[ad_1]

در گزارش اخیر ، شرکت اوراق بهادار Bao Viet گفت که در هفته آخر ماه مه ، نرخ بهره بین بانکی به بالاترین سطح خود یعنی 6.7٪ در سال رسیده است.

این نشان می دهد که اعتبار در دوره های اخیر نسبتاً سریع افزایش یافته است ، که احتمالاً نقدینگی در بازار بانکی را کاهش می دهد و به افزایش مداوم نرخ بهره بین بانکی در هفته های اخیر کمک می کند.

و هنگامی که نرخ بهره بین بانکی افزایش می یابد ، به افزایش سریع نرخ سود سپرده ها نیز کمک می کند. در پایان ماه مه ، نرخ بهره 6 ماهه و 12 ماهه بانک ها به ترتیب 82/4 و 64/5 درصد بود. اما بانک هایی نیز وجود دارند که سپرده های پس انداز 12 ماهه تا 6.9٪ را بسیج می کنند.

در همین حال ، بسیاری از موسسات مالی ارزیابی مشابهی دارند كه تورم در 5 ماه اول سال 2021 به خوبی كنترل می شود و انتظار می رود تورم در سال 2021 در 3-3.5 درصد باقی بماند. با این نرخ تورم مورد انتظار ، پس انداز کنندگان بازده واقعی مثبت دارند.

این نرخ بهره در نیمه دوم 2021 باقیمانده افزایش می یابد ، زیرا بعید به نظر می رسد نقدینگی سیستم بانکی در سال 2021 به اندازه سال 2020 باشد. بنابراین ، نرخ سود سپرده ها بالاتر خواهد بود. همچنان افزایش یابد.

مطابق با قانون شهر هوشی مین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *