[ad_1]

پس از مدت ها افت و تسطیح قیمت ها ، قیمت گوشت خوک امروز به شدت افزایش یافته است. در مقایسه با پایان نوامبر 2020 ، قیمت گوشت خوک زنده حدود 7،000-10،000 VND / کیلوگرم افزایش یافته است.

به عنوان مثال ، در هونگ ین ، قیمت خوک های زنده با کیفیت بالا به 75000-77،000 VND / کیلوگرم افزایش می یابد. در همین حال در Vinh Phuc ، Thai Binh ، Nam Dinh ، Hanoi ، … قیمت نزدیک به 80،000 VND / کیلوگرم افزایش یافت.

در جنوب ، بسته به محل سکونت ، قیمت خوک های زنده نیز به شدت افزایش یافت و به 73000-75 000 VND / کیلوگرم رسید. دامداری ها مقدار زیادی خوک زنده دارند تا منبع کالایی برای فروش در بازار در پایان سال داشته باشند. به طور خاص ، انواع مختلف گوشت خوک توسط شرکت های فله ، 5-6 برابر بیشتر یا حتی 10 برابر بیشتر از روزهای عرضه عادی در بازار در طول سال جدید قمری ، تهیه می شود.

در پایان سال ، کشاورز آسیب دیده بلافاصله 20 میلیارد VND جمع کرد - عکس 2.

قیمت گوشت خوک زنده دوباره به شدت افزایش می یابد

در همین حال ، بسیاری از دامداری ها نیز در حال آماده سازی برای راه اندازی تعداد زیادی اصطبل برای بازار Tet هستند.

آقای لو ون تام ، صاحب یک مزرعه پرورش خوک در تانگ ین (باک گیانگ) ، گفت که در ماه دسامبر نزدیک به 1000 خوک از خانواده وی فروخته خواهد شد.

اخیراً ، قیمت گوشت خوک افزایش یافته است ، بنابراین انتظار می رود که فروش بالاتر از قبل افزایش یابد. وی تخمین زد که اگر قیمت 75000-77،000 VND / کیلوگرم خوک زنده بود ، درآمد حاصل از گله او حدود 9 میلیارد VND تخمین زده می شد.

“حدود یک هفته پیش ، بازرگانان شروع به سفارش خوک Tet کردند. اما من فقط مبلغ را تعیین می کنم ، پیش پرداخت ودیعه می گیرم و قیمت تا تاریخ فروش صبر می کند تا نهایی شود. “

در پایان سال ، کشاورز آسیب دیده بلافاصله 20 میلیارد VND جمع کرد - عکس 3.

تجارت در حال آماده سازی مقادیر زیادی کالا برای خدمت به بازار Tet است

به همین ترتیب ، نگوین کنگ باک ، کشاورز کهنه کار و سرباز زخمی ، صاحب دومین مزرعه بزرگ خوک در استان سون لا ، اذعان کرد که قیمت خوک زنده حدود 10 روز افزایش یافته است. تا به امروز (31 دسامبر 2020) قیمت جمع كنندگان در خانه 75000-76 000 VND / كیلوگرم بود.

آقای باک گفت: 1500 مزرعه و 8000 خوک کالا در مزرعه او وجود دارد. به طور متوسط ​​، او هر ماه حدود 1400-1،500 خوک در بازار می فروشد و نژادهای خوک ماهیانه 1000 خوک می فروشند.

به گفته وی ، تولید خوک در چند سال گذشته به دلیل پایان بحران غیرضروری به بیماری همه گیر ، به ویژه بیماری تب خوکی آفریقایی ، بسیار دشوار بوده است. خوشبختانه مزرعه وی کاملاً مستقل بوده و از پیشگیری از بیماری بسیار خوبی برخوردار است ، بنابراین خوک ها در امان هستند و از ناحیه سر آسیب ندیده اند. با این حال ، قیمت هنوز به بازار بستگی دارد ، پنج قیمت وجود دارد که با ضررهای سنگین به پایین سقوط می کنند.

در پایان سال ، کشاورز آسیب دیده بلافاصله 20 میلیارد VND جمع کرد - عکس 4.

قیمت ها در حال افزایش است ، انتظار می رود برخی از مزارع 10-20 میلیارد VND در طی Tet دریافت کنند

“به خصوص امسال قیمت بالا است ، یک پرورش دهنده خوک برنده می شود.” آقای باک فاش کرد که فقط در سال 2020 ، حدود 1800-2000 تن خوک با درآمد کل 130 میلیارد VND به فروش و فروش می پردازد.

در ماه دسامبر انتظار می رود که مزرعه وی 2500 خوکچه با وزن تقریبی 280 تا 300 تن را راه اندازی کند. اگر گوشت خوک در قیمت فعلی فروش باقی بماند ، هر خوک فروشی از 8.5-9 میلیون VND درآمد کسب خواهد کرد. تخمین زده می شود که درآمد به بیش از 20 میلیارد رسیده باشد.

“خانواده من این مزیت را دارند که تولیدکنندگان پرورش می دهند ، بنابراین هنگامی که آنها خوک تجاری می فروشند سود بیشتری نسبت به پرورش دهندگان کوچک خواهد داشت. بنابراین ، هر خوک فروخته شده حدود 2 میلیون دونگ سود دارد. در این تعطیلات Tet ، اگر مطلوب باشد ، قیمت خوب است ، من انتظار دارم که سود چند میلیارد دونگی داشته باشم. “

مطابق با T.An

ویتنام[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *