[ad_1]

اخیراً ، بسیاری از سرماخوردگی های مضر طولانی مدت ، تقاضا برای تجهیزات گرمایشی ، به ویژه برای کودکان را افزایش داده اند. بر این اساس ، تجهیزات محبوب در حال حاضر فن های گرمایش ، چراغ های گرمایش ، پتوهای برقی ، کیسه های گرمایش …

در حقیقت ، به دلیل ناآگاهی از نحوه استفاده صحیح یا سو or استفاده از دستگاه های فوق ، بسیاری از موارد با حوادث غیر منتظره ای روبرو شده اند. زیرا پرونده کودکی از NTT (2 ساله در هانوی) به م Instituteسسه ملی سوختگی در شرایطی منتقل شد که پوست وی سوخته ، متورم و زخم شده بود ، زیرا کیسه گرمایش هنگام روشن شدن و استفاده ناگهان منفجر شد.

سرما شدید ، چگونه می توان از تجهیزات گرمایشی استفاده کرد تا برای سلامتی ایمن باشد؟  - تصویر 2

استفاده نادرست از وسایل گرمایشی می تواند به کاربر آسیب برساند. عکس: N.Mai

یا مانند مورد کودک VDM (هونگ ین) ، که به طور تصادفی در پنکه ای که نزدیک سر تخت روشن است ، بازوی خود را می سوزاند. خوشبختانه سوختگی خیلی جدی نیست اما باعث وحشت و دردناک شدن کودک می شود.

اینها فقط دو مورد از موارد زیادی است که نوزادان با استفاده از تجهیزات گرمایشی در فصل سرما می سوزند. هر ساله ، در فصل سرما ، موسسه ملی سوختگی به دلیل استفاده نادرست از تجهیزات گرمایشی ، سوختگی های زیادی دریافت می کند. به ویژه بسیاری از کودکان خردسال در بیمارستان بستری می شوند زیرا والدین آنها وسایل گرمایشی (پنکه ، بخاری و غیره) را خیلی نزدیک به فرزندان خود رها می کنند که منجر به سوختگی می شود.

به گفته دکتر نگوین تانگ ، رئیس سابق بخش احتراق ، بیمارستان گرین پون (هانوی) ، اگر شما نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید ، تجهیزات گرمایش الکتریکی یا هر نوع دستگاه الکتریکی می تواند باعث رنج مصرف کنندگان شود. شما هنگام استفاده بی دقت هستید.

به عنوان مثال ، فن ها ، بخاری ها اغلب گرمای زیادی تولید می کنند. اگر بیش از حد به کودک نزدیک شود ، این امر منجر به تأثیر مستقیم گرما بر روی پوست کودک ، خشکی پوست ، خشکی بینی و سوختگی احتمالی می شود ، زیرا کودکان خردسال در صورت لمس تصادفی سطح متوجه خطر نمی شوند. چهره این دستگاه ها

علاوه بر این ، پتوها ، کیسه های گرمایش دستگاه هایی هستند که مستقیماً هنگام خواب برای گرم نگه داشتن بدن استفاده می شوند. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان هشدار می دهند که هنگام استفاده از پتو برقی ، کیسه های گرمایش باید به دقت از نظر پارگی ، نشتی ، به خصوص سیم آسیب دیده یا نبودن بررسی شوند و باید از این اصل پیروی کنند. هنگام استفاده از این دستگاه ها

زیرا در واقع در بسیاری از موارد هر دو شامل می شوند و برای ایجاد خطر انفجار (کیسه های گرمایش) مورد استفاده قرار می گیرند یا مواردی وجود دارد که کل بدن بر روی کیسه گرمایش فشار داده می شود ، باعث شکستگی کیسه گرم سکو ، باعث سوختن مصرف کنندگان می شود.

بنابراین ، کارشناسان توصیه می کنند که برای استفاده ایمن و با بالاترین بازده از تجهیزات گرمایشی ، مصرف کنندگان باید خرید از مارک های معتبر و با کیفیت را انتخاب کنند. از خرید کالاهای بی کیفیت که ممکن است در هنگام استفاده باعث اتصال کوتاه ، آتش سوزی یا خرابی شود خودداری کنید.

هنگام استفاده ، باید دستورالعمل های سازنده را برای هر دستگاه دنبال کنید. در مصرف آن زیاده روی نکنید و حتماً دستگاه را قبل و حین استفاده به دقت بررسی کنید تا از خطرات غیر ضروری جلوگیری شود.

هنگام استفاده ، اجازه ندهید که درجه حرارت این دستگاه ها خیلی زیاد باشد ، تفاوت قابل توجهی با دمای هوای خارج دارد. وقتی کاربر از اتاق با بخاری خارج می شود ، این هم برای پوست مضر است و هم در معرض خطر شوک گرمایی است.

در اتاق ، اگر از بخاری استفاده می کنید ، نباید در را خیلی محکم ببندید. زیرا طبق گفته دکتر تران ون تینگ ، رئیس پیشین گروه تجهیزات الکتریکی (دانشگاه صنعتی هانوی) ، استفاده از بخاری های داخلی اغلب مقدار زیادی گرما تولید می کند و باعث می شود مصرف کنندگان احساس پنهان کاری کنند. مشکل در تنفس ، به ویژه در افراد مسن و کودکان.

بنابراین ، این متخصص متذکر شد که هنگام استفاده از وسایل گرمایشی در اتاق خواب ، لازم است هر از گاهی پنجره را باز کنید تا هوا به گردش درآید و تعادل اکسیژن را تنظیم کند. در سرویس های بهداشتی نیز استفاده از لامپ گرم کننده به روشن شدن بیش از حد طولانی محدود می شود. برای کمک به کاهش هوای خشک در هنگام استفاده از این بخاری ها می توانید حمام آب یا رطوبت ساز قرار دهید.

مای هوی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *