[ad_1]

یک زن 35 ساله اوکراینی که در هانوی زندگی و کار می کند ، با هوشیاری ، تماس خوب ، درد قفسه سینه و تنفس محدود در بیمارستان بستری شده است.

پس از معاینه ، پزشک بیمار را با درجه آسیب دیدگی بالای قفسه سینه که ناشی از شکستگی 8 دنده است تشخیص می دهد. دنده های راست ریه ها را شکستند و سوراخ کردند و باعث آسیب ریه شدند. بیمار همچنین دچار شکستگی جناغ ، تیغه شانه چپ ، آسیب ریه ناشی از آتلکتازی ، جریان هوا ، جریان خون پلور شد.

بیماران مبتلا به آسیب کبدی درجه چهار و آسیب طحال II برای درمان محافظه کارانه نشان داده می شوند. در ابتدای آسیب ، این زن بسیار خونریزی ، خونریزی در کبد ، II دارد و ممکن است به جراحی فوری نیاز داشته باشد ، بنابراین نباید از داروهای ضد انعقاد خون برای جلوگیری از ترومبوز استفاده کند.

نجات بیمار با شکستگی دنده - عکس 1.

سلامت بیماران اوکراینی پس از چند روز درمان تثبیت می شود. عکس: BVCC.

دکتر لو ویت خان ، معاون جراحی اورژانسی دستگاه گوارش در بیمارستان دوستی ویت دوک ، گفت که بیمار دو طرف پلور را برای درمان محافظه کارانه بدون جراحی کبد و طحال تخلیه می کند.

بعد از 2 هفته درمان ، بیماران علائم درد قفسه سینه ، سرفه ، دشواری در تنفس دارند. نتایج توموگرافی کامپیوتری نشان داد که بیمار دارای ترومبوز شریان ریوی در شاخه محیطی قسمت فوقانی قسمت فوقانی ریه فوقانی است. پلورال افیوژن سمت راست 9 میلی متر ضخامت دارد ، پلورال افیوژن سمت چپ 23 میلی متر ضخامت دارد. بخشی از پارانشیم لوب های راست و چپ لوب فوقانی و تحتانی نزدیک افیوژن دو طرفه.

پس از درمان با هپارین ، بیمار هیچ نشانه ای از خونریزی و آمبولی بالینی ، وضعیت پایدار ، دشواری در تنفس ندارد. این فرد در طول مدت اقامت در بیمارستان دوز هپارین را حفظ کرده و با ترشح به داروهای ضد انعقاد خوراکی روی می آورد.

دکتر لو ویت خان افزود که آمبولی ناشی از ترومبوز در افراد با جراحات متعدد یکی از دلایل مرگ است. دو نوع متداول ترومبوز در بیماران ترومایی ، ترومبوز ورید عمقی و آمبولی ریه است. آنها پس از چند روز ، هفته ها در بیماران مبتلا به ضربه یا بعد از جراحی باعث مرگ می شوند.

عوامل خطر شامل آسیب های متعدد ، آسیب نخاع همراه با همی پلژی ، آسیب به رگ های خونی و حرکت محدود است. علاوه بر این ، برخی از عوامل دیگر مانند چاقی ، سیگار کشیدن ، استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی یا جایگزینی هورمون و عدم وجود فاکتور مادرزادی V لیدن خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.

مطابق با اخبار زینگ[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *