[ad_1]

قیمت خرچنگ دریایی به شدت افزایش یافت ، بازرگانان هنوز کالایی نداشتند - عکس 1.

قیمت خرچنگ دریایی در فصل تعطیلات Tet به شدت افزایش یافت ، اما کمبود کالا وجود داشت

به گفته کشاورزان خرچنگ دریایی در جزیره Binh Ba در خلیج Cam Ranh (خانه Hoa) ، در اواخر سال 2020 و اوایل سال 2021 ، بازرگانان برای خرید خرچنگ خرج کردند. در حال حاضر ، خرچنگ های سبز خریداری شده از قفس دارای قیمت بالایی 1.3 میلیون VND / کیلوگرم (3-4 ماهی / کیلوگرم) هستند. خرچنگ پنبه ای از 2.2-2.3 میلیون کیلوگرم (2 سر / کیلوگرم) خریداری شد.

در مقایسه با مارس سال گذشته ، این بالاترین قیمت ، بالاترین قیمت در حدود یک سال گذشته است. در ابتدای سال گذشته ، به دلیل همه گیری Covid-19 ، که باعث ازدحام در کشورهای صادر کننده می شود ، قیمت خرچنگ دریایی کاهش یافت و از 600000-700،000 VND / کیلوگرم متغیر بود.

آقای نگوین ون هاو ، یک خان far پرورش خرچنگ دریایی در جزیره بین با ، گفت که قبل از گرانی خرچنگ دریایی ، برخی از خانوارها میگو برای فروش یا فروش زودرس خرچنگ دریایی نداشتند. معمولاً پرورش میگو فقط 9-10 ماه به فروش می رسد اما اکنون کمبود میگو وجود دارد برخی از خانوارها میگو را در 6 ماه پرورش می فروشند.

آقای هاو گفت: “من حدود 3 پیمانه خرچنگ پنبه دارم که قرار است طی روزهای آینده به بازرگانان فروخته شود. در حال حاضر ، بسیاری از مزارع خرچنگ میگو برای فروش ندارند.”

به گفته کشاورزان خرچنگ دریایی ، عرضه محدود فعلی به این دلیل است که در اوایل سال گذشته مقدار کمی بذر میگو در داخل و خارج از کشور وارد شده است که این برای کشاورزان کافی نیست. علاوه بر این ، به دلیل اپیدمی کوید -19 ، مصرف میگو در آن زمان دشوار بود ، بنابراین کشاورزان نیز سهام محدود کردند.

طبق شغلی متخصص در خرید خرچنگ دریایی برای صادرات در شهر کام ران ، تقاضای فعلی خرچنگ دریایی به دلیل تقاضای زیاد به شدت افزایش یافته است.

نماینده کشور گفت: “قیمت خرچنگ دریایی به دلیل بازار قوی خارج از کشور که به بازار سال نو عرضه می شود ، به شدت افزایش یافته است. ما برای خرید میگو در همه جا می رویم ، اما هر روز فقط حدود 1.5 تن می خریم ، در حالی که هر ساله خرید می کنیم. از 5-7 تن در روز.” این تجارت

به گفته نماینده کمیته مردمی کمون کام بین (کام ران) ، کل کمون دارای بیش از 10 هزار قفس خرچنگ ، ​​عمدتا میگوی سبز است. سال گذشته ، تولید خرچنگ محلی نزدیک به 400 تن فروخته شد.

به گفته مقامات محلی ، با قیمت فعلی خرچنگ دریایی پس از کسر هزینه ها ، کشاورزان حدود 50-60٪ سود دارند ، اما تعداد کمی از مردم میگو برای فروش دارند.

مطابق با های دنگ – کیم آن

مردم روشنفکر هستند[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *