[ad_1]

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبهای میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 1.

ماهی قرمز (نام علمی Otolithoides biauritus) است که با نام ماهی ساردین زرد نیز شناخته می شود ، بزرگترین ماهی در خانواده باس دریا (خانواده Sciaenidae) است که در هند ، اندونزی ، سریلانکا ، چین ، ویتنام توزیع می شود.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 2.

هنگام یافتن ، اندازه متوسط ​​ماهی حدود 100 سانتی متر و وزن آن نیز تا 120-130 کیلوگرم است. زیستگاه اصلی دریا است ، اما در فصل تخم ریزی (معمولاً از ژانویه تا آوریل هر سال) آنها برای تخمگذاری تخم مرغ شنا می کنند.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبهای میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 3.

هنگامی که تخمها بیرون می آیند ، جوجه ها دوباره به آب شیرین شنا می کنند تا 1 تا 2 سال اول زندگی کنند. در بزرگسالی به دریا برمی گردند. در حال حاضر ، وزن این گونه معمولاً حدود 10 کیلوگرم است.

حقیقت در مورد آبدار زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 4.

شناخت این ماهی با خصوصیاتی مانند دهان پهن و نسبتاً نوک تیز ، همراه با زعفران گازدار کار دشواری نیست. نیمه پایینی آنها به رنگ سفید نقره ای و کمی مایل به صورتی است.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبهای میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 5.

بسته به محیطی که در آن زندگی می کنند ، سر و پشت خاکستری یا آبی است. وقتی گربه ماهی زرد بمیرد ، تمام بدن ماهی به تدریج از زرد روشن به زرد تیره تغییر رنگ می دهد.

حقیقت در مورد ماهی قرمز - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 6.

غذای اصلی بی مهرگان و ماهیان جوانی است که در کف محیط آبزی زندگی می کنند. پرورش آنها در یک محیط مصنوعی بسیار دشوار است ، بنابراین نگهداری این ماهی به عنوان ماهی زینتی یا محافظتی بسیار دشوار است.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 7.

ماهی قرمز به ویژه ماهی نادر و با ارزشی است، از ارزش اقتصادی بسیار بالایی در بازار جهانی برخوردار است و آن را “به گرانی طلا” تشبیه می کنند. برای تغذیه کبد و کلیه ها بسیار ارزشمند هستند. گوشت ماهی زرد تازه ، طعم خوشمزه.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 8.

زنانی که باردار هستند و یا بعد از زایمان ماهی زرد می خورند ، بسیاری از مواد مغذی ضروری را تأمین می کنند. طبق مفهوم چینی ، خوردن گربه ماهی زرد خوش شانس است.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 9.

در مورد ویتنامی ها و ژاپنی ها ، این ماهی به دلیل ارزش اقتصادی و کمیاب بودن به آسمانی که به آن داده شده تشبیه می شود. به طور خاص ، ظرف تهیه شده از گربه ماهی زرد در میان 10 غذای محبوب هنگ کنگ قرار دارد و جزو گرانترین غذاهای جهان است.

حقیقت در مورد ماهی قرمز - ماهی گرانبها با میلیاردها دونگ در ویتنام - عکس 10.

با این حال ، گرانترین چیز برای ایجاد میلیاردها ماهی قرمز نه در فلس گوشت و طلا ، بلکه در مثانه ماهی است. زیرا گفته می شود که گلوله های ماهی خشک دارای ارزش غذایی مشابه جینسینگ هستند.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبها میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 11.

حباب گربه ماهی زرد حاوی 442 گرم پروتئین به ازای هر 500 گرم است. بنابراین ، خوردن آن کمک می کند تا پاها پر شود ، خون و یانگ فعال شود و بدن با ضعف و کم خونی پر شود.

حقیقت در مورد ساکولنت های زرد - ماهی گرانبهای میلیارد دلاری در ویتنام - عکس 12.

علاوه بر این ، با داروهای مدرن ، از بالن دیگ طلایی برای تولید بخیه های قابل تجزیه در کابینت ها استفاده می شود. این نخ باعث آسیب بافتی نمی شود و خطر عفونت را به حداقل می رساند. نخ خود پراکنده ساخته شده از حباب های دیگ طلایی توسط پزشکی در کشورهای پیشرفته بسیار موثر استفاده می شود.

مطابق با دانش و زندگی[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *