[ad_1]

تقریباً در ساعت 11:30 بعد از ظهر ، در تاریخ 20 مه ، آقای HTH (37 ساله ، در محله Binh Tay ، شهرداری من Binh ، محله Tan Tru ، Long An) یک سگ پیت بول با وزن بیش از 60 کیلوگرم ، که در خانه اش پرورش داده شده است ، و به محله 4 (منطقه Nhi Thanh Commune) رفت. Thu Thua) قهوه می نوشد. در اینجا مرد جوانی که از دوستان آقای ن است ، صندلی را بیرون آورد تا بنشیند و با او صحبت کند. در حین مکالمه ، این مرد دست و پاهای خود را تکان داد که ناگهان پیت بول برای حمله پرید ، مرد را به زمین زد و زخم های زیادی را روی بدن گزید و باعث شد قربانی درجا بمیرد.

در آن زمان صاحب خانه نیز سعی کرد جلوی آن را بگیرد اما توسط سگ سرنگون شد و زخم های زیادی را به ناحیه سر ، شانه و بازو زد و باعث صدمات جدی شد.

بلافاصله پس از حادثه ، پلیس منطقه Thu Thua با اداره فنی پلیس استان برای بررسی صحنه و انجام کالبد شکافی برای انجام تحقیقات هماهنگی کرد.

نگوین آن تام ، وکیل (انجمن وکلای دادگستری هانوی) ، که این حادثه را به اشتراک گذاشت ، گفت که حادثه حمله سگهای پیت بول و گاز گرفتن مرد جوانی که در دم جان باخت ، زنگ خطری برای کسانی بود که سگ نگهداری می کردند. هنگام بیرون آوردن سگ خود از قانون پیروی کنید ، فقط برای اطمینان از امنیت خود و همه اطرافیان.

Pitbulls به دلیل قدرت استثنایی معروف هستند. آنها دارای بدن پررنگ ، عضلات عضلانی ، چشمان تیز و دندان های تیز هستند. اگرچه این نژاد اهلی شده و به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود ، اما آنها هنوز هم به طور ذاتی حیوان بالقوه ای هستند که برای ایمنی انسان خطرناک است.

بند 3 (ماده 66 قانون دامداری 2018) مقرر می دارد: “صاحبان سگ و گربه باید تدابیری برای اطمینان از ایمنی انسان و سایر حیوانات خانگی و همچنین حفظ بهداشت محیط و اطمینان از شرایط بهداشتی حیوانات بردارند.” اقدامات ایمنی عبارتند از: پوشیدن پوزه بند برای سگ ، بند برای نگه داشتن سگ در خیابان …

علاوه بر این ، مطابق فرمان 90/2017 / ND-CP ، مالکانی که اقدامات ایمنی را انجام ندهند ، در صورت عدم وجود علائم جرم ، از 600000 VND تا 800 000 VN جریمه می شوند.

“با توجه به رفتار صاحب سگ ، که قوانین اداری را رعایت نکرد ، هنگام بیرون رفتن مجبور به پوشیدن پوزه سگ شد. در نتیجه حمله مرگبار پیت بول به قربانی ، صاحب آن علائم جرم را نشان داد ” تحمیل ناخواسته مرگ به علت نقض قوانین حرفه ای یا قوانین اداری “طبق بند 1 (ماده 129 ، CC 2015) با حبس از 01 تا 05 سال. علاوه بر این ، صاحبان سگ همچنین باید جبران خسارت ، از جمله مادی و هزینه های معنوی طبق ماده 591 (قانون مدنی 2015) ، “وکیل تام گفت.

سگ پیتبول تا حد مرگ گزیده شد ، آیا صاحب آن جرمی متحمل می شود؟  - تصویر 1

سگهای Pitbull همیشه به عنوان حیوانات وحشی شناخته شده اند (عکس توسط من)

وکیل دانگ ون کوونگ (کانون وکلای دادگستری هانوی) با به اشتراک گذاشتن همین عقیده گفت که اگر یک سگ مجاز باشد کسی را تا حد مرگ گاز بگیرد ، صاحب حیوان خانگی می تواند به جرم “تخلف” تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. مقررات مربوط به ایمنی شغلی ، بهداشت شغلی و ایمنی در مکانهایی که افراد زیادی در آن حضور دارند “مطابق ماده 295 (قانون مجازات 2015).” ایمنی در مکان هایی که افراد زیادی در آن قرار دارند “به عنوان یک راه حل برای جلوگیری و مبارزه با تأثیر عوامل خطرناک به منظور اطمینان می دهد که در مکان های شلوغ هیچ کسی زخمی یا کشته نشده است.

بر این اساس ، صاحبان حیوانات خانگی که به سگ های خود اجازه می دهند فردی را به کام خود نیش بزنند یا به سلامتی شخصی که از نظر جسمی 61٪ یا بیشتر آسیب رسانده است ، از 20،000،000 تا 100،000،000 dong جریمه شوند ، اصلاحات بدون محرومیت از حبس تا سه سال یا حبس به مدت 1 تا 5 سال.

سگی که دو نفر را بکشد می تواند بین 3 تا 7 سال زندان محکوم شود. در صورت حمله سگ و آسیب رساندن به سلامتی و مال دیگران ، بسته به درجه آسیب ، مالک مجبور است خسارت وارده را در صورت بهم زدن زندگی و سلامتی دیگران جبران کند. هزینه های مناسب تشییع جنازه ، هزینه نگهداری برای کسانی که شخص آسیب دیده موظف به حمایت از آنها است و سایر خسارات مقرر در قانون

“اگر صاحب سگ هنگام بیرون بردن سگ در یک مکان عمومی ، مقرراتی مانند نپوشیدن پوزه ، باعث گزش سگ توسط شخصی توسط سگ را رعایت نکند ، ممکن است جریمه اداری ، جبران خسارت شود به خانواده متوفی. یا داشته باشید زیرا ماهیت رابطه بین مالک و حیوان خانگی باید از نظر قانون مدنی در نظر گرفته شود. حیوانات خانگی مالک مالک است ، بنابراین این شخص باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد. وكيل كونگ گفت: “براي خسارتي كه اين” اموال “مي تواند به ديگران وارد كند ، از جمله مسئوليت مدني و جزايي.”

ماده 129. جرمی که موجب مرگ غیر ارادی ناشی از نقض قوانین شغلی یا اداری شود

1. کساني که ناخواسته با نقض قوانين اداري و اداري موجب مرگ شوند به حبس بين 1 تا 05 سال محکوم خواهند شد.

2. با ارتکاب جرم باعث مرگ 2 یا بیشتر افراد ، مجرمین به حبس بین 5 تا 12 سال محکوم می شوند.

3- همچنین ممکن است مجرمان از داشتن برخی از مشاغل ، انجام مشاغل خاص یا انجام فعالیت های خاص برای مدت 1 تا 5 سال منع شوند.

نگوین قطع

اعضای گروه حقوق

روزنامه های خانوادگی و اجتماعی دائماً آخرین اخبار روز را به روز می کنند[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *