[ad_1]

در سال 2020 ، این همه گیری تأثیر جدی بر صنعت گردشگری ویتنام خواهد گذاشت. بازدیدکنندگان بین المللی از ویتنام 80٪ کاهش یافتند ، بازدید کنندگان داخلی 45٪ کاهش یافتند ، با خسارات حدود 23 میلیارد دلار.

تقریباً یک سال ، “بدون کار نشستن” به دلیل تأثیر ترجمه Covid-19 ، برای بسیاری از راهنماهای تور ، داشتن شغل در آن زمان خوش شانس بود. پاداش Tet برای کارگران این صنعت یک چیز لوکس است.

کارگر غم انگیز کار در صنعت گردشگری

تقریباً برای یک سال ، خانم کم آن (سون ترا ، دا نانگ) به عنوان راهنمای تور در تلاش برای یافتن شغل نیمه وقت بود زیرا این شرکت کارمندان خود را کاهش داد. او و شوهرش مجبور شدند برای تأمین هزینه های دو فرزند خردسال خود از یک مکان برای ساخت مکان دیگر وام بگیرند. وی گفت: “من به فروش آنلاین روی آوردم و شوهرم برای تدریس زبان انگلیسی ثبت نام کرد ، اما درآمد هنوز برای تأمین هزینه خانواده ام کافی نبود.”

همکاران کم آن نیز با مشاغل چپ کار می کنند ، سعی می کنند در شهر بمانند و در انتظار بهبود صنعت گردشگری هستند. با این حال ، بسیاری از مردم تحمل نکردند و مجبور شدند خیابان را ترک کنند و به شهر خود برگردند. وی گفت: “اکنون من فقط می خواهم ترجمه را به پایان برسانم تا کار دوباره پایدار باشد ، بدون ذکر پاداش Tet”.

داشتن شغل یک شانس است ، نه اینکه رویای Tet را ببینید - تصویر 1.

از زمان شیوع ، افرادی که در صنعت گردشگری کار می کنند شغلی نداشته اند یا مجبور شده اند به خدمات عمومی روی بیاورند یا شغل خود را تغییر دهند. عکس: Doan Nguyen.

نه تنها آن ، بلکه برای آقای نگوین چین ، یک راهنمای تور متخصص در تورهای خارجی ، برای یک سال در طول دهه ها کار به عنوان یک حرفه “کابوس” بود. چین گفت: “حرفه راهنما هرگز به این سختی نبوده است.”

به دنبال این اپیدمی ، شرکت آقای Chinh به دنبال تورهای داخلی بود ، اما کارمندان با سختی زیادی مجبور شدند کار خود را به صورت چرخشی ترک کنند. وی گفت: “در هنگام قطع ترجمه ، من مجبورم از پس انداز خود برای تأمین مخارج زندگی خود استفاده كنم. شب سال نو قطعاً حیرت آور است.”

اخیراً شنیدن سخنان افرادی که از پاداش های Tet متعجب شده اند باعث احساس ناراحتی خانم Thuy ، حسابدار هتلی در Quang Nin شد. سال گذشته این شرکت خوب کار کرد ، 2 ماه حقوق و دستمزد Tet را دریافت کرد. وی گفت: “امسال پاداش تقریباً صفر است. داشتن شغل ، گرفتن حقوق خوشحال است ، و نه دیدن رویای پاداش Tet.”

خانم توی امیدوار است که سال نو میلادی قمری مملو از گردشگران شود تا او و همکارانش بتوانند کارهای بیشتری برای رسیدگی به زندگی ، خانواده و بدهی های خود در سال جاری داشته باشند.

سال سختی برای صنعت خدمات و جهانگردی

از میان صنایعی که با همه گیری مبارزه می کنند ، گردشگری شاید بیشترین تأثیر را در سال 2020 داشته باشد.

طبق آمار ، 18٪ از مشاغل گردشگری باید کلیه کارمندان را ترک کنند ، 48٪ برای حدود 50-80٪ از کارکنان را ترک کنند. بالغ بر 338 شرکت مسافرتی بین المللی درخواست لغو پروانه کسب خود را کرده اند که 3 برابر بیشتر از 2019 است.

پرداخت پاداش Tet به کارمندان در سال جاری شاید یک مفهوم دور از نظر شرکت مسافرتی Thien Tam An باشد ، زیرا ترجمه Covid-19 همراه با معرفی شکاف اجتماعی مشاغل را مجبور به کاهش بیشتر آنها کرد. کارمندان ، برخی حقوق خود را کاهش داده اند زیرا راهی دیگر وجود ندارد.

داشتن شغل یک شانس است ، و نه دیدن رویای Tet (پاداش Tet) - تصویر 2.

فعالیتهای گردشگری به شدت آسیب دیده است ، و عواقب گسترده ای را برای بخشهای مربوطه و زندگی اجتماعی به همراه دارد. عکس: Duy Anh.

آقای نگوین تان آن ، مدیر شرکت ، که به دلیل اپیدمی با مشکل روبرو شده بود ، شغل خود را تغییر داد – از فروش به آموزش در بازاریابی آنلاین. وی گفت: “امسال 95٪ تجارت گردشگری در وضعیت غم انگیزی قرار دارد و بقیه آن دشوار است. بنابراین ، امکان ارائه پاداش Tet به کارکنان گردشگری بسیار نادر است.”

داشتن حقوق و درآمد کافی برابر با سال 2019 اکنون آرزویی برای کار در شرکت ها است. وی گفت: “درآمد در دسترس نیست ، اگر اکنون جایزه Tet هزینه شود ، شرکت تعطیل خواهد شد.”

به اشتراک گذاشتن با زینگ ، مدیر یک شرکت مسافرتی در هانوی ، همچنین گفت که این شرکت سعی در حفظ شغل و پرداخت حقوق کافی برای کارمندان خواهد داشت. مدیرعامل درمورد پاداش سال نو ماه گفت: “صادقانه بگویم ، ما نمی توانیم به جایزه دادن به Tet فکر کنیم ، حفظ تجارت ما تاکنون بسیار خوب است.”

این احتمالاً تصویری کلی از برخی صنایع در سال جاری است ، به ویژه گروه هایی از شرکت ها که تحت تأثیر همه گیرها مانند گردشگری ، رستوران ها ، هتل ها …

مطابق با روشنفکران آنلاین[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *