[ad_1]

بسیاری از سازندگان ساعت در بازار هانوی در گفتگو با Reporter Family & Society اظهار داشتند که در وضعیت گریه و خنده قرار دارند. به طور خاص ، نیروی کار اکثراً دانش آموزانی هستند که از وقت آزاد بین شیفت های مطالعه و شیفت های کاری استفاده می کنند ، اما توسط مشتری انتخاب نمی شوند. بیشتر مشتریان می خواهند خدمتکارانی در میانسال یا مسن تر انتخاب کنند که تسلط آنها راحت تر است.

سرویس ساعتی: دانشجوی جوان سالم است اما هنوز انتخاب نشده است - عکس 2.

بیشتر خانواده ها مایل به استخدام کنیزهای میانسال و باتجربه هستند.

پیش از این ، کارهای نیمه وقت مانند تحصیل در خانه ، فروش آنلاین ، خدمات رستوران … که اغلب توسط دانش آموزان برای کسب درآمد اضافی انتخاب می شدند. در چند سال اخیر ، به دلیل ساعات کاری انعطاف پذیر و درآمد بیشتر در مقایسه با سایر مشاغل نیمه وقت ، سرویس خدمتکاری ساعتی تعداد زیادی دانشجو را در سراسر هانوی جذب کرده است.

قیمتی که معمولاً برای دانشجویانی که در هر ساعت به عنوان خادم ثبت نام می کنند از 40،000 VND / ساعت تا 50،000 VND / ساعت کار پرداخت می شود. اگرچه هزینه استخدام خدمتکار دانشجویی بسیار کمتر از زنان خانه دار یا افراد مسن است ، اما هنوز هم بیشتر خانواده ها در انتخاب جوانان برای کار مردد هستند.

خانم تران نگوک نگوین (40 ساله ، ساکن نگوین چی تان ، هانوی) با بیان اینکه چرا آنها نمی خواهند هر ساعت دانشجو به عنوان خدمتکار انتخاب کنند ، گفت: “جوانان چابک و مشتاق هستند. اما هیچ چیز خیلی خوب نیست ، من بسیار نگران ملاقات افرادی با تفکر بد که نیت بدی دارند وقتی به خانه من می آیند تا به عنوان یک خانه دار کار کنند. جوانان حتی حیله گر و ماهرتر هستند. دوستان من موردی داشته اند که خانه دار شوهر صاحب خانه را می خواهد ، بنابراین فکر می کنم استخدام یک خدمتکار سالخورده از حومه هنوز بهترین گزینه است. ”

غالباً گفته می شود که دانش آموزان کم تجربه هستند و مهارت زیادی در انجام کارهای محوله ندارند. اکثر خانواده ها معمولاً مانند دانش آموزان میانسال یا مسن تر از اینکه دانش آموزان به اندازه کافی خوب عمل نمی کنند ، می ترسند.

سرویس ساعتی: دانشجوی جوان سالم است اما هنوز انتخاب نشده است - عکس 3.

خدمتکاران ساعتی به جای خودانگیخته بودن ، مانند مهارتهای کار به روشی متد آموزش می بینند.

نگوین کوین آن (19 ساله ، دانشجوی اقتصاد ، دانشگاه ملی هانوی) گفت: “برای درخواست ثبت نام باید از سایتهایی که خدمات دوشیزه ای ساعتی ارائه می دهند بازدید کنم. اما وقتی فهمیدم دانشجو هستم ، مرکز کاملا مردد به نظر می رسید. و با احتیاط از من اطلاعات خواستم ، اگرچه توسط ارائه دهنده خدمات به من كمك می شد ، اما تاكنون خانواده ای پیدا نكرده ام كه ​​بخواهد فرزندی را استخدام كند. پرسنل ما ساعت به ساعت كار می كنند ، هرچند كه من 6 ماه پیش در آنجا ثبت نام كردم. ”

بسیاری از دانشجویان همچنین هنگام خواندن فیس بوک و شبکه های اجتماعی برای مددکاران ، با خانواده های نیازمند ارتباط فعال دارند. اما بیشتر آنها رد شدند. فام مای هونگ (18 ساله ، دانشجوی دانشگاه تجارت هانوی) گفت: “افراد زیادی هستند که برای یافتن دستیاران ساعتی در فیس بوک ارسال می کنند. تماس مستقیم با افراد نیازمند. با علم به اینکه من دانشجو هستم ، بعضی از افراد بلافاصله از جوان بودن ما امتناع می کنند ، ما درخواست آنها را نمی فهمیم و برخی دیگر نزدیک می شوند.

برای افزایش اعتماد به نفس مشتری ، بسیاری از ارائه دهندگان خدمات خدمتگزاران انگیزه بیشتری را برای مشتریان ایجاد می کنند که خدمتکاران جوان را استخدام می کنند ، پس از استفاده از خدمات پرداخت می کنند ، در حالی که اجاره را کاهش می دهند. اطلاعات شخصی دقیق را به خدمتکار ارائه دهید. نه تنها این ، برای اینکه بتوانند شغل را بپذیرند ، داوطلبان باید در یک دوره آموزشی کوتاه برای آژانس های استخدام نیز شرکت کنند تا بتوانند با نیاز مشتری به طور موثر کار کنند.

هیو هوانگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *