[ad_1]

در آوریل 2020 ، پس از خرچنگ دریایی ، به نوبه خود ، “غذاهای دریایی غنی” ، ماهی آزاد Sa Pa از تأثیر اپیدمی Covid-19 شوکه شد. بر این اساس ، بازار در آن زمان ماهی قزل آلا با وزن 1.5-2.7 کیلوگرم ، قیمت از 200 000-220 000 VND / کیلوگرم ، ماهی قزل آلا (بدون سر ، دم) با قیمت 280 000 VND / کیلوگرم ، فیله های ماهی قزل آلا هزینه 350 000 VND / کیلوگرم ، …

آقای چائو دوان مینگ در کمون نگو ​​چی سون (سا پا ، لائو کای) گفت که او سالهاست که ماهی قزل آلا پرورش می دهد. قبل از آن ، وقتی ماهی بزرگ به فروش می رسید ، تا سال 2020 اپیدمی کوید -19 بازار را تقریباً “یخ زده” کرد ، مقدار ماهی مصرفی فقط 1/3 از هر سال بود.

مصرف آهسته است ، بقیه ماهی آزاد هنوز باید سبوس روزانه را بپردازند ، در حالی که قیمت ماهی های تجاری بیش از 100000 VND / کیلوگرم به 140،000-150،000 VND / کیلوگرم نسبت به سال قبل کاهش یافته است. آقای مین شکایت کرد ، این یک قیمت کم سابقه است ، کشاورز هیچ سود و حتی ضرر سرمایه ای ندارد.

ماهی قزل آلا Sa Pa دوباره فوق العاده ارزان است ، سالانه 2 قطره شوک وجود دارد ، کشاورزان ضرر زیادی دارند - عکس 2.

ماهی قزل آلا – نوعی ماهی که برای ثروتمندان ویژه محسوب می شود – در سال 2020 به شدت کاهش می یابد

صدها مزرعه ماهی قزل آلا که عمدتا در مناطق کوهستانی مناطق Bat Ksat ، Van Ban ، Sa Pa و TP متمرکز شده اند. لائو کای در آوریل 2020 مانند نشستن روی آتش بود. زیرا وقتی نوبت به پرورش می رسد ، ماهی قزل آلا می میرد. بنابراین ، رشد آنها برای مدت طولانی و بدون توانایی فروش آنها ، خطر خالی بودن دستان یک نگرانی بزرگ است ، که آنها را به سمت شرایط دشوار سوق می دهد.

انجمن ماهیان آب سرد Lao Cai گفت که به دلیل تأثیر اپیدمی Covid-19 ، فعالیت های گردشگری ، خدمات غذایی به حالت تعلیق درآمده است ، سفر بین شهرک ها محدود شده و منجر به بازارهای مصرف می شود. بزرگترین ماهی قزل آلا منطقه توریستی Sa Pa ، شهری است. لائو کای و پایتخت هانوی ناگهان “یخ زدند”. بنابراین ، قیمت ماهی قزل آلا افتاده هنوز دشوار است

طبق آمار ، کل استان لائو کای در آن زمان تا زمان برداشت حدود 250 تن ماهی قزل آلا داشت ، اما قابل فروش نیست ، باید به حفظ خود ادامه دهد ، این امر منجر به هزینه ها و کمبود سرمایه برای تولید می شود.

ماهی قزل آلا Sa Pa دوباره فوق العاده ارزان است ، سالانه 2 قطره شوک وجود دارد ، کشاورزان ضرر زیادی دارند - عکس 3.

در سال 2020 ، تولیدکنندگان ماهی قزل آلا Sa Pa دچار 2 شوک قیمتی می شوند که باعث می شود زیان زیادی ببینند

پس از این کاهش بی سابقه قیمت ، تا اواسط سال 2020 ، قیمت این ماهی ویژه افزایش یافته است ، بازار نیز آزاد شده است ، مصرف دوباره افزایش یافته است. با این حال ، هنگامی که تولیدکنندگان ماهی قزل آلا راضی نیستند ، در پایان سال ، هنگامی که سال جدید قمری 2021 نزدیک می شود ، دومین شوک دیگر را در طول سال متحمل می شوند – قیمت ماهی قزل آلا به زیر می رسد.

آقای وانگ سین فا ، که امروزه در شهرداری دن سنگ (بت کلاه) زندگی می کند ، برای بازیابی سرمایه خود مجبور به ماهیگیری در خرده فروشی است. تقریباً 1 تن ماهی قزل آلا ، که او در دریاچه می کارد ، به سن فروش رسیده است ، اما خریدار پیدا نکرده است. به گفته وی ، روز قبل از ماهی قزل آلای رنگین کمان کوچک 130،000-140،000 VND / کیلوگرم بود ، اکنون به 90،000 VND / کیلوگرم کاهش یافته است.

وی تخمین می زند که با قیمت قوی فعلی ، در صورت صادرات همه این ماهی ها ، حدود 50 میلیون دونگ ضرر خواهد کرد. از ابتدای سال ، پس از دو بار کاهش قیمت ، تولیدکنندگان ماهی قزل آلا مانند او هیچ درآمدی کسب نکرده اند ، حتی ضرر جدی کرده اند.

ماهی قزل آلا Sa Pa دوباره فوق العاده ارزان است ، سالانه 2 قطره شوک وجود دارد ، کشاورزان ضرر زیادی دارند - عکس 4.

امروزه ، بسیاری از خانوارها حتی قصد دارند دریاچه های خود را آویزان کنند و یا رشد آنها را متوقف کنند

حدود 100 استخر ماهی قزل آلا در شهرداری دن سنگ وجود دارد. در سال های اخیر ، این حرفه به مردم کمک کرده است تا فقر را ریشه کن کنند و حتی راهی برای پولدار شدن بسیاری از خانوارها شوند. با این وجود ، در ابتدای سال 2020 ، بیماری همه گیر Covid-19 به طرز پیچیده ای اتفاق افتاد ، در نتیجه آن قیمت ماهی قزل آلا دچار شوک شد و در پایان سال همچنان به سقوط خود ادامه داد ، که باعث می شود بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در این کمون در موقعیت های دشواری قرار بگیرند. ، آقای وانگ لو سان – نایب رئیس کمیته مردمی شهرداری دنگ – در روزنامه لائو کای به اشتراک گذاشت.

یک تجارت تخصصی در زمینه تهیه نژادها و ماهی آزاد تجاری در شهر Sa Pa اعتراف کرد که قیمت ماهی قزل آلا در سال 2020 بسیار عمیق شده است. در پایان سال گذشته ، قیمت ماهی قزل آلا همچنان نزولی شد و کشاورزان را به وضعیت ضرر واداشت.

سال نو 2021 قمری در راه است ، کشاورزان ماهی قزل آلا امیدوارند که سال جدید مطلوب تر باشد ، بازار بهبود می یابد. در سال 2020 ، کشاورزانی که این نوع ماهی را پرورش می دهند ، مانند آقای لی لائو پا ، آقای چائو دوان مینگ ، … یک سال غم انگیز بی سابقه را سپری کردند و قصد داشتند به جای پرورش ماهی قزل آلا ، دریاچه را قلاب بزنند.

مطابق با C.Giang

ویتنام[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *