[ad_1]

دانشیار دکتر نگوین مای هونگ ، متخصص اسکلتی عضلانی (بیمارستان عمومی شرقی) ، گفت که آرتروز یک بیماری شایع اسکلتی عضلانی است. در طول فصل سرما ، این آسیب شناسی اغلب درد را افزایش می دهد. با توجه به فصل سرما ، دمای پایین بدن تمایل به ذخیره انرژی دارد که باعث می شود جریان خون پایین تر از حد طبیعی باشد و عضلات و مایعات مفصل منقبض شود. این باعث می شود مفاصل خشک شوند و حرکت آنها دشوار باشد. علاوه بر این ، در هوای سرد بیمار نیز فعالیت کمتری دارد و باعث گردش خون ضعیف می شود و به بدتر شدن بیماری کمک می کند.

همراه با این عوامل تأثیرگذار ، افزایش درد در افراد مبتلا به آرتروز در فصل سرما نیز از عادت های بد ناشی می شود. بیشتر مبتلایان به آرتروز داروهایی خریداری می کنند که خود به خود مصرف کنند. در بعضی از داروها حاوی کورتیکواستروئیدها – موادی که به تسکین درد فوری کمک می کنند ، اما باعث عوارض جانبی خطرناکی مانند فشار خون بالا ، پوکی استخوان ، دیابت ، ورم سیستمیک …

دما عمیقاً پایین می آید ، بیمارانی که از بیماری های اسکلتی - عضلانی رنج می برند با این عادت هایی که همه دارند دردناک ترند؟  - تصویر 2

دکتر هونگ بیمار را معاینه می کند. عکس PT

در طی روند درمان ، دکتر مای هونگ اظهار داشت كه موارد زیادی وجود دارد كه پس از استفاده از این داروها به دلیل استفاده طولانی مدت از داروهای حاوی كورتیكواستروئیدها بدون اطلاع از آنها ، درد بازگشت می كند ، درد را افزایش می دهد و بیماری را همراهی می كند. بسیاری از افراد به مراکز غیر تخصصی تزریق مفصل مراجعه می کنند که منجر به عفونت مفصل ، عفونت سیستمیک و حتی برداشتن مفاصل به دلیل عوارض جدی می شود.

افراد مبتلا به آرتروز هنوز معتقدند که نباید درد را خیلی زیاد انجام داد. به جای نشستن در یک مکان ، باید حدود 30 دقیقه در روز را به انجام تمرینات ساده بپردازید تا از سفتی مفصل جلوگیری کنید. بیماران برای کمک به گردش خون ، افزایش ترشح ، روغن کاری مفاصل به حرکت منظم اما ملایمی نیاز دارند. در طول تمرین لازم است تمرینات مناسب را انتخاب کنید.

هنگامی که آرتروز درد یا ریزش مفصلی زیادی داشته باشد ، ورزش بیش از حد فشار روی مفصل وارد می کند و منجر به افزایش درد می شود. در آرتروز ضروری است که بار روی سطح مفصل کاهش یابد ، بنابراین می توانید ورزش های خوبی مانند دوچرخه سواری ، شنا … برای کشش عضلات ، جلوگیری از درد ناشی از اسپاسم مفاصل اطراف مفاصل ، انتخاب کنید. پیاده روی با افراد چاق غضروف حمل می کند و باعث تحلیل رفتن زودرس مفصل می شود. بنابراین ، هنگام درمان آرتروز در افراد چاق ، پزشکان هنوز مشخص می کنند که اولین نکته در کاهش وزن ، کاهش وزن است.

“در طول فصل سرما ، عادت بسیاری از افراد مبتلا به آرتروز اغلب از کمپرس گرم استفاده می کنند ، روغن داغ را مستقیماً بر روی منطقه درد می مالند. کمپرس گرم ممکن است نشان داده شود ، اما در موارد آرتروز یا آرتریت روماتوئید ، نقرس … نه. بنابراین به دلیل تحریک گسترش رگهای خونی ، التهاب بدتر می شود – استادیار دکتر مای هونگ گفت.

دما عمیقاً پایین می آید ، بیمارانی که از بیماری های اسکلتی - عضلانی رنج می برند با این عادت هایی که همه دارند دردناک ترند؟  تصویر 3

در فصل سرما ، افراد بیشتری به دیدن آرتروز می روند. عکس PT

از همان دیدگاه ، دانشیار دکتر نگوین وین نگوک – دکتر آرتروز (بیمارستان باخ مای) مسئول کلینیک اسکلتی عضلانی بائو نگوک ، همچنین به برخی اشتباهات در درمان آرتروز بیمار اشاره کرد:

تأخیر در درمان. بیماران فقط درصورتی که خیلی دردناک باشند ، قادر به راه رفتن نباشند و بر حرکت و زندگی تأثیر بگذارند به پزشک مراجعه می کنند. سپس بیماری به مرحله شدیدی تبدیل شده است ، درمان آن دشوارتر است و مدت زمان بهبودی طولانی تر است.

– خوددرمانی: ویتنامی ها عادت دارند بدون نیاز به مراجعه به داروخانه برای خرید دارو و نوشیدنی به داروخانه بروند. استفاده از داروها به توصیه افراد فاقد تجربه پزشکی می تواند به راحتی بیماری را بدتر کند.

– استفاده از داروهایی با منشا ناشناخته: ترس از مراجعه نکردن به پزشک ، اما شما می خواهید برای خرید داروهایی با منشا ناشناخته که در اینترنت فروخته می شوند هزینه کنید ، که منجر به از دست دادن پول به دلیل آسیب به پوشیدن می شود.

– عدم درمان: بسیاری از افراد به پزشک مراجعه کرده اند و برای آنها دارو تجویز شده است ، اما دارو را طبق دستورالعمل مناسب مصرف نمی کنند ، چندین بار بنوشید که بیماری از ترک داوطلبانه دارو بهتر است ، که منجر به عدم بیماری می شود. کاملاً درمان شده است. بنابراین ، به زودی عود کنید.

متخصصان آرتروز توصیه می کنند که وقتی هوا عمیق می شود ، افراد باید بدن خود را تقویت کنند ، به ویژه برای گرم نگه داشتن مفاصل مستعد تخریب مانند زانو ، مچ دست … وقتی علائم آرتروز وجود دارد ، افراد باید زود به دکتر مراجعه کنند برای دریافت مناسب ترین درمان برای جلوگیری از دررفتگی به جای پیاده روی دائمی. در حال حاضر آرتروز درمان های م manyثر بسیاری دارد.

علاوه بر روش های درمانی مانند تزریق ، برداشتن مفصل … تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یکی از ایمن ترین روش های درمانی است که علائم درد را به سرعت متوقف می کند و دارای اثرات طولانی مدت و بدون عارضه است.

فونگ توان[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *