[ad_1]

در روزهای اخیر ، بازار هوشی مین “صادرات مجدد” موتورسیکلت های حامل انبه را انجام داده است که به انبه مینی زرد رسیده نیز معروف است و تعداد زیادی از خریداران را به خود جلب کرده است.

در یک نقطه فروش در خیابان Trinh Hoai Duc (منطقه Binh Thanh) ، یک خرده فروش کوچک گفت که این یک محصول فصلی است ، پس از مدتی منقضی می شود ، بنابراین اگر می خواهید غذا بخورید ، باید “خرید کنید و از آن استفاده کنید”.

پارادوکس انبه شیرخوار چینی ، در میان عملکرد بالای انبه ویتنامی فروش خوبی داشت - عکس 1.

مصرف کنندگان خرید جاروبرقی انبه را انتخاب می کنند

این انبه همچنین در بسیاری از غرفه های میوه فروشی در خیابان Vu Tung (منطقه Binh Thanh) با قیمت های 25000 تا 30،000 VND / کیلوگرم به فروش می رسد.

همانطور که خبرنگار اشاره کرد ، این یک انبه کوچک ، 10 تا 20 میوه در هر کیلوگرم ، پوست زرد رسیده ، برنج بزرگ ، دانه های تخت ، بوی شدید ، شیرینی شدید ، دقیقاً مانند انبه مکنده چینی است که در بازارهای عمده فروشی فروخته می شود.

تناقض انبه مکنده چینی ، که در میان برداشت کامل انبه ویتنامی فروش خوبی دارد - عکس 2.

شاخه های انبه روی میوه های میوه فروشی به فروش می رسند

با شرکت مدیریت بازار عمده فروشی Thu Duc (HCMC) تماس بگیرید ، نماینده هیئت مدیره بازار تأیید کرد که انبه شیرخوار چینی چند روز زودتر از حد معمول وارد بازار شده است ، اما مقدار آن زیاد نیست ، بنابراین انبه به ظرف نمی رود جداگانه ، اما با برخی از عناصر دیگر ترکیب شده است.

به گفته آقای نگوین The Bao ، مدیر تعاونی Suoi Lon Mango (دونگ نای) ، انبه چینی در اوایل سال جاری رسیده و به فصل انبه ویتنام ضربه می زند ، بنابراین رقابت در بازارهای داخلی و صادرات شدید است.

تناقض انبه مکنده چینی ، در میان برداشت زیاد انبه ویتنامی فروش خوبی داشت - عکس 3.

انبه زرد رسیده

“در بخش مینی انبه ، ویتنام انواع انبه از Thanh ca نیز دارد ، اما قبل از آن کشاورزان نمی توانستند آنها را بفروشند ، بنابراین بیشتر آنها را برش می دهند. علاوه بر این ، انواع مختلفی از انبه مانند شن وجود دارد که بسیار خوشمزه است با این حال ، توسعه ویتنام برای ویتنام دشوار است ، زیرا کمبود نیروی کار در مناطق روستایی وجود دارد. در حال حاضر ، دستمزد برای چیدن انبه به 300000 VND در روز رسیده است ، که کسب آن آسان نیست “- گفت آقای بائو

پارادوکس انبه مکنده چینی ، که در میان برداشت کامل انبه ویتنامی فروش خوبی دارد - عکس 4.

به گفته آقای نگوین بائو ، در واقع ، در بازار داخلی ، انبه ویتنامی با انبه چینی رقابت چندانی ندارد ، زیرا بخش انبه مینی بسیار باریک است. “بزرگترین رقیب انبه کامبوج است ، زیرا به طور حرفه ای در یک منطقه بزرگ با قیمت های بسیار ارزان رشد می کند و همزمان با فصل انبه ویتنامی است. در سال های اخیر ، تولید کنندگان انبه ویتنامی فقط هنگام برداشت زود و زود برنده می شوند. Tet تا پایان ژانویه و بعد از آن به دلیل اینکه انبه سبز تایوانی که مطابق با استاندارد صادرات است در حال حاضر فقط 4000-5000 VND / کیلوگرم و بقیه فقط 1000 VND / کیلوگرم ارزش دارد ، برای رسیدن) قیمت خرید یک سطل فقط 4000-5000 VND / کیلوگرم است ، گفت آقای بائو.

پارادوکس انبه شیرخوار چینی در میان برداشت کامل انبه ویتنامی فروش خوبی دارد - عکس 5.

انبه کوچک یک تخصص می شود

در حقیقت ، وقتی بسیاری از تولید کنندگان به انبه های بزرگ تبدیل می شوند ، انبه های کوچک به “تخصص” تبدیل می شوند و فروش بسیار خوبی دارند.

یک تاجر کوچک که میوه فروشی را در پیاده رو نزدیک پل Hoang Hoa Tham (محله Binh Thanh) می فروشد گفت که برای اولین بار امسال انبه های کوچک را برای فروش جمع می کند ، اما انتظار نمی رود که اینقدر “گرم” باشد.

“در گذشته ، این انبه فقط در مکان های توریستی در حومه شهر فروخته می شد ، امسال به دلیل همه گیری من آن را برای فروش در اینجا جمع کردم. کالاهای زیادی وجود ندارد ، گاهی اوقات یک جعبه با وزن کمتر از 20 کیلوگرم باید بسیار فروخته شود انبه بزرگ تغذیه می شود. با این حال ، این انبه همیشه زود منقضی می شود “- این تاجر کوچک نشان داد.

چین شماره 2 تولید کننده انبه در جهان است

یک کارشناس درختان میوه گفت: اگرچه چین بزرگترین بازار واردات انبه در ویتنام است ، اما با تولید سالانه بیش از 2.4 میلیون تن ، دومین تولید کننده انبه در جهان است.

چین مجوز واردات انبه تازه را از 10 کشور و سرزمین: هند ، پاکستان ، فیلیپین ، تایلند ، میانمار ، تایوان ، استرالیا ، ویتنام ، پرو و ​​جدیدترین کامبوج (در سال 2020) صادر کرده است. که در آن انتظار می رود کامبوج تا 500000 تن در سال صادر کند. بنابراین ، فشار رقابتی برای صادرات انبه به بازار چین در آینده نزدیک حتی بیشتر خواهد شد.

مطابق با کارگران[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *