[ad_1]

مسافر ، تخفیف

فصل تت اوج تجارت هتل است. برخلاف فضای پرنشاط 1 سال پیش ، خیابان های قدیمی در منطقه مرکزی ، که در آن هتل های زیادی برای خدمات رسانی به گردشگران وجود دارد ، اکنون خالی است. هیچ هلو ، کامکوات یا گل تزئینی برای جشن سال نو وجود ندارد ، در عوض صحنه هتل است که در را قفل می کند یا تابلوی فروش را می بندد.

آقای نگوین توان های ، مدیرعامل یک هتل 5 ستاره در منطقه های های با ترانگ ، گفت که بازار هتل به آرامی بهبود می یابد. در هتل های لوکس ، جریان اصلی گردشگران میهمانان بین المللی ، مسافران تجاری و بازدید کنندگان عمومی هستند ، بنابراین حتی دشوارتر است. هتل ها ناگزیر از کاهش شدید قیمت ها بودند ، کمی بیش از 1 میلیون دونگ ، کمترین قیمت در سالهای گذشته.

تا سال 2020 ، یک سری از هتل ها به ویژه هتل های 5 ستاره تخفیف خواهند داشت که تخفیف آنها 70 تا 80 درصد است. به طور معمول ، هتل Pan Pacific بیش از 40٪ قیمت اتاق لوکس را به 1.9 میلیون VND در شب کاهش می دهد. هتل Metropole برای هر شب حداکثر 1.1-1.5 میلیون نفر است ، شامل اتاق های خواب در Opera Wing ، استخر شنا ، سالن بدن سازی و برخی نوشیدنی های غیر الکلی در بار …

هتل هیلتون اپرا 1.6 میلیون اتاق / هتل دوو فقط 1.5 میلیون اتاق / اتاق. خدمات اضافی مانند آموزش کودکان در زمینه پخت ، شنا ، آبگرم ، تناسب اندام ، قهوه … همه دارای قیمت های ترجیحی هستند.

غول ها 1500 میلیارد هتل برای فروش پول برای پرداخت بدهی ها می فروشند - عکس 1.

هتل های 5 ستاره با تخفیف رقابت می کنند

در حال حاضر ، قیمت اتاقها 25-15 درصد کاهش یافته است ، اما ظرفیت اتاق به شدت کاهش یافته است. وضعیت یک هتل پنج ستاره در مرکز ، اما اشغال کمتر از 10٪ برای بسیاری از روزها و ساعت ها طبیعی است. بعضی از هتل ها در هزینه ها ، 30-40٪ تخفیف یا حتی بیشتر صرفه جویی می کنند ، اما هنوز مهمان نیستند

به لطف تبلیغات و تخفیف های عمیق به دلیل بیماری ، بسیاری از مردم از هتل ها و خدمات 5 ستاره برخوردار شدند. با این حال ، برای صاحبان هتل سرگرم کننده نیست وقتی مجبورند دندان های خود را گاز بگیرند تا سوراخ را تحمل کنند.

گزارش اخیر تحقیقات بازار از Savills Vietnam نشان می دهد که متوسط ​​نرخ اشتغال برای کل سال 2020 44٪ کاهش می یابد ، در حالی که میانگین نرخ اجاره 29٪ کاهش می یابد. بخش هتل 5 ستاره با داشتن 35 دلار در هر شب / اتاق (کمتر از 1 میلیون VND در هر شب) ، بخش 4 ستاره با 15 دلار در هر اتاق / شب همچنان بازار را از نظر درآمد متوسط ​​اتاق هدایت می کند با 3 ستاره به 9 دلار / اتاق / شب می رسد.

عرضه بازار در هانوی به 10،020 اتاق از 16 هتل 5 ستاره ، 19 هتل 4 ستاره و 32 هتل 3 ستاره ، QoQ پایدار و رشد 2٪ به صورت سالانه رسید.

در سال 2020 ، هانوی از 65/8 میلیون بازدیدکننده استقبال کرد که 70٪ کمتر از سال گذشته است ، از این تعداد بازدیدکنندگان بین المللی به 11/1 میلیون نفر رسیده اند که 84٪ است ، در حالیکه بازدید کنندگان محلی با 65٪ کاهش به 7/54 میلیون نفر رسیده اند.

رقابت برای فروش

پس از چندین ماه غیبت طولانی ، بسیاری از هتلهای محله قدیمی هانوی مجبور به تعطیلی شدند و تبلیغات برای فروش ارسال شد. یافتن تابلوهایی برای فروش هتل های 2-3 ستاره در منطقه شهر قدیمی کار دشواری نیست. قیمت فروش از چند ده تا چند صد میلیارد دونگ متفاوت است.

در خیابان Hang Buom ، هتلی که در پایان سال گذشته 75 میلیارد دونگ فروخته شد ، صاحبخانه اخیراً موافقت کرد 60 میلیارد دونگ را کاهش دهد. کاهش 15 میلیارد دلاری معادل 650،000 دلار هنوز معامله نشده است.

این هتل در نزدیکی خیابان عابر پیاده Trang Tien واقع شده است و مساحت آن 374 متر مربع با 65 اتاق برای فروش با قیمت 650 میلیون مترمربع (حدود 254 میلیارد) است. این هتل دارای نمای 9 متر عرض است ، به دلیل تأخیر در تجارت فوراً توسط مالک آن فروخته شد و می خواهد سرمایه را به سرعت بازیابی کند.

این غول برای پرداخت بدهی هتلی را به مبلغ 1500 میلیارد می فروشد - عکس 2.

سریال هتل برای فروش

علاوه بر این ، بسیاری از هتل های دیگر برای فروش وجود دارد مانند: هتلی در Hang Thiec Street 156 متر مربع به قیمت 74 میلیارد VND. هتل در خیابان Hang Be Market ، منطقه 100 متر مربع ، قیمت 75 میلیارد دلار ؛ هتل Hang Bong Street با مساحت 163 متر مربع ، قیمت 125 میلیارد …

نه تنها هتل های کوچک بلکه لوکس نیز برای فروش ارائه می شوند. اخیراً ، بانک تجارت سهامی عام برای سرمایه گذاری و توسعه ویتنام (BIDV) حراج Crystal Palace را اعلام کرده است. شایان ذکر است که در پایان سال 2019 ، این ساختمان تقریبا به نصف قیمت فعلی 540 میلیارد دونگ فروخته شد.

به همین ترتیب ، یک هتل 5 ستاره ساحلی در Nha Trang ، که توسط یک گروه مهمان نوازی مشهور در جهان اداره می شود ، نیز با 1500 میلیارد دونگ ، حدود 10٪ ارائه می شود. در Phu Quoc یک هتل 4 ستاره در قسمت مرکزی 700 میلیارد دونگ وجود دارد که حدود 15 درصد کمتر است …

طبق پیش بینی ها ، وضعیت تجاری خدمات هتل بدتر خواهد شد ، خطر فروش هتل های لوکس اجتناب ناپذیر است. با این حال طبق TS. سو نگوک هونگ ، مدیر ارشد Savills Vietnam ، کار سختی را برای جلب سرمایه گذاران برای خرید هتل ها با قیمت ارزان انجام داده است.

دلیل آن این است که بسیاری از صاحبان هتل ها و صاحبان املاک تفریحی از مشکلات شکایت دارند ، اما هنوز توافق نکرده اند که ارزان بفروشند. آقای خوونگ گفت که بازار هتل در آینده به طور فزاینده ای دشوار خواهد بود زیرا بستگی زیادی به اپیدمی ها دارد.

به همین دلیل صنعت هتلداری همچنان با چالشهای زیادی روبرو است. در هانوی ، 3 هتل با حدود 200 اتاق هنوز به دلیل اپیدمی و بازسازی به طور موقت بسته شدند. در شهر هوشی مین ، بازار با بیش از 1400 اتاق همچنان بسته می شود ، رشد عرضه نامشخص است.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند که کاهش در هتل های سطح بالا حداقل 1-2 سال به طول خواهد انجامید. دلیل آن این است که اپیدمی هنوز پیچیده است ، پیش بینی می شود صنعت گردشگری تا پایان سال 2021 “یخ زده” بماند تا به تدریج احیا شود.

براساس اقتصاد گردشگری ، پیش بینی می شود که منطقه آسیا-اقیانوسیه (APAC) سریعتر بهبود یابد و تا سال 2024 ، 97٪ کشورها قبل از شروع همه گیری ، تعداد بازدید کنندگان بین المللی مازاد دارند. در عین حال انتظار می رود ویتنام در مقایسه با سال 2019 از 18 میلیون بازدید کننده بین المللی استقبال کند.

مطابق با Dui Ann

ویتنام[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *