[ad_1]

صبح روز 6 ژانویه ، وزارت بهداشت اعلام کرد همایش ملی سلامت نشان می دهد که در سال 2020 ، گرچه با مشکلات و چالش های بسیاری روبرو است ، به ویژه با تأثیر جدی همه گیر COVID-19 ، اما توجه ویژه ای از طرف حزب ، دولت و دخالت کل سیستم سیاسی مورد توجه قرار می گیرد. ، کل ارتش و کل ملت ، فعالیتهای بهداشتی به موفقیتهای مهمی دست یافته اند ، که در اجرای موفقیت آمیز “هدف دوگانه” هم برای پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر COVID-19 و هم برای توسعه اقتصادی-اجتماعی کشور نقش دارد.

همه گیری در حال طغیان است ، اما بسیاری از اهداف بهداشتی در ویتنام این طرح را برآورده کرده و از آن فراتر رفته اند

بخش بهداشت به 2 هدف اصلی تعیین شده توسط شورای ملی و دولت در برنامه توسعه اقتصادی – اجتماعی 2020 رسیده است: 28 تخت به ازای هر ده هزار نفر. 90.85٪ مردم در بیمه درمانی مشارکت دارند. ویتنام همچنین با کنترل عدم تعادل در نسبت جنسیت هنگام تولد ، 14 سال متوالی دستیابی به باروری جایگزین را حفظ می کند. امید به زندگی به 73.7 سال رسیده است که در مقایسه با سال 2019 ، 0.1 سال افزایش یافته است.

برنامه بهداشتی ویتنام توسط نخست وزیر تصویب شد و در ابتدا به طور م implementedثر اجرا شد. طبق نتایج سرشماری تغذیه در سال 2020 ، رشد افراد در حال بهبود است ، متوسط ​​قد جوانان پسر به 168.1 سانتی متر می رسد (افزایش 3.7 سانتی متری در مقایسه با 2009). زنان به 156.2 سانتی متر رسیدند (افزایش 2.6 سانتی متری نسبت به سال 2009). میزان رشد کودکان زیر 5 سال در ویتنام 19/6 درصد است که طبق طبقه بندی سازمان بهداشت جهانی (WHO) سطح پایینی در نظر گرفته می شود.

وزیر بهداشت: محافظت از مردم در لذت بردن از سال نو صلح آمیز - عکس 1.

وزیر بهداشت نگوین قهوهای مایل به زرد

کیفیت معاینه پزشکی و خدمات درمانی و رضایت مردم از خدمات پزشکی همچنان بهبود می یابد. کاربرد موفقیت آمیز تکنیک های جدید و بهبود یافته: بیمارستان کودکان هوشی مین یک عمل جراحی بزرگ را برای جداسازی دو دختر متصل به شکم لگن انجام داد ، بیمارستان دوستی Viet Duc در 13 روز 23 پیوند اعضای پی در پی انجام داد. این پروژه برای معاینه و درمان از راه دور صادر شده است ، طی 45 روز 1000 کلینیک از راه دور متصل شده است و تاکنون این تعداد به بیش از 1500 موسسه پزشکی در سراسر کشور افزایش یافته است.

ظرفیت شبکه بهداشت انبوه به دلیل آموزش و انتقال فناوری از مراکز بهداشتی در سطح بالاتر ، بهبود یافته است. ارتقا the نقش اپیدمی ها در پیشگیری و کنترل: نظارت و تحقیقات اپیدمیولوژیک از افرادی که از مناطق اپیدمی می آیند ، مراقبت از سلامت انسان ، به ویژه افراد مسن ، افراد مبتلا به بیماری های مزمن در جامعه.

به گفته نگوین تان لانگ وزیر بهداشت ، سال 2020 نیز سال اصلاحات شدید اداری در این بخش است. با تقویت کاربرد فناوری اطلاعات در پیشگیری ، تحقیق و درمان ، وزارت بهداشت از نظر سطح اجرای فناوری اطلاعات ، یکی از دو وزارتخانه ای که به سطوح خدمات دست می یابند ، در رتبه 4 در میان وزارتخانه ها و شعب قرار دارد. سطح عمومی آنلاین 4٪ 100٪ است.

نخست وزیر دستور داد “اجازه ندهید مردم قیمت را درک کنند.” بنابراین ، بخش بهداشت به سرعت با بسیج حداکثر تعداد نیرو برای ساخت ، بهره برداری و افتتاح پورتال عمومی “بهداشت” انجام شده است ، برای اولین بار وزارت بهداشت به طور علنی کلیه فعالیت های مربوط به صنعت را از خرید اعلام کرد. ، قیمت محصولات دارویی ، تجهیزات پزشکی و خدمات. افراد می توانند به صورت آنلاین و با تلفن های هوشمند جستجو کنند“وزیر نگوین تان لانگ گفت و گفت که او برای تحقق بخشیدن به تماس دبیرکل و رئیس جمهور نگوین پو ترونگ اینجا است.”شمشیری که زخم ها را التیام می بخشد به روشنی شفاف است“، بخش بهداشت همچنان نتایج کلیه فعالیتهای صنعت را منتشر خواهد کرد.

تاکنون کشور ما به طور عمده از شیوع COVID-19 جلوگیری کرده و آن را کنترل کرده و موارد جدی و خطرناکی را که توسط سازمان ها و افراد بین المللی به رسمیت شناخته شده و از آنها بسیار ارزشمند است ، درمان می کند. در همان زمان با موفقیت تعدادی از بیماری های عفونی خطرناک برگشت یافته را کنترل کنید: دیفتری در کوه های مرکزی ، بیماری ویتمور در منطقه مرکزی ، مالاریا در برخی از استان های شمالی ، پیشگیری از “شیوع”.

وزیر بهداشت گفت سال 2020 ویتنام است نقطه روشن در برابر COVID-19 با موفقیت. ویتنام با دستیابی به پیشرفتهای زیاد در علم و فناوری ، یکی از چهار کشوری است که ویروس SARS-CoV-2 را دنبال می کند و یکی از پنج کشوری است که می تواند محصولات زیستی را برای تشخیص آنتی بادی تولید کند. به طور فعال با محصولات بیوگرافی تشخیص داده شده است ، تهویه هایی با موفقیت تولید شده است تا نیازهای درمانی را برای پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر COVID-19 برآورده کند. ما همچنین یکی از معدود کشورهایی هستیم که در ASEAN واکسن COVID-19 را روی انسان آزمایش می کنیم.

علاوه بر Nano Covax که برای آزمایشات بالینی تزریق می شود ، دو واکسن داریم که به زودی وارد آزمایشات بالینی می شوند. در تاریخ 21 تا 22 ژانویه ، واکسن کوویواک ، تولید شده توسط موسسه واکسن ها و محصولات بیولوژیکی (IVAC) ، در آزمایشات بالینی انسانی مورد آزمایش قرار می گیرد. طبق این طرح ، IVAC برای آزمایش بالینی این واکسن در حال هماهنگی با انستیتوی ملی بهداشت و اپیدمیولوژی (NIHE) ، دانشگاه پزشکی هانوی است. علاوه بر این ، آقای لانگ همچنین اعلام کرد که در ماه مارس ، ویتنام آزمایش بالینی سومین پیشگیری را علیه COVID-19 انجام می دهد.

وزیر بهداشت ارزیابی کرد: “ما به لطف هماهنگی نزدیک بین وزارتخانه ها و دستگاه های تحت رهبری دولت ، نخست وزیر ، کمیته راهبری ملی به این نتایج رسیده ایم.”

علاوه بر این ، ارتش از همان سال جدید در ماه پیش درگیر در پیشگیری و قرنطینه سازی است. وزیر نگوین تان لانگ ، وزیر امور خارجه گفت که برخی افراد قبل از مخالفت با بیماری همه گیر خداحافظی کرده اند: اما هرگز نمی تواند برگردد … نیروهای پلیس ردیابی ، قرنطینه ، مسدود کردن … و بسیاری از وزارتخانه ها در این جنگ پیروزی ها را اختراع می کنند.

با این حال ، وزیر نگوین تان لانگ گفت که کار در جلوگیری از همه گیری پایان نیافته است. تبدیل ویروس SARS-CoV-2 نیاز به عزم بیشتری در این جنگ بزرگ دارد. “محافظت از مردم برای لذت بردن از یک زندگی مسالمت آمیز “،” برای بازگشت به زندگی عادی ، محافظت از زندگی و سلامتی مردم“- یک آرزو ، یک هدف فوری و بلند مدت ، یک هدف فوری و بلند مدت در سال 2021 است.

بنابراین ، به گفته وزیر ، از این پس تا سال نو میلادی 2021 ، استانها و شهرها باید با پیشگیری و کنترل اپیدمی COVID-19 ، این کار را یک وظیفه اصلی فوری و طولانی مدت سازماندهی کنند.

نوآوری قوی و جامع برای خدمات بهتر به مردم

در مورد برنامه 2021 ، وزیر بهداشت نگوین تان لانگ گفت که بخش بهداشت تحقیقات و کاربرد علم و فناوری ، تحقیق در مورد واکسن ها ، داروها و تجهیزات پزشکی را ارتقا خواهد داد.

وزیر بهداشت: محافظت از مردم در لذت بردن از سال نو صلح آمیز - عکس 2.

2020 چهاردهمین سالی است که ویتنام نرخ جایگزینی باروری پایدار را بدست می آورد و آن را حفظ می کند. عکس: TD

در یک روند اصلاحات قوی و جامع برای خدمت بهتر به مردم در بخش پزشکی ، وزیر نگوین تان لانگ گفت که کار در زمینه آموزش منابع انسانی برای سلامتی را هم در تخصص حرفه ای و هم در اخلاق پزشکی از سر خواهد گرفت. به طور خاص ، بخش بهداشت دستیابی به موفقیت در تأیید صدور گواهینامه های پزشکی و دارویی را مطابق با روش های بین المللی انتخاب می کند. در همان زمان ، فعالیت های شورای ملی پزشکی را ارتقا دهید. پایگاه داده ای از سوالات امتحان را تهیه کنید تا با شروع به کار قانون امتحان و درمان ، برای امتحان گواهینامه تمرین آماده شوید.

در کنار این ، توسعه و اجرای پروژه آموزش منابع انسانی برای بهداشت در مناطق محروم (برای 28 استان) ، پروژه اصلی برای تقویت ظرفیت کارمندان بهداشت محلی ، با هدف تأمین منابع انسانی اساسی تا سال 2025. برای مناطق دور و دور و تا سال 2030 نیروی انسانی کافی را تأمین کند.

به طور خاص ، این بخش بر بهبود اخلاق حرفه پزشکی از طریق آموزش اخلاق پزشکی ، روحیه ایثار و خدمت به افراد برای کادر پزشکی ، به ویژه پزشکان جوان متمرکز است. یادگیری را تشویق کنید و از ایدئولوژی ، اخلاق و سبک هوشی مین پیروی کنید. تقویت آموزش سیاسی و عقیدتی در بین کارکنان بهداشت و کارگران.

تحول دیجیتالی بخش بهداشت را با برنامه هایی مانند سیستم های بهداشتی و پیشگیری هوشمند (پرونده های الکترونیکی بهداشت ، نظارت بر بیماری ، پیشگیری از بیماری ها ، برنامه های دانش بهداشت مراقبت های بهداشتی …) ، سیستم هوشمند برای معاینه پزشکی و درمان (معاینه پزشکی آنلاین) به شدت پیاده سازی کنید. و درمان ، سوابق پزشکی الکترونیکی ، پرداخت های بدون پول ، برنامه های هوش مصنوعی …) ، سیستم مدیریت سلامت هوشمند (دولت الکترونیکی ، دولت ، خدمات عمومی آنلاین در سطح 4 ، آمار الکترونیکی بهداشت ، پایگاه داده ملی بهداشت) …

در پنجشنبه[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *