[ad_1]

این معلم ، دکتر Ta Viet Kuong ، معاون مرکز تحقیقات ، درمان و بهداشت باروری ، بیمارستان زنان و زایمان هانوی ، گفت بسیاری از مردان به طور فعال در حال عقیم سازی (وازکتومی) هستند. برای جلوگیری از بارداری ناخواسته برای همسرش.

اخیراً ، دکتر کوئونگ یک بیمار مرد (29 ساله ، ساکن هانوی) را که به دنبال عقیم سازی بود ، بستری کرد. بیمار کاملاً جوان است و فقط یک فرزند دارد. این برای دکتر کوونگ بسیار تعجب آور بود.

این بیمار گفت که 6 ماه پیش شاهد بود که چگونه همسرش در اثر بارداری جراحت قدیمی تقریبا در اثر بارداری دوم جان خود را از دست داد. او برای اینکه همسرش را در خطر نگه دارد ، این تصمیم را گرفت.

معلم کوئونگ گفت که هر ماه ، مرکز تحقیقات ، درمان و بهداشت باروری در بیمارستان زنان و زایمان هانوی ، حدود 20 مورد عقیم سازی مردان در سنین 30 تا 45 سال را دریافت می کند که بیشتر آنها سه فرزند دارند. در بسیاری از موقعیت ها ، شوهرها شوهرشان را مجبور به عقیم سازی می کنند و از بچه دار شدن پرهیز می کنند.

این دکتر گفت که در گذشته ، عقیم سازی مردان به طور گسترده ، فاقد علم و عوارض زیادی را به همراه داشته است. اگر در بیمارستان تخصصی انجام شود این یک عمل ایمن است.

مردی که همسرش را با دقت عقیم می کند تا از بارداری جلوگیری کند - عکس 1.

هر ماه ، مرکز تحقیقات ، درمان و بهداشت باروری در بیمارستان عمومی هانوی حدود 20 مورد عقیم سازی مردان دریافت می کند. تصویر: BSCC

دکتر نگوین دین لین ، رئیس جراحی کلیه – اورولوژی و مطالعات جنوب ، بیمارستان E (هانوی) ، همچنین تأیید کرد که عقیم سازی به طور کامل بر میل مردان تأثیر نمی گذارد.

وی توضیح داد: “اساساً ، در حین عقیم سازی مردان ، پزشک یک برش کوچک در کیسه بیضه ایجاد می کند ، مجاری رگ خارج می کند ، سپس در هر دو انتها محکم می شود ، برش می زند و می سوزد.

طبق گفته دکتر Lien ، میل توسط دو ماده فعال در بدن تعیین می شود ، از جمله هورمون مردانه تستوسترون و انتقال دهنده عصبی دوپامین. در آن ، تستوسترون به طور عمده در بیضه ها تولید می شود ، که بخش کوچکی از آن در غدد فوق کلیوی است و تحت تأثیر مجاری مایع نیست.

نعوظ نیز به عروق ربطی مربوط نیست. این یک وضعیت همودینامیکی است که هم شامل یک محرک موضعی و هم عملکرد سیستم عصبی مرکزی است. این پدیده با توانایی عروق غار در اتساع عروق غار و عضله صاف تنظیم می شود. بعد از وازکتومی ، منی دیگر مایع منی نخواهد داشت ، بنابراین زن نمی تواند باردار شود.

روش های عقیم سازی دائمی هستند. اگر مرد می خواهد دوباره بچه دار شود ، مرد باید وازکتومی کند یا برای لقاح آزمایشگاهی ، از شانه منی بگیرد.

به گفته دکتر لین ، افراد اصلی که به عقیم سازی احتیاج دارند کسانی هستند که فرزند کافی داشته اند و نمی خواهند از روش های دیگر جلوگیری از بارداری استفاده کنند.

با وجود تأثیر بالای پیشگیری از بارداری ، عقیم سازی مردان هنوز مواردی دارد که م beenثر نبوده اند. به عنوان مثال ، هنگامی که خیلی زود پس از جراحی “عاشق” می شوید و از اقدامات احتیاطی ایمنی استفاده نمی شود ، منی در وزیکول های منی باقی می ماند و منجر به بارداری می شود.

بنابراین ، دکتر لین توصیه می کند که مردان از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری در 3 ماه اول پس از عقیم سازی استفاده کنند. وی همچنین تأکید کرد: مردانی که نیاز به عقیم سازی دارند باید برای معاینه و مشاوره کامل به موسسات پزشکی تخصصی و معتبر مراجعه کنند.

مطابق با اخبار زینگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *