیمار ، سلامتی ضعیف و ظرفیت سرفه ضعیف ، پزشک در تاریخ 30 مه یک عمل تراکئوستومی تجویز کرد ، درمان تنفسی فشرده همراه با درمان بستری برای بهبود وضعیت وی و درمان هذیان.

در 9 ژوئن ، بیمار با موفقیت استخراج شد ، تمرینات توان بخشی را روی تخت انجام داد ، از قدرت عضلانی خوبی برخوردار بود و 3 بار پشت سر هم از نظر SARS-CoV-2 منفی شد. بیمار رسماً از بیمارستان مرخص شد و امروز 16 ژوئن نزد خانواده اش بازگشت.

دکتر Vo Duc Linh – بخش مراقبت های ویژه ، بیمارستان مرکزی برای بیماری های گرمسیری – گفت که این یک مورد بهبودی چشمگیر است. این بیمار دومین مورد با بیماری زمینه ای شدید از 11 مورد مرخص شده از بخش مراقبت های ویژه است.

امروز بعد از ظهر ، دانشکده ترتیب داد که یک پرستار بیمار را به خانواده اش برگرداند و در ادامه به جداسازی و نظارت بر خانه بپردازد.

در پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *