[ad_1]

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 1.

طیور گردن: طبق گفته اداره ایمنی مواد غذایی ، وزارت بهداشت ، مواد گوشتی موجود در مرغداری مانند مرغ ، اردک ، غاز و غاز ، اغلب حاوی داروهای زیادی برای افزایش وزن هستند. اگر کودک گوشت زیادی از گردن بخورد ، بدن می تواند تحریک شود ، عدم تعادل هورمونی داشته باشد و باعث بلوغ زودرس شود.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 2.

سبزیجات ، ریشه ها و میوه های خارج از فصل: همه اینها غذاهایی هستند که حاوی مواد مضر زیادی هستند. سبزیجات ، غده ها و میوه های خارج از فصل با محرک های رشد اسپری می شوند و آنها را مجبور به رسیدن می کنند. در صورت بلع ، کودکان می توانند به باقی مانده های سمی میوه ها و سبزیجات آلوده شوند. سازمان ایمنی غذا هشدار می دهد که این سم می تواند کودک را در معرض خطر بلوغ زودرس قرار دهد.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 3.

غذاهای سرخ شده و سرخ شده: وقتی در دمای بالا پخته شود ، غذاهایی مانند مرغ سوخاری ، چیپس … تغییر شکل می دهند. خوردن کودکان می تواند باعث اختلالات غدد درون ریز شود و منجر به بلوغ طبیعی شود. ناگفته نماند ، خوردن غذاهای سرخ شده و سرخ شده زیاد نیز دلیل مستعد چاقی ، بیماری قلبی و فشار خون در کودکان است. طبق اسناد مرکز بهداشت Go Vap (HCMC) ، بسیاری از مطالعات علمی نشان می دهد دختران دارای اضافه وزن و چاقی احتمال دارد زودتر از دختران کم وزن و بی اشتها وارد بلوغ شوند.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 4.

غذاهای با نمک زیاد: خوردن نمک زیاد از طریق غذاها سیستم هضم و کلیه های کودک را در معرض خطر قرار می دهد. رژیم های غذایی نمکی همچنین به بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون بالا کمک می کنند. این ایده که نمک یک محرک بلوغ است از مدت ها قبل وجود داشته است. مطالعه ای که توسط دانشمندان آمریکایی در کتابخانه ملی پزشکی (انستیتوهای ملی بهداشت) بایگانی شد ، نشان می دهد که نمک باعث افزایش باروری حیوانات می شود. در انسان ، غذاهای شور حاوی نمک هورمون نوروکینین B را فعال می کنند. این هورمونی است که در تولید مثل نقش دارد و کودکان را مستعد ابتلا به بلوغ می کند.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 5.

اندام های حیوانی: طبق گفته Master Dao To Kuen ، انستیتوی ملی تغذیه ، بیشتر اعضای حیوانات حاوی چربی اشباع و کلسترول بالاتر از گوشت هستند. آنها همچنین حاوی بسیاری از باکتری ها هستند که می توانند باعث بیماری در انسان شوند. سازمان ایمنی مواد غذایی توصیه می کند که غذاهای حیوانی کودکان را در معرض چاقی ، افزایش وزن و بلوغ زودرس قرار می دهد.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 6.

شیر سویا: طبق گفته دکتر Luu Quoc Khai ، رئیس دپارتمان بیمارستان کودکان ، زنان و زایمان در هانوی ، سویا حاوی فیتواستروژن هایی مانند دایدزین است ، ژنیستئین در گروه ایزوفلاون ها با اثرات دارویی قرار دارد. به عنوان تحریک هورمون زنانه استروژن. ممکن است بلوغ زودرس را تحریک کند. با این حال ، والدین نباید زیاد نگران باشند ، زیرا برای ایجاد این پدیده مجبورند مقدار زیادی غذا بخورند. مقدار فیتواستروژن موجود در سویا فقط حدود 2-5٪ است. در همین حال ، مقدار توفو یا سایر محصولات سویا در حد امن است.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 7.

غذاهای فرآوری شده: بسیاری از والدین عادت دارند فرزندان خود از غذاهای فرآوری شده ، شیرینی استفاده کنند. این اشتباهی است که خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد. از آنجا که این غذاها حاوی مواد نگهدارنده هستند ، رنگ دهنده ها (فتالانت ها) به راحتی منجر به چاقی می شوند. آنها همچنین دارای تأثیراتی مانند هورمون جنسی هستند که بلوغ زودرس را افزایش می دهد. ناگفته نماند که این غذاها معمولاً در جعبه های پلاستیکی ، کیسه ها و شیشه ها نگهداری می شوند. غذاهای کنسرو شده ممکن است حاوی چربی دیوکتین باشند. اگر به مدت طولانی آلوده شود ، بدن کودک آشفته یا آشفته می شود و بر جنسیت تأثیر می گذارد. نتیجه این امر این است که پسران می توانند زنانه ، نابارور شوند و دختران خیلی زود در معرض بلوغ قرار دارند.

غذا خطر بلوغ زودرس در کودکان را افزایش می دهد - عکس 8.

مکمل ها: به گفته دکتر لوو کوک خای ، داروها ، شیمی آرایشی ، غذاهای حاوی هورمون های رشد یا شرایط آموزشی … نیز عواملی هستند که باید در زمان بلوغ کودکی در نظر گرفته شوند. بسیاری از مادران مولتی ویتامین برای نوزادان خود خریداری می کنند و یا از روش های درمانی محلی برای پردازش غذاهایی مانند سوپ مرغ سنتی ، مرغ استفاده می کنند … بیشتر مکمل ها و غذاهای فوق حاوی هورمون های رشد قوی هستند که احتمالاً روند دفع بدن را تغییر داده و باعث بلوغ زودرس می شود.

مطابق با اخبار زینگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *