[ad_1]

به خواب بهتر کمک کنید

خواب برای عملکرد طبیعی مغز و بدن ضروری است. اما سرد بودن پا می تواند دلیل بیدار ماندن شما در کل شب باشد. اگر پاهایتان به طور ناخوشایندی سرد است ، ممکن است خوابیدن برای شما دشوار باشد. همچنین می تواند نیمه شب شما را بیدار نگه دارد و خوابیدن را دشوار کند.

متخصصان می گویند پوشیدن جوراب برای خواب به تنظیم درجه حرارت داخلی بدن کمک می کند ، به خواب رفتن سریعتر کمک می کند. گرم شدن پاها قبل از خواب به مغز شما این پیام را می دهد که زمان خوابیدن فرا رسیده است.

یک مطالعه نشان داد افرادی که جوراب می پوشند سریعتر و عمیق تر می خوابند. دلیل آن این است که دمای بدن در شب کاهش می یابد و حدود ساعت 4 صبح به کمترین دما می رسد. گرم نگه داشتن پاها باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود که به آن گشاد شدن عروق گفته می شود. این باعث افزایش جریان خون در پوست می شود و گرما از طریق پوست آزاد می شود ، بنابراین به کاهش دمای بدن کمک می کند.

به نظر می رسد که عادت پوشیدن جوراب خواب در فصل سرما به اندازه تصور شما مضر نیست - عکس 1.

از گرگرفتگی در زنان یائسه جلوگیری کنید

زنان یائسه گرگرفتگی دارند که باعث گرمای ناگهانی در بدن ، تعریق ، تپش قلب می شود … پوشیدن جوراب در شب به کاهش دمای بدن و خنک شدن آن کمک می کند. از گرگرفتگی جلوگیری کنید.

از ایجاد ترک در پاها جلوگیری کنید

بسیاری از افراد دارای پاشنه خشک و ترک خورده هستند. دلیل اصلی این است که شما به درستی از پاهای خود مراقبت نمی کنید ، هیچ ماده غذایی وجود ندارد و شرایط کار برای پاهای شما مضر است … اگر به درمان توجه نکنید ، علائم می توانند شدیدتر باشند. این مسئله از ترس راه رفتن با پای برهنه در مقابل مردم ، پیاده روی شما را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

پوشیدن جوراب روشی م toثر برای جلوگیری از ترک پا است. جفت جوراب مناسب به بهبود گردش خون در پاها کمک می کند ، بنابراین به نرم و ترک خوردن پاها کمک می کند. در غیر اینصورت ، اگر پاهایتان خشک یا ترک خورده است ، می توانید قبل از پوشیدن جوراب از مرطوب کننده برای تأمین رطوبت استفاده کنید.

پیشگیری از بیماری رینود (اختلالات وازوموتور در بازوها و پاها)

بیماری رینود به این دلیل رخ می دهد که وقتی استرس دارید خون نمی تواند به درستی گردش کند و منجر به سردتر شدن دستها و پاها می شود. این علامت می تواند باعث فلج یا درد ناگهانی ، گرفتگی عضلات و حتی زخم و نکروز بافت شود. بنابراین ، پوشیدن جوراب هنگام خواب به تنظیم دمای بدن ، کاهش احساس سفتی در پاها ، حفظ گرما و کاهش احتمال حمله به بیماری رینود کمک می کند.

معلوم می شود که عادت پوشیدن جوراب خواب در فصل سرما به اندازه تصور شما مضر نیست - عکس 2.

احتمال ارگاسم را افزایش دهید

طبق یک مطالعه ، زوج هایی که هنگام خواب جوراب می پوشند بیشتر به اوج لذت جنسی می رسند.

به گزارش سایت بهداشت ، محققان ضمن بررسی واکنش های مغزی در حین رابطه جنسی ، به این نتیجه رسیدند که افرادی که برای خواب جوراب می پوشند 30٪ احتمال ارگاسم را افزایش می دهند.

جوراب های پشمی نرم طبیعی می توانند نتایج بهتری نسبت به جوراب های نخی یا مصنوعی بدست آورند.

از پوشیدن جوراب های تنگ خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند گردش خون را محدود کند.

پوشیدن جوراب در هنگام خواب می تواند باعث گرم شدن بیش از حد در برخی از افراد شود. به گفته سایت های بهداشت ، اگر خیلی گرم هستید ، جوراب های خود را بیرون بیاورید.

زنبق (مصنوعی)[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *