[ad_1]

فشار خون بالا یک بیماری شایع است که بسیاری از افراد در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. در انگلیس ، تعداد افرادی که بیمار می شوند تا یک چهارم جمعیت است. در ویتنام ، 20٪ از بزرگسالان فشار خون بالا دارند.

جهش فشار خون همچنین می تواند منجر به تعدادی از عوارض کشنده از جمله سکته مغزی و حمله قلبی شود.

این یک بیماری مزمن است که در آن فشار خون بر دیواره های شریانی افزایش می یابد. این بیماری “قاتل خاموش” در نظر گرفته می شود زیرا پیشرفت نامشخص است.

علائم هشدار دهنده فشار خون بالا تهدید کننده زندگی - عکس 1.

سردرد می تواند نشانه فشار خون بالا باشد. کار: خط سلامت

هنوز علائم هشدار دهنده وجود دارد که به شما فرصت بهبودی می دهد.

مرکز پزشکی کلینیک مایو (ایالات متحده آمریکا) گفت: “درد ناگهانی و غیر قابل توضیح قفسه سینه می تواند نشانه ای از حمله فشار خون بالا باشد که منجر به خطر مرگ می شود.”

برخی از بیماران سردرد و همچنین حالت تهوع و استفراغ را گزارش می کنند. بسیاری از افراد اضطراب غیرقابل توجیه همراه با مشکل تنفس را تجربه می کنند.

در بدترین موارد ، فشار خون بالا حتی منجر به تشنج یا از دست دادن رفلکس می شود.

فشار خون بیش از حد توانایی آسیب رساندن به رگ های خونی و اندام های اصلی بدن را دارد.

اگر هرکدام از این علائم را داشته باشید ، در معرض فشار خون بالا هستید. برای جلوگیری از سایر عوارض باید سریعاً به بیمارستان مراجعه کنید.

وقتی فشار خون سیستولیک بالای 180 میلی متر جیوه باشد ، فشار دیاستولیک بالای 120 میلی متر جیوه باشد که منجر به تخریب رگ های خونی شود ، فرد دچار فشار خون می شود. در نتیجه ، قلب ممکن است نتواند خون را به طور موثر پمپاژ کند.

برای افراد مبتلا به فشار خون مهم است که با توجه به خطر ابتلا به چندین بیماری جدی دیگر ، وضعیت خود را به موقع شناسایی کنند.

همه بزرگسالان بالای 40 سال باید مرتباً فشار خون خود را چک کنند. با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می توانید خطر فشار خون بالا را کاهش دهید.

مطابق با VnExpress



[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *