[ad_1]

فام کوانگ وو (متولد 1991) دانشجوی سابق ریاضیات در دبیرستان آموزش و پرورش (هانوی) است. در سن 18 سالگی ، کوانگ وو یک بورس تحصیلی کامل به دانشگاه صنعتی نانیانگ (NTU) ، سنگاپور بدست آورد.

در اینجا ، Vu این فرصت را دارد تا در مسابقات بین المللی بهترین تلاش خود را بكند ، “بفهمد كه من هنوز هم در مواجهه با استعدادهای جهانی نقایص زیادی دارم ، به طوری كه می دانم در كجا قرار دارم. نقشه دانش ».

طبق گفته وو ، بعد از 4 سال آموزش در دانشگاه صنعتی نانیانگ ، بزرگترین چیزی که می بینم آموزش رایگان بودن ، انرژی برای دنبال کردن علاقه ام و روحیه تسلیم نشدن در مقابل مشکلات است. حوله

“این نیز برای من یکی از بزرگترین نقاط عطف است ، از آنجا که دانش آموزی که توسط پدر و مادر و معلمانش احاطه شده است ، مسیر درست را پیدا می کند. امروز زمان بسیار مهمی برای شکل دادن به شخصیت شماست. “

دانش آموختگان ریاضیات در مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک کار می کنند - عکس 1.
فام کوانگ وو از دانشگاه فناوری Nanyang فارغ التحصیل شد

در آگوست 2013 ، فام کوانگ وو از NTU فارغ التحصیل شد و جوانترین کارمندی است که وقتی مایکروسافت برای استخدام به اینجا آمد ، پذیرفته شد.

دو سال پیش ، مهندس جوان ویتنامی مصاحبه یک سری از “غول های فناوری” در جهان را انجام داد. گوگل و اوراکل به Vu حقوق و نیم حداکثر مبلغی که فیس بوک یا آمازون توافق کرده اند داده اند و حقوق وی را در مایکروسافت دو برابر کرده اند. مقصدی که Vu در آن زمان انتخاب کرد Google بود.

و یک سال بعد ، وو برای کار در فیس بوک نقل مکان کرد. Vu در حال حاضر درگیر پروژه ساخت زیرساخت داده است تا فیس بوک بتواند هر روز میلیاردها کاربر و ردیف های پتابایت داده را پردازش کند (پتابایت یک واحد ذخیره داده یا یک کامپیوتر با یک میلیون میلیارد بایت است).

دانش آموختگان ریاضیات که در مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک کار می کنند - عکس 2.
“آنچه که من برای خودم بیشتر افتخار می کنم این است که با خودم سختگیر باشم ، سعی کنم هر روز به جلو بروم. به لطف این ، من همیشه می توانم رشد و بلوغ خودم را در هر مرحله و از طریق هر درس “.

وو در توضیح دلیل “پرش از کار” گفت که او دوست دارد از منطقه راحتی خود فراتر رود تا مناطقی را تجربه کند که در آنها مهارت ندارد ، بتواند دانش را پرورش دهد و روابط را گسترش دهد. سیستم اجتماعی.

“و در هر محیطی با افراد با استعداد زیادی ملاقات کردم و کار کردم. اینها بودند که به من کمک کردند دید جامع تر و جامع تری نسبت به توسعه سریع صنعت داشته باشم. این فناوری “.

جرات انجام ، جرات امتحان ، جرات عبور از منطقه امن را داشته باشید

Vu گفت: “نادیده گرفتن عنصر شانس ، گذراندن مراحل یادگیری در یک فضای کاملاً رقابتی مانند دانشگاه نانیانگ و همچنین تجربه کار تحت فشار مانند مایکروسافت ، گوگل ، فیس بوک ، قادر به پیشرفت و موفقیت در شرکت های بزرگ با بسیاری از استعدادها ، شما همیشه باید ذهن باز و باز نسبت به چیزهای جدید داشته باشید.

“اعتماد به نفس بسیار مهم است ، اما در عین حال باید از کاستی های خود آگاه باشید تا بتوانید به موقع مکمل و تغییر دهید. اگرچه شما باید با افراد بسیار خوبی رقابت کنید ، اما همچنین فرصتی است که می توانید از آنها چیزهای زیادی یاد بگیرید تا پیشرفت کنید. وو گفت: “مهمترین چیز روحیه شجاعت برای انجام دادن است ، جرات امتحان کردن ، جرات عبور از منطقه راحتی برای انجام کارهایی که ما حتی آنها را نمی دانیم.”

به گفته وو ، یکی از مشکلاتی که بسیاری از همکاران بیش از همه با آن روبرو هستند تمرکز بیش از حد روی یک منطقه آشنا و ترس از امتحان چیزهایی است که نقاط قوت آنها نیست.

“اما ترس از تلاش باعث شد این دوستان خیلی آهسته پیش بروند ، از شکست می ترسند و از اینکه نمی دانند چگونه به موقعیت های بالاتر برسند ناراضی باشند.

فقط تا زمانی که به شکست عادت نکنید ، به “بدترین حالت در اتاق” عادت کنید و متوجه شوید که می توانید از همه ، از جمله افرادی که ممکن است دانش خاصی داشته باشند ، یاد بگیرید. اگر شما (و البته باید سعی کنید این نقاط ضعف را تغییر دهید) ، در این صورت می توانید بدون نگرانی در مورد “بقا” یا “بقا” در هر محیطی ، به قله های جدیدی برسید – این تجربه ای است که Vu خلاصه می کند.

دانش آموختگان ریاضیات در مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک کار می کنند - عکس 3.
“هیچ موفقیتی حاصل نشده است که باعث شود من فکر کنم باید دست از تلاش بردارم ، و هیچ موفقیتی وجود ندارد که باعث شود فکر کنم باید متوقف شوم.”

پس از 6 سال “کار” ، وو گفت که احساس فوق العاده خوشبختی می کند زیرا مهم نیست که چه شرکتی ، رئیس او همیشه همه شرایط را برای تلاش و مجاز بودن به او فراهم می کند. به این ترتیب از تجربه بیاموزید و بلند شوید.

“من همیشه از آنها قدردانی می کنم ، زیرا آنها نه تنها همه شرایط را ایجاد می کنند تا من نگران امور مالی و سلامتی نباشم ، بلکه آنها همیشه آماده سرمایه گذاری در من هستند ، با آرزوی موفقیت و پیشرفت ، و نه فقط یک رئیس روابط عادی -کارمند “.

دانش آموختگان ریاضیات که در مایکروسافت ، گوگل و فیس بوک کار می کنند - عکس 4.
خانواده کوچک فام کوانگ وو

با این حال ، وو گفت که او قصد ندارد “همه” شرکت های بزرگ فناوری (گوگل ، آمازون ، فیس بوک ، اپل ، مایکروسافت) را “آزمایش” کند. وقتی احساس کند که شرکت دیگر به او نیازی ندارد یا دیگر به طور م effectivelyثر یاد نمی گیرد یا به او کمک نمی کند ، می تواند به یک شرکت دیگر – شاید یک شرکت کوچکتر یا یک شرکت تازه تأسیس – منتقل شود.

توصیه وو به جوانانی که می خواهند “به دریا بزرگ بروند” این است: تهیه ذهنیت قوی و همچنین روحیه اشتیاق برای یادگیری ، ترس از یادگیری چیزهای جدید یا حتی مناطق جدید ضروری است.

“اگر ممکن است ، سعی کنید کسی را پیدا کنید که تجربه بیشتری برای راهنمایی شما دارد – چه در یک شرکت یا در یک شرکت دیگر – که می توانید راهنمایی را با او مشاهده کنید ، یاد بگیرید و به اشتراک بگذارید. با این کار کارها راحت تر خواهد شد. اما مهمترین چیز این است که خود باشید ، بدانید چه می خواهید و دائماً سعی می کنید به اهدافی که تعیین کرده اید برسید.

مهندس Pham Quang Wu: – جایزه اول برنامه نویسی دانشجویان خارجی در منطقه در ویتنام و مالزی 2010 – مدال طلای Ly Quang Dieu برای دانش آموختگان دکتر. – HCV Koh Boon Hwee برای دانش آموزان قادر به رهبری و کمک به جامعه. – HCV Infocom برای دانش آموزان با بالاترین امتیاز در علوم کامپیوتر. – جایزه ملی فناوری کامپیوتر HSG در سال 2007 ، 2008. – فارغ التحصیل علوم کامپیوتر – دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) ، سنگاپور. – جایزه تسلیت برای دور بین المللی برنامه های دانشجویی در تایلند در سال 2009 – 20 نفر برتر در دور نهایی برنامه نویس ACM ICPC در سراسر جهان در سال 2011 و 2012.

مطابق با ویتنام[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *