[ad_1]

وزارت بهداشت به تازگی یک تلگرام № 38 / CD-BYT برای واکنش فعالانه سرما ، آسیب رساندن به سرما به ادارات بهداشت استانها و شهرها و واحدهای تحت مدیریت مرکزی که مستقیماً تابع وزارت بهداشت هستند ارسال کرده است.

بر همین اساس ، در چند روز گذشته ، به دلیل هوای سرد و شدید که به طور مداوم در استان های شمالی و مرکزی تقویت می شود ، در مقیاس وسیعی ، در کوه های مرتفع ، طوفان های سرد بسیار زیاد است. برف و یخ ظاهر شده است ، که به طور مستقیم بر سلامت افراد ، به ویژه افراد مسن و کودکان تأثیر می گذارد.

براساس مرکز مرکزی پیش بینی های آب و هواشناسی ، سرمای شدید و سرمای شدید همچنان ادامه خواهد داشت و ممکن است یخبندان و سرمای شدیدتر در استان های مرکزی و شمالی وجود داشته باشد.

شمال سردتر و سردتر می شود ، وزارت بهداشت به چه مواردی توجه دارد که چگونه می تواند از این بیماری پیشگیری کند؟  تصویر 1

موسسات پزشکی وسایل گرمایشی را برای بیماران افزایش می دهند (کارهای هنری)

برای مقابله فعال با سرما و سرما آسیب رسان ، برای محافظت از سلامتی مردم ، وزارت بهداشت از وزارت بهداشت استانها ، شهرها و واحدهای مستقر در زیر وزارت می خواهد که به روسای کمیته های مردمی استانها مشاوره دهند. ؛ برای تولید ، هشدار ، بازرسی ، تماس و راهنمایی مردم برای جلوگیری و مبارزه با سرماخوردگی با سطوح و شعبات محلی هماهنگ شوید.

به طور خاص ، به مردم هشدار دهید که از خطر آتش سوزی ، انفجار ، آتش سوزی ، شوک الکتریکی ناشی از گرم شدن برقی و مسمومیت با مونوکسیدکربن کربن در اثر حرارت دادن با اجاق های زغال سنگ ، هیزم در خانه های بسته مراقبت کنند. علاوه بر این ، توصیه می شود که مردم از خانه های خود محافظت کنند ، بدن خود را گرم نگه دارند ، مواد مغذی کافی تأمین کنند و آب بنوشند. اطمینان از بهداشت و ایمنی مواد غذایی ؛ غذای آلوده را به مدت طولانی نخورید.

وزارت بهداشت همچنین به مراکز درمانی نیاز دارد تا افرادی را که در آنها کودکان باید پاها ، دستها ، سینه و گردن خود را گرم نگه دارند ، معرفی کند ، در حالی که بزرگسالان برای جلوگیری از عفونت از تغییر مکان ناگهانی خودداری کنند. سرماخوردگی ، پیشگیری از سکته مغزی. هنگامی که علائم سرفه در کودکان 3-5 روز همراه است ، همراه با تب ، درد قفسه سینه ، تنگی نفس ، آنها باید فورا معاینه و درمان شوند.

در بیماری های شایع مانند آبریزش بینی ، می توان بینی را با محلول نمکی گرم شسته و یا با آب نمک گرم مخلوط کرد تا گلو شسته شود ، دستگاه تنفسی فوقانی پاکسازی شود ، از رینیت ، گلو درد و دستگاه تنفسی فوقانی جلوگیری شود. در عین حال واکسیناسیون کافی برای تقویت انعطاف پذیری کودک. وقتی تظاهرات غیرمعمولی مانند نجوا ، سوزن سوزن شدن یا همی پلژی ، تاری دید ، سردرد شدید ، آسم وجود دارد. سرفه ، تب ، تنگی نفس … باید فوراً برای معاینه و درمان سریع به بیمارستان منتقل شود تا از بروز عوارض جلوگیری شود.

وزارت بهداشت همچنین از تسهیلات بهداشتی برای اطمینان از در دسترس بودن داروهای پیشگیرانه و درمانی برای مردم استفاده می کند. اطمینان از وظیفه خوب افزایش فشار خون ، بیماری های قلبی عروقی ، تنفسی … ، به ویژه در افراد مسن و کودکان. مmentsسسات پزشکی و م medicalسسات پزشکی به طور فعال شرایط پیشگیری و کنترل سرماخوردگی بیماران را در دوره معاینه و درمان پزشکی فراهم می کنند. اتاقهای انتظار ، اتاقهای معاینه و اتاقهای معالجه بیمار باید دارای مهر و موم شده و دارای پتو ، تشک و تجهیزات کافی برای سرما باشد.

تی نگوین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *