[ad_1]

با آلودگی محیط زیست ، بسیاری از عادات بد همراه با توسعه جامعه شکل می گیرد ، همانطور که اکنون ، هیچ کس از دیدن درصد رو به رشد بیماران سرطانی تعجب نمی کند. متأسفانه ، زنان مستعدترین هستند.

6 علامت هشدار دهنده اصلی سرطان در زنان: متأسفانه ، همه فکر می کنند که این بیماری ناچیز است ، بنابراین آنها اغلب آن را نادیده می گیرند - عکس 1.

سرطان به زنانی که بیشتر از خود غفلت کرده و از آنها مراقبت می کنند ، “حمله” خواهد کرد.

تنها کلید پیشگیری از بیماری در مراحل اولیه مراقبت از بدن است ، به ویژه هنگامی که چیز عجیبی پیدا شود. طبق یک سایت معروف پزشکی وبمهر روز ، زنان باید فقط 5 دقیقه بررسی شوند ، اگر این 5 علامت ظاهر شود ، باید برای معاینه سریع مراجعه کنند ، زیرا سرطان به تدریج “تهاجمی” است:

1. ظاهر غیرمعمول در قفسه سینه

اگرچه همه تومورهای پستان نیز نشانه سرطان نیستند ، اما اگر بعد از چند هفته از بین نرفت ، بهترین خانم ها باید با پزشک شما مشورت کنند. اکثر بیماران مبتلا به سرطان پستان در مرحله نهایی یک توده عجیب و بدون درد را تجربه می کنند ، بنابراین از نظر ذهنی به پزشک مراجعه نمی کنند و پس از آن قابل درمان نیستند.

علاوه بر این ، برخی از علائم قابل توجه دیگر نیز ثابت می کنند که شما از سرطان رنج می برید بدون اینکه بدانید:

– سینه ها متورم و دردناک هستند

– یک تومور در زیر بغل یا ترقوه وجود دارد

– ترشح و خونریزی نوک پستان

– نوک پستان ها مقعر هستند

– پوست اطراف قفسه سینه مانند پوست پرتقال خشن ، خارش دار ، قرمز و دردناک است

6 علامت هشدار دهنده معمول سرطان در زنان: متأسفانه ، همه فکر می کنند این بیماری ناچیز است ، بنابراین آنها اغلب آن را نادیده می گیرند - عکس 2.

در صورت ظاهر غیرمعمول در پستان ، باید زودتر معاینه شود ، زیرا غیر سرطانی نیز بیماری جدی است.

بسیاری از متخصصان تأیید می کنند که زنان باید ماهیانه یک بار پستان و زیر بغل خود را برای تشخیص ناهنجاری ها بررسی کنند. اگر دقت بیشتری می خواهید ، برای معاینه ، ماموگرافی یا بیوپسی به بیمارستان بروید.

2. تغییر در عادات توالت

ناهنجاری هنگام توالت رفتن همیشه علامت هشدار دهنده بیماری های دستگاه گوارش است ، چه رسد به سرطان. این می تواند بواسیر ، سندرم روده تحریک پذیر یا بیماری التهابی روده باشد. اما بدترین چیز این است که زنان اغلب سرطان روده بزرگ را با سندرم قبل از قاعدگی اشتباه می گیرند ، که بعدا منجر به عواقب ناگوار می شود.

پس از تغییر عادت های روده ای در مسیرهای زیر ، به دنبال بهترین توصیه پزشک خود باشید:

– اسهال و یبوست مکرر ، یا هر دو.

– در مدفوع خون وجود دارد.

– درد شکم یا دردی مانند “روز نور قرمز” دائماً از بین نمی رود.

ضعف و خستگی به دلایل نامعلوم.

حرکات روده ای غیرمعمول کم و بیش در هنگام سرطان واژن.

– کاهش مداوم وزن بدون رژیم.

3. خونریزی از واژن که در دوران قاعدگی نیست

اگر “دختر کوچک” به طور ناگهانی و بدون قاعدگی خونریزی کند ، شما باید فوراً به بیمارستان بروید ، زیرا این نشانه سرطان مخاط دهانه رحم است – برای مدت طولانی به سرطان تخمدان گسترش می یابد. ناباروری علائم اولیه نیز اغلب با بوی نامطبوع همراه است.

6 علامت هشدار دهنده معمول سرطان در زنان: متأسفانه ، همه فکر می کنند که این بیماری ناچیز است ، بنابراین آنها اغلب آن را نادیده می گیرند - عکس 3.

خونریزی در دوران قاعدگی بارزترین نشانه است ، ذهنی نباشید.

به ویژه در زنان یائسه ، خونریزی واژینال علامت شایع سرطان رحم ، سرطان دهانه رحم ، سرطان آندومتر و سرطان تخمدان است. بنابراین کاملاً ذهنی نیست ، زیرا تشخیص آن آسان است ، هرچه معاینه زودتر انجام شود ، شانس درمان بیشتر است.

4. درد شکم ، لگن و کمر

درد در این سه مکان اغلب با آندومتریوز یا فقط گرفتگی در دوران قاعدگی همراه است. با این حال ، هنگامی که آنها درد طولانی مدت همراه با نفخ شکم را تجربه می کنند ، به احتمال زیاد نشانه سرطان روده بزرگ ، سرطان تخمدان و آندومتریوز است.

همچنین اگر تومور به ستون فقرات شما گسترش یابد و باعث کمر درد مزمن شود ، در معرض خطر سرطان هستید. اگرچه بسیار نادر است ، اما درد مداوم کمر همراه با کاهش وزن غیرقابل توجیه باید ناشی از سرطان لوزالمعده باشد. اگر تمام احتمالات درد (به دلیل کار یا ورزش شدید …) کنار گذاشته شده است ، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

5. نفخ شکم

“بعد از خوردن غذا یا قبل از قاعدگی برای خانم ها طبیعی است که نفخ شکم داشته باشند. با این حال ، اگر چند هفته طول بکشد و از بین نرود ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. – دکتر مارلین میر از مرکز پزشکی NYU Langone (ایالات متحده آمریکا) گفت.

6 علامت هشدار دهنده معمول سرطان در زنان: متأسفانه ، همه فکر می کنند که این بیماری ناچیز است ، بنابراین آنها اغلب آن را نادیده می گیرند - عکس 4.

به گفته متخصصان ، اگر این گاز با کاهش وزن و خونریزی واژینال همراه باشد ، به احتمال زیاد نشانه سرطان تخمدان است. اگر سرطان نباشد ، یک بیماری زنانگی نیز هست ، زنان باید برای آزمایش خون و سونوگرافی معاینه شوند تا علت دقیق آن را پیدا کنند.

6. از دست دادن اشتها ، مشکل در بلعیدن

وقتی بدن به سرطان مبتلا باشد ، تومورهایی در بالای مری یا دستگاه گوارش تشکیل می شوند و بلع آن را دشوار می کنند. ناگفته نماند ، آنها همچنین با هورمونهایی که گرسنگی را نشان می دهند تداخل می کنند که باعث می شود بدون خوردن زیاد احساس سیری کنید. مدت زمان طولانی باعث کاهش وزن سرگیجه ، از دست دادن سلامتی و محو شدن می شود. این نیز علامتی است که زنان اغلب به اشتباه گلودرد فکر می کنند یا به دلیل رژیم غذایی نباید غذا بخورند.

مطابق با روشنفکران جوان[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *